„Panteri“ sa dotiahli na šiestu Dubnicu, Žiarčanov porazili štvrtýkrát v sezóne

Kvôli karanténe väčšiny tímov TIPOS Slovenskej hokejovej ligy nám tradičná hokejová streda tentokrát ponúkla iba jediný duel medzi Žiarom nad Hronom a Považskou Bystricou. Žiarčania do neho nenastupovali v najlepšej pohode, nezvládli totiž ostatný zápas s mladými reprezentantmi do osemnásť rokov. Naopak, Považská Bystrica v poslednom zápase prekonala svojho rivala z Dubnice nad Váhom a na žiarskom ľade tak mala príležitosť bodovo sa mu vyrovnať v tabuľke. Dobrú šancu „Panteri“ nepremrhali, domácich „Indiánov“ zdolali a zabezpečili tým ešte zaujímavú drámu pred blížiacim sa play-off.

TIPOS Slovenská hokejová liga - vložené 37. kolo

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK ´95 Považská Bystrica 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Góly: 14. Chlepčok (Babeliak, Romanov) – 1. Jakubec (Hrušík, Zaťko), 5. Zlocha (Lušňák, Drevenák), 22. Drevenák (Surán, Lušňák). Rozhodovali: Krist, Krajčík – Klejna, Drblík, strely: 30:47, vylúčení: 4:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0,  153 divákov.

Žiar nad Hronom: Šimo – Pač, Kobolka, Polukhin, Sládok, Nádašdi, Hlinka, Buianov, Novotný – Jakúbek, Adamčík, Lunter – Pulščák, Gašpar, Magdolen – Babeliak, Romanov, Chlepčok – Hrabčák, Rajčan, Tatár

Považská Bystrica: Lamper – Zaťko, Ďurkech, Surán, Turian, Dvonč, Duran, Omelka, Kukos – Hrušík, Pšurný, Jakubec – Drevenák, Zlocha, Lušňák – Urbánek, Rufati, Švanter – Vilchinskiy, Krieger, Murtazin

Stretnutie odštartovalo veľmi svižne a už v osemnástej sekunde sa hostia tešili z úvodného gólu, keď sa presne trafil Jakubec. Neprešli ani štyri minúty a hosťujúci Zlocha sa postaral o to, že domáci gólman Šimo musel vyťahovať puk zo svoje bránky aj druhý raz. Považská Bystrica rýchlo vyhrávala 0:2 a pre Žiarčanov to nevyzeralo ružovo. Priebeh duelu sa však upokojil a v štrnástej minúte dokázal znížiť Chlepčok. Ďalšie góly úvodná tretina nepriniesla. Na začiatku prostredného dejstva hostia dohrávali presilovku z konca prvej tretiny a vďaka Drevenákovi ju aj využili. V následnom pokračovaní duelu obaja brankári zatiahli rolety a za svoj chrbát už nepustili ani jeden puk navyše. Hostia si tak po skončení zápasu pripísali do tabuľky cenné tri body, vďaka ktorým sa dostali v tabuľke na úroveň šiestej Dubnice a o priamy postup do vyraďovacích bojov nás ešte bude čakať tuhý boj.