Kto ovládol bodovanie v uplynulom ročníku? TOP 5 najproduktívnejších hráčov TIPOS SHL

Hoci od momentu, keď sme spoznali majstra TIPOS Slovenskej hokejovej ligy, už uplynul nejaký ten čas, nikdy nie je neskoro si pomocou čísel zaspomínať na tých najlepších. Na klziskách našej druhej najvyššej súťaže sme v uplynulom ročníku mohli sledovať množstvo kvalitných korčuliarov, ale len pár z nich to dotiahlo medzi elitu, ktorá presiahla 70-bodovú hranicu. Poďme sa preto spoločne pozrieť práve na TOP 5 tých najproduktívnejších hráčov sezóny 2023/2024.

Dávid Kohút a Vladislav Leščenko

Na delenom štvrtom mieste sa so 71 kanadskými bodmi umiestnila dvojica útočníkov z Prešova. Dávid Kohút a Vladislav Leščenko boli počas celej sezóny ofenzívnymi oporami vicemajstra a pri ich pobyte na ľade musela byť defenzíva súpera vždy v pozore. Obaja vrátane play-off z 59 zápasov vynechali iba jeden, pričom z 227 gólov sa sami postarali o 57 z nich.

Druhý menovaný sa zároveň s počtom 46 asistencií umiestnil na druhej priečke v tejto individuálnej štatistike. Ďalšie kariérne kroky slovenského centra a ruského legionára síce momentálne ešte nie sú známe, no pre vedenie „koňarov" by určite bolo veľkým úspechom, keby sa im ich podarilo udržať v kádri aj do nadchádzajúceho ročníka.

Dávid Kohút

Dávid Kohút má za sebou vydarenú premiérovú sezónu na Slovensku . Zdroj foto: Jäzva

Andrej Legalin a Peter Galamboš

Remízového stavu sme sa dočkali taktiež na druhom mieste. V tomto prípade však nešlo o taký rovnocenný stav ako pri hráčoch z tretieho najväčšieho mesta Slovenskej republiky. Hoci Andrej Legalin z Topoľčian a Peter Galamboš z majstrovskej Žiliny nazbierali zhodne 73 bodov, 23-ročnému moskovskému rodákovi na to stačilo rovných 50 vystúpení. Kapitán „vlkov" túto métu dosiahol v 57 dueloch.

Pri týchto dvoch forvardoch ale možno vyzdvihnúť ďalšie veľké osobné úspechy. Keďže Legalin počas play-off absolvoval v drese „žocharov" len šesť súbojov, drvivú väčšinu bodov získal v základnej časti, a tak sa stal najproduktívnejším korčuliarom tejto fázy sezóny. Galamboš naopak so 48 nahrávkami ovládol vyššie spomínanú štatistiku asistencií. Aj vďaka tomu vedenie žilinského klubu neváhalo a s niekoľkonásobným slovenským reprezentantom sa dohodlo na predĺžení spolupráce, tentokrát už v najvyššej súťaži.

Peter Galamboš

Peter Galamboš bude súčasťou žilinského kádra aj v Tipos Extralige. Zdroj foto: FB - Vlci Žilina

Róbert Varga

Po dvoch delených miestach máme aspoň jedno samostatné a ide o to najvyššie. Kráľom produktivity ročníka 2023/2024 sa stal ostrostrelec Róbert Varga. Odchovanec ružinovského hokeja bol neodmysliteľnou súčasťou mužstva majstrovskej Žiliny, keď si v 60 zápasoch na svoje konto pripísal 76 kanadských bodov.

V porovnaní s ostatnými zástupcami TOP 5 pritom väčšinu z nich tvorili góly. Súperových brankárov prekonal celkovo až 40-krát, čím jednoznačne ovládol aj tento rebríček. Najbližšie k nemu bol s 34 presnými zásahmi Martin Jakúbek. Niet sa tak čo čudovať, že „vlci", rovnako ako pri vyššie spomínanom Galambošovi, nenechali nič na náhodu, a tak Róbert Varga dostane opäť možnosť predviesť svoje ofenzívne schopnosti v Tipos Extralige.