Humenné vstúpilo do semifinále víťazne, rozhodlo 30 sekúnd

Druhá semifinálová séria TIPOS Slovenskej hokejovej ligy začala v sobotu na humenskom ľade, kde domáci rozhodli o svojom triumfe ešte v úvodnej tretine. V rozmedzí tridsiatich sekúnd skórovali dvakrát a Martinčania do konca zápasu nedokázali vyrovnať. Humenné sa tak ujíma vedenia v sérii, ktorá pokračuje v nedeľu druhým súbojom opäť pod Vihorlatom.

TIPOS Slovenská hokejová liga – 1. zápas semifinále play-off

HC 19 Humenné – HK VITAR Martin 3:1 (2:0, 0:1, 1:0); stav série: 1:0

Góly: 8. Ťavoda (Zahradník, Lenďák), 9. Vaško, 60. Vaško (Vrábeľ) – 35. Ďurina (Petran, Oško). Rozhodovali: Kocúr, Valachovič – Beniač, Šefčík; strely: 34:34; vylúčení: 3:3; presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0; 1523 divákov.

Humenné: Durný – Lenďák, Jacko, Novický, Pulščák, Novota, Ťavoda, Farkaš, Zekucia – Safaralejev, Vrábeľ, Vaško – Horvát, Krajňák, Borov – Legalin Trandin, Zahradník – Frič, Markuš, Lačný

Martin: Maťovčík (od 9. Glosár) – Petran, Semaňák, Charvát, Bobček, Nemec, Biro, Lavička, Dvořák – Fafrák Lahtinen, Juščák – Vorobjev, Tyczynski, Toma – Poliaček, Paulíny, Nauš – Ďurina, Oško, Stanček

Humenčania v úvode prvého semifinálového duelu ťažili z väčšej aktivity. Vyšla im predovšetkým 30-sekundová časť hry, počas ktorej sa presadil nahodením od modrej čiary Ťavoda, na druhej strane po vhadzovaní zazvonila žŕdka, aby hneď vzápätí využil zaváhanie martinských obrancov Vaško. To sa už pobral na striedačku štvrťfinálový hrdina „rytierov“ Maťovčík, ktorého v bránke vystriedal skúsenejší Glosár. Najlepšia defenzíva po základnej časti síce vygumovala najlepšie humenské presilovky, v domácej bránke však stál vynikajúci Durný. Hoci Martin v druhej časti hry vsietil kontaktný gól, rovnako tak mohli skórovať niekoľkokrát aj domáci. Striedajúci Glosár do konca zápasu puk za svoj chrbát nepustil, pri záverečnej hre bez brankára ho poslal od prázdnej bránky domáci kapitán Vaško.

Ivan Boržík, asistent trénera Humenného: „Dva strelené góly boli vydareným začiatkom, podľa predstáv. Prvú tretinu sme mali vo svojej moci, v druhej fáze už bolo dianie vyrovnané, súper viditeľne zvýšil obrátky. Bojovný play-off zápas so šťastným koncom pre nás. Sme radi, že do série sme vstúpili výhrou.“

Rudolf Jendek, hlavný trénera Martina: „Mali sme slabší vstup do zápasu, dva inkasované góly boli naším trestom. Čakali sme, čo domáci s nami spravia, nič prekvapivé to nebolo. V druhej tretine sme boli lepším tímom, ale doplatili sme na nevyužité šance. To nás sprevádza celú sezónu. Slabá koncovka nás dnes stála víťazstvo.“