Atraktívna séria zdvíha zo sedadiel. Získa v stredu mečbal Martin alebo Dubnica?

Trend vyrovnaných stretnutí pokračoval medzi Dubnicou a Martinom aj počas víkendových štvrťfinálových duelov play-off. Ani v jednom zápase sme nespoznali víťaza v riadnom hracom čase. V treťom súboji, chudobnom na góly, sa po úspešných samostatných nájazdoch vedenia v sérii ujali Dubničania. V nedeľu vrátil Martin dubnickému Spartaku požičané a presným zásahom v predĺžení vyrovnal sériu na 2:2.

Séria sa po úvodných dvoch stretnutiach presunula na dubnický štadión a pokračovala podľa veľmi podobného scenára. V sobotu nepadol v riadnom hracom čase ani jeden gól, rozhodovať museli napokon až samostatné nájazdy. Na listinu strelcov v nájazdoch sa zapísali dubnický útočník Oliver Ďuriš aj kapitán „rytierov“ Matej Dírer. Duel rozhodol razantou strelou švihom dubnický hrdina Dominik Hegyi.

„Vedel som, čo chcem robiť, mám to nacvičené, už som sa len pozeral na brankára, či ide do kolien, a tak som vedel, že to tam budem dávať. Cieľom bolo už len to trafiť,“ vysvetlil rozhodujúcu situáciu rodák z Ilavy.

Dominik Hegyi

Dominik Hegyi po víťaznom góle v samostatných nájazdoch. Zdroj: facebook TSS Group Spartak Dubnica

V nedeľu vypätá séria pokračovala, Dubničania bojovali o mečbal, zatiaľ čo Martinu išlo o vyrovnanie série. Aj štvrtý zápas dospel do predĺženia a „rytierom“ sa nakoniec v početnej prevahe podarilo nakloniť misky váh na svoju stranu. V 68. minúte vypálil z prvej František Poliaček a spustil gejzír martinskej radosti. 

Podľa martinského útočníka Lukáša Tomu, ktorý otváral skóre štvrtého zápasu, by ani za nepriaznivého stavu série 1:3 nič nevzdávali. „Hráme play-off a každý zápas je dôležitý, nič by sa nedialo, aj keby sa prehralo a séria je 3:1. Stále sa hrá na 4 víťazné zápasy a my sa nevzdávame,“ vyjadril sa na margo stavu vyrovnanej série strelec troch gólov v doterajších štvrťfinálových stretnutiach.  

Lukáš Toma

Lukáš Toma si pripísal v doterajšom play-off už 5 kanadských bodov. Zdroj: facebook HK Martin

Dubnica však mohla zabojovať o cenný „mečbal.“ Dominik Hegyi si myslí, že chyba bola najmä v prístupe k zápasu. „Nemali sme už toľko síl. Takisto sme poľavili aj v hlavách. Prvý zápas sme začali tak, že sme sa aj trochu báli, preto sme dodržiavali všetko, čo sme mali a vyhralo sa. Druhý zápas sme poľavili a už sme ani nemali toľko síl. Prišli systémové chyby, dostali sme 2 góly a nedokázali sme sa vrátiť späť k svojej hre,“ vyslovil sa k prehratému zápasu 30-ročný útočník.

Séria sa v stredu vráti za vyrovnaného stavu do Martina. Dubničania v poslednom zápase inkasovali všetky tri góly v oslabení. Uvedomujú si, že disciplína je jedna z kľúčových vecí, na ktorú si budú musieť dávať pozor. 

„Myslím si, že v úvode na nás vyletia. Dôležité bude ustáť to a poctivo brániť, vyčkať na svoju šancu a využiť ju v prospech tímu. Pre nás bude veľmi dôležité aj to, aby sme hrali disciplinovane a neboli vylučovaní. Martin dokáže využívať presilovky, naopak my nie sme až tak efektívni,“ hovorí Hegyi.

,,Pre nás bude veľmi dôležité aj to, aby sme hrali disciplinovane a neboli vylučovaní. Martin dokáže využívať presilovky, naopak, my nie sme až tak efektívni.“ 

Martinčania budú môcť na získanie mečbalu využiť vo svoj prospech aj výhodu domáceho prostredia. „Môže to zavážiť, aj keď tieto zápasy ukázali, že obe mužstvá dokážu vyhrať aj na súperovom ľade. Dúfam, že nás prídu diváci podporiť v hojnom počte a bude sa nám hrať dobre,“ praje si pred domácim zápasom martinský útočník Toma.


Nasledujúce zápasy

Pre vybrané tímy nie sú naplánované žiadne zápasy