Martin natiahol víťaznú sériu. Nájazdovú lotériu rozuzlil Toma

O čosi skôr sa z reprezentačnej prestávky vrátili do zápasového kolotoča Topoľčany a Martin. Dvojica účastníkov TIPOS Slovenskej hokejovej ligy doháňala resty v rámci dohrávky siedmeho kola. To neodohrali v pôvodnom termíne z dôvodu rekonštrukčných prác na zimnom štadióne „žochárov“.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 7. kolo

HC Topoľčany – HK VITAR Martin 1:2sn (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 53. Bystričan – 44. Stanček (Nauš, Toma), rozhodujúci nájazd: Toma. Rozhodovali: Valachovič, Mĺkvy – Zelený, Olle; strely: 31:36; vylúčení: 0:2; presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0; 738 divákov.

Topoľčany: Vojvoda – Hřebíček, Prapavessis, Bystričan, Zekucia, Dosek, Dúžek, Sedlák, Stránský – Tomala, Tomčák, Vybiral – Matej, Nagy, Hvila – Gergel, Piačka, Ručkay – Cápay, Plochotnik, Šandor

Martin: Rychlík – Dvořák, Charvát, Krempaský, Lavička, Semaňák, Petran, Nemec – Poliaček, Juščák, Vaňo – Ďurina, Dírer, Tiainen – Nauš, Toma, Siakeľ – Stanček, Stročka, Sokoli

Report zaslal klub HC Topoľčany:

Do prvej tretiny nastúpili obe mužstvá veľmi pozorne a čakali na chybu súpera. Domáci mali hernú prevahu, no opäť sa trápili v koncovke, takže gól nepadol i napriek množstvu šancí. Druhá tretina bola takmer celá opäť v réžii „žochárov", vypracovali si množstvo šancí, no gól zasa nepadol. Na začiatku tretej tretiny Topoľčanci spravili chyby v obrannej tretine a hostia šikovným tečom vsietili prvý gól. Strelcom gólu bol Stanček. Domáci sa však nepoložili a Bystričan vypálil od modrej a po odraze od obrancu skončil puk v  bránke martinského brankára. Zápas došiel až do samostatných nájazdov, pri ktorých brankára prekonal len Toma a tak Martin získal bod naviac.