„Vlci“ potvrdili dominanciu, fanúšikovia svedkami streleckých hodov

V stredajšom nekompletnom 32. kole sa na štadióny konečne dostali aj diváci. Program im ponúkol až tri zaujímavé merania síl tabuľkových susedov. V súboji prvých dvoch tímov tabuľky si „vlci“ zo Žiliny pochutnali na skalických trdelníkoch, zvíťazili pätnástykrát v sérii a zvýšili svoj náskok na čele tabuľky na pätnásť bodov.

Na Záhorákov sa vďaka výhre v Humennom bodovo dotiahol Martin. Topoľčany sfúkli oslabený Žiar nad Hronom. Výhra 11:1 je zároveň rekordným víťazstvom v tomto ročníku SHL. Brezno takmer celý zápas viedlo, po zbabranej tretej tretine však putujú tri body do Trnavy. Rezerve Slovana sa podaril v Leviciach dokonalý obrat.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 32. kolo

HK Levice – Modré krídla Slovan 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

Góly: 4. Ri. Huna (Pastucha, Vorobjev), 11. M. Matoušek (Ri. Huna) – 38. Chalupa (Žabka, J. Urbánek), 40. Beňo (Bezák, J. Uram), 49. Lepskiy (Beňo).
Rozhodovali: Mĺkvy, Moller - Ševčík, Vyšný, strely: 29:40, vylúčení: 5:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 130 divákov

Levice: Beržinec – Štefanka, Pastucha, Zubák, Šelliga, Socha, Homer, M. Mešár, Tužinský – Olejník, Svitana, Súľovský – Ri. Huna, Mihalík, Vorobyev – Valigura, M. Matoušek, Dzivijak – Piačka, Uhnák, Grachev

Slovan: Hlavaj – Demo, Žabka, Beňo, Fatul, Škultéty, Verčík, Hauser – Šotek, J. Urbánek, Chalupa – Danišovský, Preisinger, Škvarek – Petriska, Bezák, J. Uram – Lepskiy R. Petráš, Trubač

Domáci mali veľmi dobrý vstup do zápasu. Skóre stretnutia otvoril Richard Huna a v 11. minúte zvyšoval Matoušek na 2:0. Rovnaké skóre svietilo na tabuli až do 38. minúty, kedy znižoval Chalupa. Už o necelé dve minúty bolo vyrovnané, presadil sa Beňo. Pre oboch to boli premiérové góly v sezóne. Pred treťou tretinou bolo jasné, že najbližší gól môže byť víťazný. A keďže sa ho podarilo streliť v 48. minúte hosťujúcemu Lepskiymu, tri body po dokonalom obrate putovali do Bratislavy.

HC 19 Humenné – HK VITAR Martin 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Góly: 49. Šimčák (Havrila, Ivanov) – 8. Murček, 19. I. Novák (Lavička), 55. Dírer (Dvořák).
Rozhodovali: Jobbágy, Hriško - Homola, Beniač, strely: 27:35, vylúčení: 4:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 161 divákov

Humenné: Krasanovský (od 21. min. Rabčan)– Novota, Ivanov, Mat. Chovan, Jacko, Pichnarčík, Kaščák, A. Markuš, Kiss – Solomončak, Šimčák, Veličkin – Horvát, Krajňák, Borov – Havrila, D. Markuš, Milý – Macko, Khismatullin, Farkaš

Martin: Glosár – Charvát, Dvořák, Lavička, Pacalaj, Nátny, Burzík, Thomka, A. Bartoš – Tiainen, Murček, Paulíny – Toma, Dírer, Poliaček – I. Novák, Huhtela, Fafrák – Juščák, Babka, Ďurina

„Rytieri“ sa dostali do vedenia vo 8. minúte zásluhou Murčeka a viedli až do samého konca. Na rozdiel dvoch gólov zvyšoval v 19. minúte Ivan Novák. Domácim sa podarilo odpovedať až v záverečnom dejstve. Na gól Šimčáka zo 49. minúty odpovedal o päť minút neskôr Dírer a stanovil na konečných 3:1 z pohľadu hostí. Turčania sa vďaka trom bodom dotiahli na Skalicu a navyše majú ešte zápas k dobru. Humenné kleslo na piatu priečku za Topoľčany.

VLCI Žilina – HK iClinic Skalica 5:2 (3:0, 2:0, 0:2)

Góly: 3. Rehák (Jakubík, Pišoja), 12. Pišoja (A. Sloboda, Markovič), 17. Macek (Mikula), 27. Koyš (Markovič, Drtina), 33. J. Myšiak (M. Halama, Š. Petráš) – 42. Galimov (Janík, Jaša), 44. Šátek (Jaša, Galimov).
Rozhodovali: J. Konc ml., Valach - Šebeň, Knižka, strely: 38:25, vylúčení: 4:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Žilina: Škorvánek – Pišoja, A. Sloboda, J. Myšiak, Drtina, S. Hudec, Nahálka, Greguss, A. Rehák – Macek, M. Halama, Š. Petráš – Safaralejev, Šmída, Vybiral – O. Mikula, Markovič, Koyš – Lopušan, Jakubík, S. Rehák

Skalica: Trenčiansky-Vero (od 17.min. Borák) – Horváth, Arbuzov, Kadlečík, Janík, Vidovič, Hílek, Rapant, Zaňát – Hujsa, Džiošvili, Štumpf – Galimov, Jaša, Šátek – B. Kotvan, Včelka, Kotzman – Šišolák, Rajčák, Kuba

V súboji prvých dvoch tímov bolo o víťazovi rozhodnuté už po prvej tretine. Vedúci celok tabuľky si vypracoval trojgólové vedenie, ktoré zveľadil v druhom dejstve ďalšími tromi presnými zásahmi. Záhoráci v záverečnej časti dvoma gólmi len skorigovali konečný výsledok. Vlci natiahli svoju víťaznú sériu už na pätnásť duelov a v tabuľke majú pätnásťbodový náskok.

HK Brezno – HK Gladiators Trnava 6:7 (2:1, 3:2, 1:4)

Góly: 3. M. Surový (Sarvaš, Kraut), 9. Džugan (Česánek, Olejník), 31. Sarvaš (Veselý, Kraut), 36. Olejník (Homola), 40. M. Surový (Sarvaš, Giertl), 43. Veselý – 6. Antonov (Miklík, Semaňák), 25. Mrava (Kupka, Šandor), 32. Okoličány (Vuorijärvi), 42. Jurák (Okoličány, Miklík), 47. Pejkovič (Holovič), 50. Holovič (Okoličány, Jurák), 53. Kukumberg (Vuorijärvi, Miklík).
Rozhodovali: Lesay, Tornay - Tomáš, Varga, strely: vylúčení: 5:8, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 110 divákov

Brezno: Belányi – Petrinec, Španko, Homola, Viktorin, Lopejský, Česánek, Petrek, Zemko – M. Surový, Giertl, Sarvaš – Dvonč, Džugan, Olejník – Bodnár, Kylnar, Veselý – Šebest, F. Rybár, Kraut

Trnava: Hollý – Ejem, Schmidt, Semaňák, Kliment, Hajda, Vuorijärvi, Pejkovič – Jurák, Holovič, Okoličány – Miklík, Kukumberg, Antonov – Mrava, Kupka, Šandor – Ružek, Adamčík, Komloš

Divoký zápas na Horehroní. Domáci viedli 1:0, 2:1, 3:2, 4:3, 5:3 i 6:4, vďaka spackanej tretej tretine im však všetky body pretiekli pomedzi prsty. Víťazný gól Trnavy strelil v 53. minúte veterán Kukumberg. Brezno zostáva na poslednej priečke s osembodovým mankom na Levice. Trnava sa výhrou vyšvihla na siedme miesto pred Žiar aj Považskú Bystricu, ktorú odstavil Covid.

HC Topoľčany – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 11:1 (3:0, 6:0, 2:1)

Góly: 4. Vereš (Gubo, Kováč), 11. Kurbatov (Čaládi, L. Novák), 15. Matej (Tomčák), 23. Bečka, 24. Matej (Tomčák), 27. Kurbatov (Tomčák), 32. M. Novák (L. Novák, Zekucia), 34. D. Gergel (Bečka, Legalin), 39. Gubo (Tomčák), 41. Zekucia (L. Novák, M. Novák), 55. Vereš (Kováč) – 57. L. Lunter (Kobolka, Babeliak).
Rozhodovali: Celarová, M. Novák - Kováčik, Nosek, strely: 46:44, vylúčení: 5:4, presilovky: 2:1, oslabenia: 3:0, 182 divákov

Topoľčany: Kompas (od 41. min Komžík) – M. Novák, Zekucia, Bystričan, Kučerka, Dúžek, Kapičák, A. Gergel – L. Novák, Čaládi, Kurbatov – Kluka, Tomčák, Matej – Legalin, Bečka, D. Gergel – Kováč, Vereš, Gubo

Žiar nad Hronom: Šimo (od 34. min. Mosný) – Nádašdi, Kobolka, Čulík, Buianov, Poluhkin, Gaško, Benko, Adamčík – Jakúbek, Valent, L. Lunter – Pulščák, P. Halama, Magdolen – N. Gašpar, Romanov, Novotný – Babeliak, Rajčan, Václav

Diváci v Topoľčanoch boli svedkami najvyššieho víťazstva v tejto sezóne SHL. Od začiatku do konca režírovali hru domáci, ktorí sa v tretej tretine dočkali aj dvojciferného výsledku. Hosťom chýbali kapitán Pač, Andersons i Tatár, výsledok 1:11 však napriek tomu nebude ľahké stráviť. Gól Luntera pachuť z drvivej porážky určite nevylepšil.