Dubničania v napätom dueli štyrikrát využili presilovku a vyhrali, favoriti nezaváhali

Máme za sebou tri dohrávky, v ktorých sa po skončení zakaždým radoval hosťujúci tím. Humenné aj Martin sa zhodne presadili päťkrát, pričom súperom dovolili skórovať len ťažko. Žiarčanom sa podarilo prekonať martinského brankára iba jediný raz, Rabčan z Humenného dokonca vychytal čisté konto. Napätý súboj mali možnosť sledovať fanúšikovia v Topoľčanoch. Domáci viedli 2:0 aj 3:2, no Považanom sa zakaždým podarilo vyrovnať a napokon v predĺžení stiahli víťazstvo na svoju stranu.

HK Brezno - HC 19 Humenné 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Góly: 7. Gajdoš (Markuš, Hvila), 12. Solomončak (Veličkin), 35. Ivanov (Šimčák, Veličkin), 59. Hvila (Lačný, Chovan), 60. Šimčák (Veličkin, Solomončak). Rozhodovali: Jobbágy, Krajčík – Janiga, Varga, strely: 20:40, vylúčení: 6:9, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 143 divákov.

Brezno: Pončák – Petrinec, Ganz, Soveľ, Homola, Lopejský, Petrek – Džugan, Giertl, Sarvaš – Kraut, Kylnar, Rákoš – Šebest, Veselý, Olejník – Bálint, Rybár

Humenné: Rabčan – Pichnarčík, Poroshin, Chovan, Ivanov, Novický, Stripai, Gajdoš, Markuš – Horvát, Krajňák, Borov – Hvila, Markuš, Lačný – Solomončak – Šimčák, Veličkin – Macko, Farkaš, Kiss

Na Horehroní mal duel jednoznačný priebeh. Humenčania sa ujali vedenia v siedmej minúte po Gajdošovom góle a o päť minút pridal ďalší Solomončak. Hostia dominovali v celej prvej tretine a domácich prestrieľali v pomere 17:7. Brezno na náskok súpera nedokázalo odpovedať a naopak, Humenné v tridsiatej piatej minúte dokázalo využiť presilovku súpera, keď sa presadil Ivanov. Do záverečného dejstva tak Zemplínčania nastupovali s pohodlným náskokom a svoj náskok si udržali až do záveru. Brezňania sa ešte pokúsili o hru bez brankára, no tá im nevyšla a inkasovali v nej gól z hokejky Hvilu. Sieťka na domácej bránke sa napokon zavlnila ešte raz, v poslednej minúte sa presadil Šimčák. Trojbodový zápas zažil Veličkin, dvomi bodmi prispeli Solomončak, Šimčák a Hvila.

HC Topoľčany - TSS Group Spartak Dubnica 3:4 pp (2:1, 0:1, 1:1 – 0:1)

Góly: 10. Kováč (Gubo, Laššo), 11. Kluka (Tomčák, Gergel), 45. Bystričan (Kluka, Vereš) – 20. Beták (Tyczynski, Kristín), 40. Vaňo (Beták, Ďuriš), 48. Ďuriš (Beták, Tyczynski). Rozhodovali: Kollár, Lesay – Rehák, Kováčik, strely: 30:39, vylúčení: 10:9, navyše Laššo, Novák M., Tomčák, Mikuš 25 minút (bitka), Kristín 25 + 25 minút (bitka), Laššo, Mikuš 20 minút (nešportové správanie sa), Novák L. 10 + 25 minút (nešportové správanie sa), Kluka, Ferenyi 20 minút (bitka), presilovky: 1:4, oslabenia: 0:0, 172 divákov.

Topoľčany: Halo – Novák, Zekucia, Bystričan, Bulák, Kapičák, Dúžek, Kučerka, Ručkay – Kurbatov, Čaládi, Novák – Gergel, Tomčák, Kluka – Matej, Vereš, Legalin – Kováč, Laššo, Gubo

Dubnica: Gabriš – Švec, Mikuš, Trška, Dubeň, Cebák, Putala, Miklovič, Vaňo – Hegyi, Ondruš, Tábi – Beták, Ďuriš, Kristín – Tyczynski, Haščák, Síkela – Maniaček, Ferenyi, Andrisík

Zápas nabitý emóciami sledovali fanúšikovia v Topoľčanoch. Prvá tretina prebiehala bez závažnejších situácií, v desiatej minúte sa zásluhou Kováča ujali vedenia domáci a o minútu a pol zvyšoval na 2:0 Kluka. Topoľčany však náskok neudržali a päť sekúnd pred koncom tretiny inkasovali z hokejky Betáka. Druhá tretina priniesla poriadne veľa vzrušenia. V dvadsiatej deviatej minúte sa do potýčky dostali Laššo, Michal Novák a Tomčák za domácu stranu a z hosťujúcej striedačky Mikuš a dokonca aj brankár Kristín. Rozhodcovia udeľovali trestné minúty ako na bežiacom páse. Jednotlivé tresty však skóre duelu neovplyvnili a pokračovalo sa za stavu 2:1. Dubničania sa znovu presadili až v samom závere tretiny, tentoraz dokonca iba sekundu pred klaksónom. Remíza netrvala dlho a v štyridsiatej piatej minúte poslalo svoj tím do vedenia topoľčiansky kapitán Bystričan. O tri a pol minúty ale vyrovnal Ďuriš a keďže gól viac nepadol, duel smeroval do predĺženia. Hostia v ňom využili vylúčenie domáceho Ručkaya ešte zo záveru tretej tretiny a z víťazstva sa napokon tešili oni.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom - HK VITAR Martin 1:5 (0:3, 0:2, 1:0)

Góly: 42. Pulščák (Srnka, Magdolen) – 5. Juščák, 9. Nauš (Dírer, Nemec), 9. Fafrák, 30. Poliaček (Nemec, Pacalaj), 36. Nemec (Dírer, Pacalaj). Rozhodovali: Adamec, Bachúrik – Šebeň, Hanko, strely: 28:29, vylúčení: 5:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1.

Žiar nad Hronom: Ovečka – Pač, Kobolka, Sládok, Nádašdi, Buianov, Hlinka, Čulík, – Jakúbek, Novotný, Lunter – Babeliak, Gubančok, Václav – Hrabčák, Adamčík, Tatár – Pulščák, Srnka, Magdolen

Martin: Nagy – Charvát, Dvořák, Pacalaj,Nátny, Krempaský, Lavička – Tiainen, Huhtela, Juščák -  Toma, Dírer, Nauš – Fafrák, Murček, Poliaček – J. Bartoš, Thomka, A. Bartoš

Do tretice sa neradoval ani posledný domáci tím. Žiarčania nezvládli dobre úvodné dejstvo stretnutia. Na začiatku štvrtej minúty dostali možnosť presilovej hry, no namiesto strelenia gólu v nej jeden inkasovali, keď sa v piatej minúte presadil Juščák. Ďalšou nevydarenou časťou pre Žiar nad Hronom bola deviata minúta. V nej dostal puk do brány Nauš a hostia sa ujali vedenia 2:0. Prešlo však iba 21 sekúnd a Martinčania sa radovali znovu, tentokrát po presnom zásahu Fafráka. Trojgólové manko bolo na „indiánov“ priveľa a nedokázali naň odpovedať. Navyše v polovici duelu pridal štvrtú bránku Poliaček a o päť minút sa pridal Nemec. Domácim sa nelichotivé skóre podarilo iba kozmeticky upraviť, keď na začiatku tretieho dejstva využil presilovku Pulščák.