Čistý hetrik Surového ukončil trápenie Brezna, gólové suchoty Skalice trvajú už 146 minút

Utorňajší program nabitého hokejového týždňa síce priniesol iba dve stretnutia, na góly však bol rozhodne bohatý. Fanúšikovia na Považí, respektíve východe republiky videli celkovo štrnásť presných zásahov, jeden hetrik či premiérové čisté konto.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 15. kolo

HK´95 Považská Bystrica – HK Brezno Knights 2:6 (0:4, 0:1, 2:1)

Góly: 45. Tománek (J. Ďurkech, L. Ďurkech), 50. Dmitriev (Komloš, Zaťko) – 6. Surový (Kuboš, Adamčík), 8. Adamčík, 11. Surový (Oško, Jasenec), 13. Surový (Zubák, Jasenec), 33. Oško (Ďuriš), 54. Tkáč (Oško). Rozhodovali: Čahoj, Konc st. – Danko, Bezák; strely: 38:20; vylúčení: 4:7; presilovky: 1:0; oslabenia: 0:2; 448 divákov.

Považská Bystrica: Lamper – Cebák, Zaťko, L. Ďurkech, J. Ďurkech, Meszároš, A. Zlocha, Gachulinec, Omelka – Cíger, Rufati, Ligas – Tománek, J. Zlocha, Urbánek – Komloš, Pšurný, Dmitriev – Vilčinskij, Sádecký, Švantner

Brezno: Surák – Zubák, Kuboš, Biro, Kaščák, Česánek, Bača, Korytko – Jasenec, Oško, Surový – Novák, Tkáč, Huhdanpää – Tomala, Adamčík, Ďuriš – Nespala, Fungáč, Rákoš

Mesačné a sedem súťažných stretnutí trvajúce čakanie Brezna na víťazstvo sa skončilo. Stredoslováci z pozície hosťujúceho celku zaskočili Považskú Bystricu. O poriadne husársky kúsok sa postaral 26-ročný útočník Maroš Surový – vlaňajšiemu ťahúňovi „rytierov“ stačilo necelých sedem minút úvodnej tretiny na to, aby vsietil čistý hetrik. Iba v ostatnom stretnutí proti Topoľčanom si pritom otvoril strelecký účet ročníka. Naopak ten bodový pokrstil gólom a sekundárnou asistenciou center tretej formácie Filip Adamčík.

HC 19 Humenné – HK ESMERO Skalica 6:0 (0:0, 3:0, 3:0)

Góly: 27. Lačný (Safaralejev, Markuš), 29. Krajňák (Horvát, Novický), 32. Horvát (Lenďák, Krajňák), 47. Lenďák (Safaralejev, Vaško), 50. Markuš (Lačný, Ťavoda), 52. Vrábeľ (Safaralejev, Lenďák). Rozhodovali: Snášel ml., Kocúr – Riš, Tomáš; strely: 44:28; vylúčení: 5:2; presilovky: 1:0; oslabenia: 1:0; 593 divákov.

Humenné: Krasanovský – Jacko, Lenďák, Ťavoda, Marcinko, Fereta, Novický, Bakala – Vaško, Vrábeľ, Safaralejev – Ragan, Krajňák, Horvát – Lačný, Markuš, Ščurko – Miškuf, Farkaš

Skalica: Bernát – Fatul, Semandel, Kadlečík, Janík, Mikula, Hílek, Soveľ – Hujsa, Nemec, Rajčák – Janáč, Landrigan, Šátek – Kuba, Včelka, Kotvan – Duban, Búlik, Šišolák

Po odchode skúseného ofenzívneho dua Jurík – Obdržálek akoby Skalici zvlhol pušný prach. Záhoráci čakajú po zápase na východe republiky na gólovú radosť presne 146 minút a 42 sekúnd. Pri Laborci im v utorok zaspieval kanárik. Šesťminútové pasáže počas prostredného a záverečného dejstva využil líder tabuľky TIPOS SHL na celkovo poltucet presných zásahov. Z individuálneho hľadiska sa darilo najmä obrancovi Martinovi Lenďákovi. Rovnako tri kanadské body si na svoje konto za asistencie pripísal jeho kolega z útoku Igor Safaralejev. Spokojnosťou môže rozhodne žiariť aj brankár Filip Krasanovský, ktorý zatiahol roletu.