Andrisík sa pri premiére tešil z víťazstva, Brezno zaskočilo favorita

Po siedmom kole má TIPOS Slovenská hokejová liga nového lídra. Zaváhanie Skalice využili zástupcovia východu republiky z Humenného a otočili duel proti Leviciam. Zverenci ruského trénera Andreja Parfjonova sú na čele rebríčka druhej najvyššej hokejovej súťaže.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 7. kolo

Vlci Žilina – TSS Group Spartak Dubnica 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 14. Ďuriš (Kristín), 38. Beták (Huhtela, Urban), 59. Tábi (Huhtela). Rozhodovali: Crman, Mĺkvy – Ščurka, Kováčik; strely: 30:25; vylúčení: 6:5; presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0; 417 divákov.

Žilina: Tomek – Šidlík, Pacalaj, Růžička, Pišoja, Hudec, Nahálka, Greguss – Koyš, Mráz, Hajnik – Tibenský, Halama, Lopušan – Macek, Jakubík, Rehák – Bečka, Dudáš, Synák

Dubnica: Gabriš – Janík, Trška, Mikuš, Švec, Chatrnúch, Urban, Hruška, Kopáč – Kristín, Ďuriš, Beták – Mikula, Ondruš, Škvarek – Lunter, Huhtela, Tábi – Géci, Haščák, Korbel

Report zaslal klub Vlci Žilina:

Úvodný gól stretnutia padol v 14. minúte, keď puk za chrbát brankára Tomeka poslal Ďuriš. Druhý presný zásah Dubnice pridal v prostrednej časti hry Beták a pred treťou tretinou si tak hostia vypracovali sľubný náskok. „Vlci" išli naplno za vyrovnaním, hra sa pritvrdzovala a bolo v nej menej prerušení. K power-play sme domáci odhodlali už dve minúty pred koncom riadnej hracej doby, no puk si napokon našiel cestu do žilinskej brány aj po tretíkrát. „Vlci" prvý raz v tejto sezóne vyšli gólovo naprázdno.

HK Gladiators Trnava – HK Brezno Knights 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

Góly: 30. Miklík (Antonov, Maarnela), 58. Korím (Miklík, Kukumberg) – 24. Ri. Huna (Oško, Jasenec), 42. Biro (Jasenec), 44. Oško (Thomka), 53. Jasenec. Rozhodovali: Píšťanský, Lesay – Klejna, Tichý; strely: 48:36; vylúčení: 6:7; presilovky: 0:1; oslabenia: 0:0; 299 divákov.

Trnava: Hollý – Korím, Ejem, Maarnela, Schmidt, Rašin, Bulák, Kocúr – Bodnár, Holovič, Jurák – Miklík, Kukumberg, Antonov – Litavec, Kupka, Deneš – Tóth, Samadov

Brezno: Andrisík – Biro, Ganz, Bdžoch, Kuboš, Zubák, Grec, Korytko, Hojo – Jasenec, Oško, Sammalisto – Surový, Thomka, Melcher – Ri. Huna, Fungáč, Nespala – Olejník, Hudák, Ďuriš

Report zaslal klub HK Gladiators Trnava:

Na domácom ľade doposiaľ nezdolaní „gladiátori" privítali trápiace sa Brezno. Zápasy minulej sezóny však ukázali, že „rytierom" štadión v Malom Ríme sedí. Prvá tretina sa niesla vo vlažnom duchu a oba tímy sa skôr oťukávali. Úvod druhej tretiny ale priniesol chybu Buláka počas vlastného oslabenia a hostia išli po peknej biliardovej akcií do vedenia. V 29 minúte prenikol do útočného pásma Miklík a pomedzi betóny debutujúceho Andrisíka vyrovnal. Vstup do tretej tretiny domácim absolútne nevyšiel a po rýchlych góloch Bira a Oška prehrávali 1: 3. „Gladiátori" následne dostali výhodu troch po sebe idúcich presilových hier, no znížiť sa im nepodarilo. Naopak, 5 sekúnd po skončení poslednej z nich sa po chybe Trnavy na modrej čiare dostal do úniku Jasenec a zvýšil na 1:4. Domáci v poslednej 5 minútovke ešte skúsili hru bez brankára a zásluhou Koríma korigovali na 2:4. V nervóznom závere Rytieri najmä veľkou obetavosťou ubránili vedenie a pripísali si druhú výhru v sezóne.

Martin Baran, tréner HK Gladiators Trnava: Dnes sme nepodali optimálny výkon. V tej útočnej fáze nám odskakovali puky, hrali sme to veľmi zložito. Dá sa povedať, že sa nám nič nedarilo aj keď za stavu 1:2 sme tam mali nejaké šance. Vôbec sme neboli efektívni a vpredu sme boli jaloví. Súper hral zodpovedne v obrane, hádzal sa do striel. Bolo to naozaj ťažké sa presadiť, ale dnes sme naozaj nepodali dobrý výkon. Nevadí, aj také zápasy sú, nemôže sa nám stále dariť a verím, že si to budúci týždeň vynahradíme.

Matej Češík, asistent trénera HK Brezno Knights: My sme sa na tento zápas dlhšie pripravovali a vedeli sme, že musíme zmeniť hlavne prístup hráčov. Mali sme s nimi aj nejaké rozhovory a po minulých zápasoch sa aj trošku zvýšil hlas. Očividne to padlo na úrodnú pôdu, pretože chlapci bojovali, hádzali sa do striel a urobili presne tie veci, ktoré chýbali v tých zápasoch predtým. Pre nás veľmi dôležité víťazstvo.

HK´95 Považská Bystrica – HK ESMERO Skalica 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Góly: 23. Vilčinskij (Krieger, Dmitriev), 28. Cebák (Cíger, Zaťko), 53. Cebák (Rufati), 59. Rufati – 33. Vidovič (Jurík, Obdržálek), 51. Landrigan (Janáč). Rozhodovali: Snášel ml., Vido – Beniač, Nosek; strely: 27:25; vylúčení: 3:6; presilovky: 1:2; oslabenia: 0:0; 537 divákov.

Považská Bystrica: Lamper – Cebák, Zaťko, L. Ďurkech, J. Ďurkech, Meszároš, Martiška, Omelka, Dvonč – Cíger, Rufati, Ligas – Tománek, J. Zlocha, Urbánek – Vilčinskij, Dmitriev, Krieger – Turan, Pšurný, Šamaj

Skalica: Bernát – Fatul, Semandel, Janík, Kadlečík, Vidovič, Hílek, Mikula, Kočka – Jurík, Nemec, Obdržálek – Hujsa, Landrigan, Šátek – Janáč, Včelka, Kotvan – Kuba, Rajčák, Šišolák

HC 19 Humenné – HK Levice 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)

Góly: 11. Vaško (Safaralejev, Novický), 39. Safaralejev (Lenďák, Vrábeľ), 41. Vrábeľ, 50. Safaralejev (Vaško, Vrábeľ), 52. Vaško (Vrábeľ, Fereta) – 18. Mihalík (Volko, Zahradník), 20. Leščenko (Mihalík, Rais), 26. Múčka (Novák). Rozhodovali: Smerek, Čahoj – Pribula, Stanzel; strely: 35:34; vylúčení: 9:5; presilovky: 1:3; oslabenia: 0:0; 621 divákov.

Humenné: Krasanovský – Jacko, Lenďák, Fereta, Stripai, Ťavoda, Novický, Marcinko, Fonfer – Vaško, Vrábeľ, Safaralejev – Lačný, Markuš, Ščurko – Borov, Krajňák, Horvát – Ragan, Plochotnik, Farkaš

Levice: Beržinec – Novák, Štefanka, Rais, Šiškov, Socha, Korenko, Hofer – Pohl, Šakvorostov, Leščenko – Múčka, Mihalík, Szücs – Volko, Suľovský, Zahradník – Gubo, Tužinský, Smidžár

Report zaslal klub HC 19 Humenné:

Stretnutie sa začalo svižne, až v 6. min. sa udialo prvé prerušenie hry. Humenské „levy“ precízne súpera napádali, v 11.min. Safaralejev našiel za levickou bránou Vaška, ktorý obkorčuľoval pravý kruh a švihom zavesil – 1:0. V závere hrali domáci v oslabení a trpko pykali. Keď si k Feretovi sadol Novický, levické „levy“ 4 sekundy pred vypršaním dvojnásobnú presilovku využili. Aby toho nebolo málo, v klasickej početnej výhode Leščenko spoza bránky šikovne nahodil puk na chrbát Krasanovského a bolo 1:2. V II. tretine hrali Levičania presilovku v 25. min. a opäť dvíhali ruky nad hlavu. Strelu Nováka od modrej čiary tečoval Múčka – 1:3. Domáci vyvinuli drvivý tlak, v jednej chvíli sa snáď tri minúty hralo iba v levickom obrannom pásme. Skóre však ostávalo zamrznuté. Teplo vliala až prvá humenská presilovka v 39. min., po 11 sekundách mieril presne Safaralejev – 2:3. Famózny humenský vstup do III. tretiny – po 9 sekundách Vrábeľ vyrovnal – 3:3! V eufórii spálil tutovku Vaško, z ničoho – nič mohol misky váh na levickú stranu nakloniť Šakvorostov. Blafák mu prečítal skvelý Krasanovský. V 50. min. akcia Vrábeľ – Vaško – Safaralejev skončila „rusnákovským“ gólom spoza bránky – 4:3. Hostia brali oddychový čas. V 53. min. Vrábeľ potiahol puk do pásma súpera a Vaško do odkrytej bránky zvýšil. Ani stav 5:3 nemusel byť konečný, lebo v 57. min. boli naraz vylúčení humenskí obrancovia Ťavoda i Novický, Levice odvolali brankára a hrali celé 2 minúty presilovku 6 na 3: Krasanovský sa prekonával, vytiahol štyri famózne zákroky. Posledná minúta už bola pri hre 4 na 4 oslavná.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – Modré krídla Slovan 2:3sn (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 2. Giertl (Kováč, Kolenič), 51. Kováč (Kolenič, Giertl) – 26. Klučiar (Petráš, Myšiak), 46. Polák (Bohunický), samostatný nájazd: Ožvald. Rozhodovali: Bachúrik, Krist – Rehák, Hanko; strely: 35:27; vylúčení: 4:3; presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0; 425 divákov.

Žiar nad Hronom: Julínek – Gabri, Kobolka, Pač, Hlinka, Lopejský, Šeliga, Čulík, Nádašdi – Jakúbek, Fekiač, Gašpar – Kolenič, Giertl, Kováč – Magdolen, Halama, Kraut – Chlepčok, Rajčan, Václav

Slovan: Baroš – Demo, Žabka, Bohunický, Škultéty, Myšiak, Hauser, Volkov – Fetkovič, Preisinger, Ožvald – Klučiar, Petráš, Kukumberg – Trubač, Polák, Bubica – Kurty, Adamčík

Report zaslal klub HK MŠK Indian Žiar nad Hronom:

Do zápasu vstúpili lepšie „indiáni", ktorí sa potešili z gólu už po 83. sekundách hry. Kolenič sa predral pomedzi brániacich hráčov, puk sa dostal až do bránkoviska, kde ho dotlačil za Barošov chrbát Giertl, 1:0. Zvýšiť mohla vzápätí prvá útočná formácia domácich. Jakúbek našiel krížnou prihrávkou Gašpara, ale v ceste mu stál výborne chytajúci Baroš. Príležitosť na vyrovnanie mal Klučiar, ale v neprehľadnej situácii prikryl puk Mičík. V úniku ho neprekonal ani Preisinger a do šatne odchádzali spokojnejší Indiáni.

Hneď v úvode druhej tretiny si „belasí" vypracovali viacero dobrých príležitostí, ale recept na prekonanie Mičíka našiel až Klučiar v 26. minúte. Nastrelený puk od Petráša tesne pred Mičíkom tečoval za jeho chrbát a bolo vyrovnané, 1:1. Strhnúť vedenie opäť na domácu stranu mohol strelou z ľavej strany Chlepčok, ale Baroš si priestor pri bližšej žrdi postrážil. Následne ho nedokázali prekonať Gašpar, Giertl, ani Kolenič, ktorý zakončil po veľmi peknom individuálnom prieniku pomedzi obrancov súpera. V závere druhej tretiny mali „indiáni" príležitosť na úpravu skóre v presilovej hre štyroch proti trom, ale gól z toho nebol.

Čo sa nedarilo domácim, využili aj s potrebnou dávkou šťastia hostia. V 46. minúte vystrelil priamu strelu od modrej čiary Polák a Mičík sa musel červenať, 1:2. „Indiánom" sa ale podarilo vyrovnať. V 51. minúte unikol popri zadnom mantineli Kolenič, nahodil puk do predbránkového priestoru a dostal sa až na hokejku Kováča, ktorý piatym gólom v sezóne poslal zápas do predĺženia, 2:2.

Zápas nakoniec dospel až do samostatných nájazdov, v ktorých diváci videli len jediný presný zásah. O víťazstve Modrých krídel rozhodol Ožvald.