Brezno dve sekundy od senzácie, boj o záchranu ostáva otvorený

Začiatok posledného týždňa základnej časti TIPOS SHL odštartoval duelmi mužstiev hrajúcich o záchranu ligovej príslušnosti. Brezňania sa nakopli k ukážkovému výkonu, na dosah ruky mali ukončenie žilinskej série víťazstiev, no nestalo sa. Bitka o udržanie sa v druhej najvyššej súťaži však pokračuje, Levice nestačili na domácich „panterov“.

TIPOS Slovenská hokejová liga – 34. kolo

HK Brezno - VLCI Žilina 4:5pp (3:2, 0:1, 1:1 – 0:1)

Góly: 4. Jendroľ (Sarvaš, Kylnar) 9. Surový (Lavrovs, Boldižár) 19. Boldižár (Lavrovs) 45. Kylnar (R. Dvonč, Kraut) - 12. Cíger (Markovič, Šidlík) 19. Šmida 27. Macek (Markovič, Tibenský) 60. Tibenský (Petran, Šmida) 62. Jansons (Koyš). Rozhodovali: Krajčík, Lesay – Varga, Homola, strely: 22:38, vylúčení: 2:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, 115 divákov

Brezno: Mičík  – Petrinec, Ganz, Boldižár, Vongrej, Viktorin, Soveľ – Surový, Giertl, Lavrovs – Kraut, Kylnar, R. Dvonč – Jendroľ, Zemko, Rákoš – Olejník, Sarvaš, Šebest

Žilina: Mikoláš – Jansons, Petran, Nahálka, Drtina, Šidlík, Hudec – Macek, Linet, Petráš – Rehák, Šmida, Tibenský – Cíger, Markovič, Koyš – Lopušan, Skladaný

Najťažšia možná úloha bola pripravená pre káder Brezna, ktorý v snahe zachrániť sa v druhej najvyššej súťaži čelil žilinskému lídrovi. Doterajšie tri vzájomné strety zakaždým znamenali víťazstvo „vlkov“. Zmeniť to chceli „rytieri“ už od úvodných minút, netrvalo dlho a na svojom konte mali dvojgólový náskok. Po prvých dvadsiatich minútach napokon viedli 3:2. Prostredná časť ponúkla len jeden presný zásah, ktorý priniesol vyrovnanie hostí. Misky váh na brezniansku stranu naklonil trefou na 4:3 Kylnar. Už-už to vyzeralo na nepríjemné prekvapenie pre Žilinčanov a senzačnú výhru Brezna, no favorit udrel dve sekundy pred záverom a vynútil si predĺženie, v ktorom po necelých dvoch minútach rozhodol o svojom víťazstve a o natiahnutí víťaznej série.

TIPOS Slovenská hokejová liga – 38. kolo

HK ´95 Považská Bystrica - HK Levice 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

Góly: 13. L. Hrušík (Zaťko) 18. Pšurný (Murtazin, Zaťko) 20. J. Zlocha (J. Ďurkech, Turian) 22. Murtazin (Drevenák) 22. Pšurný (L. Hrušík, Jakubec) 47. Drevenák (J. Ďurkech) - 56. Uhnák (Piačka, Štefanka). Rozhodovali: Čahoj, Rojík – Nosek, Kováčik, strely: 38:23, vylúčení: 5:6 (navyše: K. Dvonč 5+DKZ za bitku, Svitana 5+DKZ za bitku), presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 81 divákov

Považská Bystrica: Lamper – Turian, J. Ďurkech, Zaťko, L. Ďurkech, K. Dvonč, Omelka, Duran, A. Zlocha – Murtazin, J. Zlocha, Drevenák – L. Hrušík, Pšurný, Jakubec – L. Urbánek, Rufati, Švantner – Michalík, Krieger, Turan

Levice: Beržinec – Chovanec, Štefanka, Šiškov, Škibtan, Zubák, Šeliga, Pastucha, Homér – Suľovský, Ró. Huna, Ri. Huna – Vorobjev, Mihalík, Svitana – Olejník, Tužinský, Piačka – Adámik, Matoušek, Uhnák

Po dvoch výhrach cestovali Levičania do Považskej Bystrice, ktorá ostatné tri súboje prehrala. Meranie síl odštartovala bitka v ôsmej minúte, potom sa už k slovu dostali domáci strelci gólov a „panteri“ si v úvodnom dejstve vybudovali trojgólový náskok. Hostiteľovi sa mimoriadne vydaril vstup do druhej časti a v 22. minúte svietilo na ukazovateli skóre 5:0. Na ďalšiu trefu sa čakalo až do siedmej minúty poslednej tretiny, počas oslabenia zvýšil Drevenák na 6:0. V závere sa o čestný zápis hostí postaral Uhnák, ktorý skorigoval na konečných 6:1. Záchranárske práce tak pokračujú aj pre levický celok.