Dvojgóloví strelci prikrášlili víťazstvá svojich tímov, na východe rozhodlo predĺženie

Prvý februárový týždeň uzavrela trojica duelov, pričom každé stretnutie patrilo inému ligovému kolu kalendára TIPOS SHL. Z hlavného mesta si tri body odniesli „indiáni“ a rovnaký kúsok sa podaril „žochárom“ v Považskej Bystrici. Najvyrovnanejšie meranie síl bolo k videniu na východe republiky, kde si domáci v predĺžení zabezpečili dva body do tabuľky.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 42. kolo

Modré krídla Slovan - HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Góly: 51. Chalupa (Géci, Beňo) – 4. Václav (TS) 13. Pulščák (Srnka, Magdolen) 24. Lunter (Jakúbek, Novotný) 54. Lunter (Jakúbek, Romanov). Rozhodovali: Adamec., Moller – Makúch, Nosek, strely: 42:35, vylúčení: 4:6 (navyše: Srnka 5+DKZ za napadnutie), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 69 divákov

Modré krídla: Beke – Demo, Žabka, Škultéty, Beňo, Fatul, Škultéty, Verčík, Hauser, Parobek – Klučiar, Uram, Danišovský – Fominych, Bezák, Chalupa – Petriska, Petráš, Lepskij – Lukošík, Funtek, Géci

Žiar nad Hronom: Ovečka – Pač, Kobolka, Sládok, Hudec, Buianov, Hlinka, Nádašdi, Čulík – Jakúbek, Novotný, Lunter – Babeliak, Romanov, Václav – Hrabčák, Adamčík, Tatár – Pulščák, Srnka, Magdolen

Do súboja v Bratislave vstupovali obe mužstvá s prehrou z predchádzajúceho zápasu. Vzájomná bilancia tejto sezóny jemne favorizovala domácich, no úvod vyšiel lepšie hosťom, ktorí zásluhou Jakúbeka premenili trestné strieľanie. Rovnako vydarený vstup predviedli „indiáni“ aj v prostrednom dejstve, v ktorého štvrtej minúte zvyšoval Lunter už na 3:0. Desať minút pred záverom hostitelia síce znížili, o pár okamihov však svojím druhým zásahom v dueli pečatil Lunter konečný rezultát 4:1 v prospech Žiaru nad Hronom, ktorý sa ziskom troch bodov dostal na siedmu priečku.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 34. kolo

HK ´95 Považská Bystrica - HC Topoľčany 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Góly: 32. Drevenák (Zlocha, Lušňák) – 4. Kluka (D. Gergel) 16. Vereš (Matej, Kováč) 21. Čaládi (L. Novák, M. Novák) 58. Čaládi (Kurbatov, Tomčák). Rozhodovali: Konc ml., Vido – Klejna, Frimmel, strely: 42:25, vylúčení: 3:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 133 divákov

Považská Bystrica: Lamper – Zaťko, L. Ďurkech, Surán, Turian, Šefčík, Duran, K. Dvonč, Belic – L. Hrušík, Pšurný, Jakubec – Drevenák, Zlocha, Lušňák – Krieger, Rufati, Švantner – Murtazin, Dmitriev, Vlčinskij

Topoľčany: Halo  – M. Novák, Zekucia, Bystričan, Bulák, Kapičák, Dúžek, Kučerka, A. Gergel – Kurbatov, Čaládi, L. Novák – D. Gergel, Tomčák, Kluka – Matej, Vereš, Legalin – Kováč, Laššo, Gubo

„Panteri“ namotivovaní tromi bodmi zo Záhoria privítali na svojom ľade Topoľčany, ktoré prekvapivo podľahli Breznu. Po prvej dvadsaťminútovke to však boli práve hostia, ktorí mali viac dôvodov na úsmev, keď viedli 2:0. Úspešne vstúpili aj do druhej tretiny a ich náskok už bol trojgólový. O desať minút neskôr domáci korigovali zásluhou Drevenáka na 1:3. Necelé tri minúty pred koncom ale pridal svoju druhú zápasovú trefu Čaládi, čím stanovil výsledok stretnutia na 4:1 v prospech hostí. Topoľčany si touto výhrou tabuľkovo polepšili a momentálne figurujú na štvrtom mieste.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 37. kolo

HC 19 Humenné - HK Gladiators Trnava 4:3pp (1:0, 2:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 13. Borov (Krajňák, Hvila) 22. Hvila (Frič, D. Markuš) 37. Lačný (Solomončak, Veličkin) 61. Krajňák (Horvát, Pichnarčík)– 44. Holovič (Semaňák, Vuorijärvi) 55. Kukumberg (Miklík, Jurák) 59. Holovič (Jurák, Schmidt). Rozhodovali: Smerek, Jobbágy – Riš, Wolf, strely: 38:35, vylúčení: 2:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, 387 divákov

Humenné: Rabčan – Pichnarčík, Porošin, Chovan, Ivanov, Novický , Stripai, Gajdoš, A. Markuš – Horvát, Krajňák, Borov - Hvila, D. Markuš, Frič - Solomončak, Šimčák, Veličkin – Macko, Lačný, Farkaš

Trnava: Hollý – Ejem, Rašin, Semaňák, Kliment, Hajda, Vuorijärvi, Poldruhák – Antonov, Holovič, Okoličány – Miklík, Kukumberg, Mrava – Jurák, Schmidt, Komloš

V doterajších troch vzájomných stretoch s Trnavou sa zakaždým tešili Humenčania, ktorí „gladiátorom“ doposiaľ nasúkali 18 gólov. Tri body chceli východniari získať aj na domácom ľade vo štvrtom meraní síl týchto súperov. Po dvoch dejstvách to vyzeralo na splnenie tejto ambície, hostitelia vyhrávali 3:0. Hostia však nezložili zbrane, znížili na rozdiel jediného zásahu a minútu pred koncom sa Humenčanom dostali na roveň. Nasledovalo predĺženie, ktoré po dvadsiatich sekundách rozhodol domáci Krajňák.