Martin využil prvý mečbal, vo finále vyzve v derby odvekého rivala

Hokejisti HK VITAR Martin sú druhým finalistom TIPOS Slovenskej hokejovej ligy. V piatom zápase zvíťazili na ľade Skalice pred zrakmi 2501 divákov vysoko 5:1 a v sérii triumfovali 4:1. Dvoma gólmi sa  sa blysol Fín Riku Tiainen. Turčania vyzvú vo finále v atraktívnom derby suverénnu Žilinu. Naopak, pre Skalicu sa sezóna 2021/22 skončila. Záhoráci obsadili konečné tretie miesto.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 5. zápas semifinále play-off

HK iClinic Skalica – HK VITAR Martin 1:5 (1:1, 0:2, 0:2), konečný stav série 1:4, Martin postúpil do finále
Góly: 20. Galimov (Džiošvili, Janáč) - 16. Huhtela (Juščák, Poliaček), 25. Makarov (Murček, Fafrák), 31. Tiainen (Fafrák, Huhtela), 57. Tiainen, 57. Nauš (Glosár).
Rozhodovali: Výleta, Krist - Nosek, Šefčík, strely: 40:31, vylúčení: 6:4 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2501 divákov.

Skalica: Trenčiansky-Vero – Horváth, Šmach, Arbuzov, Janík, Vidovič, Hílek, Kadlečík, Kotvan – Galimov, Džiošvili, Štumf – Hujsa, Jaša, Šátek – Janáč, Včelka, Kuba – R. Nemec, Jarolín, Rajčák

Martin: Glosár – Charvát, Dvořák, Lavička, Pacalaj, Nátny, Belica, J. Nemec, Bobček – Fafrák, Murček, Tianen – Toma, Dírer, Nauš – Makarov, Huhtela, Poliaček – Juščák, Thomka, A. Bartoš

V úvodnej tretine boli strelecky aktívnejší domáci. Na bránku Glosára vyslali dvanásť striel oproti ôsmim streleckým pokusom Martina. Paradoxne, do vedenia sa dostali hostia gólom Huhtelu v šestnástej minúte. Svoje vedenie však do prvej sirény neudržali. Početnú výhodu v záverečnej minúte využil Galimov.

Presilovku využili aj Martinčania. Po prihrávke Juščáka sa v 25. minúte presadil Makarov a poslal svoj tím do vedenia 2:1. Potom sa do dobrých šancí dostali aj Skaličania. Galimov však nedokázal prekonať Glosára, ktorého v ďalšej situácii zachránila žŕdka po teči jedného z domácich. Na začiatku 31. minúty síce Tianen v dobrej pozícii neprekonal domáceho gólmana, o niekoľko sekúnd však zložil reparát a zvýšil na 3:1 pre „rytierov“.

Skaličania sa v tretej tretine snažili o zvrátenie svojho semifinálového konca, ich ofenzívna hra však otvárala hosťom šance na rýchle brejky. V jednej zo šancí minul vo vzduchu puk Murček, v ďalšej sa nepodarilo dostať puk do siete Dírerovi. Domáci odvolali brankára s cieľom zdramatizovať zápas už na začiatku 56. minúty. Presadiť sa však nedokázali, naopak, do prázdnej bránky spečatili martinský postup druhým gólom v zápase Tianen a následne aj Nauš.