Martin rozradostil vyše dvetisíc fanúšikov, v metropole úradovali špeciálne formácie

Sobotné štvrťfinálové duely play-off TIPOS Slovenskej hokejovej ligy priniesli pomerne jednoznačné výsledky. Vedenia vo svojich sériách sa ujali Humenné a Martin. Bitku v Turci sledovala vyše dvojtisícová fanúšikovská kulisa.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 3. zápas štvrťfinále play-off

Modré krídla Slovan – HC 19 Humenné 1:5 (1:1, 0:1, 0:3); stav série: 1:2

Góly: 11. Fetkovič (Petriska, Marcinko) – 20. Krajňák (Horvát, Borov), 25. Vaško (Trandin, Safaralejev), 42. Krajňák (Horvát, Lenďák), 60. Vaško (Safaralejev, Ťavoda), 60. Lačný (Frič, Pulščák). Rozhodovali: Rojík, Bachúrik – Valo, Drblík; strely: 23:22; vylúčení: 4:3; presilovky: 1:2; oslabenia: 0:1; 214 divákov.

Slovan: Baroš – Žabka, Bohunický, Fereta, Marcinko, Březák, Myšiak, Demo, Bubica – Dej, Preisinger, Fetkovič – Jasenec, Bezák, Petriska – Ožvald, Petráš, Klučiar – Trubač, Polák, Matoušek

Humenné: Durný – Pulščák, Lenďák, Zekucia, Novota, Kudin, Ťavoda, Farkaš, Ragan – Vaško, Vrábeľ, Safaralejev – Borov, Krajňák, Horvát – Zahradník, Trandin, Legalin – Lačný, Markuš, Frič

O päť zo šiestich  gólov sa v hlavnom meste republiky postarali špeciálne formácie. Prvé tri videli fanúšikovia počas presilových hier, raz Humenné skóroval behom vlastného oslabenia. Pri oboch spomenutých herných situáciách sa presadil útočník „levov“ Martin Krajňák. Center druhej formácie má na konte už celkovo 39 kanadských bodov, čo je jeho seniorským kariérnym maximom.

Ján Lipiansky, hlavný tréner Modré krídla Slovan: „V dnešnom zápase sme boli zbytočne vylučovaní. Prvé dva góly sme dostali za nerovnovážneho stavu. Nemali sme zápas pod kontrolou ako to bolo v Humennom. Nič nie je stratené, zajtra je nový deň, v ktorom budeme chcieť opäť uspieť."

Ivan Boržík, asistent trénera HC 19 Humenné: „Zvádli sme veľmi náročný zápas. Po druhom zápase série, v ktorom sme sa trápili, si veľmi ceníme dnešnú výhru. Podali sme dobrý výkon a napravili sme si chuť do ďalších zápasov."


HK VITAR Martin – HK Gladiators Trnava 4:1 (1:0, 1:1, 2:0); stav série: 2:1

Góly: 7. Petran (Vorobjev), 23. Tyczynski (Toma, Vorobjev), 47. Juščák (Tyczynski, Petran), 48. Poliaček (Fafrák) – 30. Miklík (Jurák, Čížek). Rozhodovali: Čahoj, Fridrich – Tichý, Danko; strely: 51:38; vylúčení: 7:4; presilovky: 0:1; oslabenia: 0:0; 2133 divákov.

Martin: Maťovčík – Semaňák, Petran, Lavička, Charvát, Biro, Nemec, Milý, Dvořák – Fafrák, Dírer, Poliaček – Toma, Tyczynski, Vorobjev – Juščák, Lahtinen, Nauš – Stanček, Paulíny, Ďurina

Trnava: Hollý – Korím, Čížek, Ejem, Schmidt, Maarnela, Kocúr – Jurák, Holovič, Galimov – Miklík, Kukumberg, Antonov – Bodnár, Kupka, Ružek – Miščík, Tóth, Kliment

Talentovaný 21-ročný brankár Pavol Maťovčík je zatiaľ pre Trnavčanov nočnou morou. Pri svojich prvých dvoch štartoch v seniorskom play-off inkasoval jediný raz, preto ho nateraz možno označiť ako hrdinu tejto štvrťfinálovej série. Aj vďaka nemu sa Martinčanom podarilo triumfovať po druhý raz v rade. Na zimný štadión do Turca si to v sobotu podvečer namierilo vyše 2100 nadšených fanúšikov „rytierov“.

Martin Baran, hlavný tréner HK Gladiators Trnava: "Vedeli sme, že po tom, ako Martin vyhral jeden zápas u nás, v domácom prostredí sa bude snažiť hneď od úvodu vyrukovať s aktívnou hrou. Domácim sa podarilo dostať do dvojgólového vedenia, ktoré sme dokázali skorigovať. Z našej strany následne prišli fázy, kedy sme mali viac z hry a mohli vyrovnať, v tretej tretine ale po našich individuálnych chybách dokázal súper streliť dva góly a zvíťaziť. Počas jediného striedania sme inkasovali oba presné zásahy, na ľade bola jedna formácia, ktorá im nedokázala zabrániť. Sú to mladí hráči, Martin má naproti tomu štyri skúsené päťky. Chyby sa však robia. Je to play-off. Ak sa niektorý z tímov dostane do dvojgólového náskoku, už iba bráni a chodí do brejkov. Je úplne jedno či prehráte 5:1, 4:1 alebo 3:1. Je to prehra, respektíve víťazstvo na druhej strane, čo je rozdiel oproti základnej časti, kedy sa hrá do konca naplno. Ak inkasujete dva rýchle góly, psychika ide prudko dolu a takto to dopadá. Martin hrá veľmi dobre v obrane, blokuje strely. Je to už druhé stretnutie, kedy sme mali viac presilových hier ako súper. Žiaľ, ako nám to išlo v základnej časti, teraz nám to nevychádza. Chcel by som oceniť korektnosť súpera, séria je veľmi korektná. Rozhoduje sa na ľade. Domáci nám vyšli v ústrety, tak ako my im. Vyprali nám veci, môžeme ísť na ľad, na rozkorčuľovanie. V tomto ohľade by som sa chcel poďakovať za férovosť a vynikajúce vzájomné vzťahy. Zajtra je nový deň. Začína sa od nerozhodného stavu. Uvidíme, ako sa bude stretnutie vyvíjať."

Rudolf Jendek, hlavný tréner HK VITAR Martin: "Mali sme dobrý vstup do zápasu. Úvodnú tretinu sme mali celkovo v našich rukách. Vypracovali sme si množstvo príležitostí, z ktorých ale mnohé zostali nevyužité, čo nás mohlo ukľudniť. S výkonom v druhej tretine nie som spokojný. Na našej strane sa kopili zbytočné chyby, množili fauly. Či už herná disciplína alebo riešenie niektorých situácií ma veľmi mrzeli. Stratili sme koncentráciu a dali príležitosť súperovi dostať sa do zápasu. Tretiu tretinu sme ale takticky veľmi dobre zvládli, súpera sme okrem presilovej hry k ničomu nepustili. Stretnutie sme ubránili, pridali dva góly. Fanúšikovia mohli byť spokojní, atmosféra na štadióne hráčom pomohla. Hokej je o tom, že ak sa vám podarí streliť góly, hráči sa uvoľnia, hra je hneď pre každého jednoduchšia. Čo sa týka zvládnutia hry v oslabení, tu si zaklopeme. Zajtra by sme chceli zopakovať výkon z tohto zápasu, dúfajme, že opäť pred skvelou diváckou kulisou."


Súvisiace články