Jedenásťgólová prestrelka vyvrcholila v predĺžení, Topoľčany nadelili „rytierom“ poltucet

Súťažný kalendár TIPOS SHL načal už štvrtú desiatku duelov a piatkové 31. kolo si pripravilo viacero zaujímavých stretov. Jedným z nich bol aj súboj tretieho Martina s piatymi Topoľčanmi, ktoré domácim uštedrili šesť gólov. Nádielku si pre svojho súpera prichystali aj „indiáni“ a v hlavnom meste sa presadili sedemkrát. Pútavé divadlo predviedli aktéri krajského derby na Záhorí, kde padlo jedenásť presných zásahov.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 31. kolo

HK Levice - TSS Group Spartak Dubnica 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Góly: 27. Olejník (Suľovský, Svitana) 30. Olejník (Suľovský) - 16. Ďuriš (Meszároš, Andrisík).  Rozhodovali: Konc ml., Krist – Kollár, Tvrdoň, strely: 17:33 vylúčení: 4:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Levice: Beržinec  – Štefanka, Pastucha, Zubák, Bulák, Socha, Homer, Valente, Šeliga – Olejník, Svitana, Ri. Huna – Suľovský, Mihalík, Vorobjev – Piačka, Matoušek, Uhnák – Dzivjak, Adámik, Gračev

Dubnica: Kristín – Cebák, Urban, Trška, Dubeň, Meszároš, Janík, Putala, Korbel – Sojčík, Ondruš, Síkela - Andrisík, Ďuriš, Haščák – Vaňo, Tyczynski, Tábi – Maniaček, Hegyi, Cerda

Z predchádzajúcich troch duelov mali pre Levice až dva víťaznú príchuť. Ďalšie body si chceli domáci pripísať v súboji s Dubnicou, ktorá z ostatnej trojice stretnutí získala dva body. Gólovú oponu duelu otvorili hostia v šestnástej minúte, no ešte do polovice duelu hostitelia dvomi zásahmi skóre zvrátili vo svoj prospech. Rezultát 2:1 napokon vydržal až do samého konca. Levičania síce ohrozili dubnickú bránku len 17-krát, vyťažili z toho však dve trefy Olejník a cenné tri body do tabuľky.

HK VITAR Martin - HC Topoľčany 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)

Góly: 2. Poliaček (Burzík, I. Novák) – 19. Kováč (Bečka) 25. Legalin (Bečka, D. Gergel) 36. M. Novák (L. Novák, Čaládi) 37. Kováč (Dúžek, Vereš) 48. Tomčák (Kluka, Gubo) 54. Matej (D. Gergel, Bystričan)  Rozhodovali: Smerek, Jobbágy – Pribula, Tomáš, strely: 41:39 vylúčení: 5:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, bez divákov

Martin: Glosár – Charvát, Dvořák, Lavička, Pacalaj, Burzík, A. Bartoš, Nátny, Thomka – Tiainen, Huhtela, Ďurina – Toma, Dírer, Juščák – I. Novák, Murček, Poliaček – Smidžár, Babka, Paulíny

Topoľčany: Kompas  – M. Novák, Zekucia, Bystričan, Dúžek, Kučerka, Kapičák, Rohaľ– Čaládi, Tomčák, L. Novák – Kluka, Bečka, D. Gergel – Legalin, Gubo, Matej – Kováč, A. Gergel, Vereš

Tabuľkové postavenie tímov sľubovalo v Turci vyrovnanú bitku, bilancia vzájomných stretnutí však velila zvíťaziť „žochárom“. Vstup do zápasu sa ale lepšie vydaril Martinčanom, František Poliaček si v druhej minúte merania síl pripísal k svojmu menu gól s poradovým číslom dvesto. Réžia ostatnej časti duelu však patrila už len do topoľčianskych rúk. Hostia nadelili domácemu kádru šesť kúskov a aj vďaka štyridsiatim zákrokom brankára Kompasa uspeli v pomere 6:1.

HK iClinic Skalica - HK Gladiators Trnava 6:5pp (0:3, 4:1, 1:1 -  1:0)

Góly: 23. Galimov (Šátek, Horváth) 31. Šátek (Janík, Jaša) 36. Jaša 38. Hujsa (Džiošvili, Kadlečík) 43. Štumpf (Džiošvili) 63. Hujsa (Štumpf) – 15. Holovič (Schmidt, Okoličány) 16. Kupka (Kliment, Mrava) 19. Okoličány (Holovič) 24. Šandor 59. Kukumberg (Ejem, Kupka). Rozhodovali: Krajčík, Valach – Staššák, Šebeň, strely: 39:39 vylúčení: 4:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, bez divákov

Skalica: Borák ( 19. Trenčiansky-Vero) – Horváth, Arbuzov, Kadlečík, Janík, Vidovič, Hílek, Rapant, Zaňát – Hujsa, Džiošvili, Štumpf –  Galimov, Jaša, Šátek – Janáč, Včelka, Rajčák – Kotvan, Kuba, Šišolák

Trnava: Hollý – Ejem, Schmidt, Semaňák, Rašin, Pejkovič, Vuorijärvi, Kliment – Jurák, Holovič, Okoličány – Miklík, Kukumberg, Antonov – Mrava, Kupka, Šandor – Ružek, Adamčík, Komloš

K zaujímavému boju o body sa schyľovalo aj na Záhorí, kde domáci Skaličania hostili v rámci krajského derby Trnavu. Úvodné dve po sebe nasledujúce trefy z trnavských hokejok prinútili hostiteľov k výmene gólmana, no po prvej tretine to bolo 3:0 pre „gladiátorov“. V 24. minúte prehrával skalický káder už 1:4, potom však predviedol ukážkový obrat a na začiatku záverečnej časti viedol 5:4. Domáci už cítili zisk troch bodov, ale proti tomuto scenáru bol Kukumberg, ktorý v predposlednej minúte zrovnal na 5:5. Hrdinom duelu sa napokon stal Hujsa, keď svojím druhým zásahom rozhodol predĺženie a získal pre Záhorákov druhý bod.

HC 19 Humenné - HK Brezno 1:0sn (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: Rozh.sam.nájazd D. Markuš. Rozhodovali: Celarová, Smrek – Valachovič, Riš, strely: 44:27 vylúčení: 4:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Humenné: Rabčan – Wysocki, Ivanov, Chovan, Jacko, Pichnarčík , Kaščák, Novota – Solomončak, Šimčák, Veličkin - Horvát, Krajňák, Borov - Frič, D. Markuš, Macko – Šiňanský, Farkaš, Kiss

Brezno: Pončák – Petrinec, Španko, Homola, Viktorin, Lopejský, Vongrej, Petrek, Hojo – Surový, Giertl, Sarvaš – Šebest, Rybár, Kraut – Bodnár, Kylnar, Olejník – Lukačovič, Zemko, Rákoš

Na východnom Slovensku bol na programe druhý vzájomný stret Humenného s Breznom, v prvom uspeli „levy“ pomerom 4:1. Základný hrací čas ich piatkového zápasu sa však do štatistík zapísal len siedmimi vylúčeniami. Korenie hokeja neprinieslo ani predĺženie a na rad prišli samostatné nájazdy. V tejto disciplíne boli nakoniec úspešnejší domáci a zásluhou Markuša si pripísali výhru, po ktorej sa v tabuľke zaradili o bod za Martinčanov.

Modré krídla Slovan - HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 2:7 (1:3, 0:0, 1:4)

Góly: 12. Šotek (Urbánek) 52. Danišovský (Klučiar, Petriska) - 4. Halama (Magdolen, Pač) 16. Romanov (Novotný, Gašpar) 20. Valent (Jakúbek, Václav) 46. Novotný (Romanov) 55. Gašpar (Novotný, Romanov) 57. Jakúbek (Pač) 59. Babeliak (Jakúbek, Valent).  Rozhodovali: Bachúrik, Vido – Rehák, Drblík, strely: 33:30 vylúčení: 3:5, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, bez divákov

Modré krídla: Noskovič – Demo, Žabka, Škultéty, Verčík, Fatul, Mrva, Hauser, Parobek – Šotek, Urbánek, Chalupa – Klučiar, Uram, Danišovský – Petriska, Bezák, Bubica – Lepskij, Petráš, Škvarek

Žiar nad Hronom: Šimo – Pač, Kobolka, Andersons, Polukhin, Nádašdi, Buianov, Čulík – Hrabčák, Halama, Magdolen – Jakúbek, Valent, Václav – Gašpar, Romanov, Novotný – Babeliak, Rajčan, Tatár

V hlavnom meste bol na pláne šesťbodový duel tabuľkových susedov. Úvodné dejstvo vyšlo lepšie hosťom zo Žiaru nad Hronom, keď sekundu pred jeho záverom zvyšovali na 3:1. Po bezgólovej prostrednej časti nasledovala päťgólová tretia tretina, aj v nej uspeli hostia, a to pomerom 4:2. Modré krídla teda podľahli na domácej pôde „indiánom“ 2:7 a strácajú na nich už päť bodov. Hostia sa výhrou posunuli na ôsmu priečku