Miklíkov hetrik zamietol zisk skalického mečbalu, Žilina prvým semifinalistom

Po utorňajšom programe TIPOS SHL, ktorý sa niesol v znamení štvrtých duelov štvrťfinálových sérií, je známy prvý semifinalista aktuálneho ročníka. Stali sa ním hokejisti Žiliny, ktorí o svojom postupe rozhodli najtesnejším možným víťazstvom nad mužstvom Modrých krídel. Postupový mečbal si mohli vybojovať hráči Skalice, ktorých však „gladiátori“ po fantastickom obrate zdolali a sériu poslali späť na Záhorie.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 4. zápas štvrťfinále

Modré krídla Slovan – VLCI Žilina 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Góly: 22. Šmída (Tibenský). Rozhodovali: Rojík, Bachúrik – Rehák, Staššák – Jonák, strely: 27:38, vylúčení: 7:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 155 divákov

Modré krídla: Hlavaj – Žabka, Fatul, Beňo, Krakovský, Hauser, Kotzman, Funtek, Parobek – Klučiar, Uram, Danišovský – Gašpar, Lukošik, Chalupa – Škvarek, Bezák, Fominych – Petriska, Petráš, Lepskij

Žilina: Škorvánek – Jansons, Petran, Hřebíček, Drtina, Sloboda, Šidlík, Rehák, Nahálka – Macek, Halama, Š. Petráš – Vybiral, Šmída, Tibenský – Cíger, Markovič, Koyš – Jakubík, Linet, Skladaný

Mužstvo spod Dubňa vyhralo všetky tri predchádzajúce stretnutia v sérii a bratislavskí mladíci tak do štvrtého duelu nastupovali s povinnosťou zvíťaziť. Úvodné dejstvo prinieslo hokejistom Žiliny hneď trikrát možnosť početnej výhody, ani jednu z nich však „vlci“ nedokázali využiť a do šatní sa tak odchádzalo bez gólového zápisu. Zatiaľ čo presilové hry hráčom Žiliny ovocie v podobe gólu nepriniesli, v druhej minúte prostredného dejstva sa paradoxne dokázali presadiť v oslabení. V ďalšom priebehu prostrednej tretiny vyslali „vlci“ na bránku súpera ešte ďalších 16 streleckých pokusov, no za chrbát brankára Adama Hlavaja si nenašla cestu ani jedna z nich. Domáci gólman si skvelú fazónu preniesol aj do záverečného dejstva, v ktorom do poslednej sekundy živil nádej na vyrovnanie tímu z hlavného mesta. Presný zásah hráčov Modrých krídel však neprišiel ani počas presilovej hry v záverečnej polminúte a „vlci“ sa tak vďaka čistému kontu Stanislava Škorvánka stali prvým semifinalistom aktuálneho ročníka.

HK Gladiators Trnava – HK iClinic Skalica 5:2 (0:2, 2:0, 3:0)

Góly: 25. Ejem (Okoličány, Jurák), 25. Miklík (Antonov, Kukumberg), 44. Miklík (Kukumberg, Antonov), 59. Miklík (Kukumberg), 60. Jurák  - 11. Džiošvili (Galimov Janík), 20. Džiošvili (Vidovič). Rozhodovali: Žák, Krajčík – Vyšný, Crman, strely: 39:32 , vylúčení 4:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 295 divákov

Trnava: Hollý – Poldruhák, Rašin, Semaňák, Kliment, Hajda, Vuorijärvi, Ejem – Antonov, Holovič, Okoličány – Miklík, Kukumberg, Šandor – Jurák, Schmidt, Kupka – Ružek, Litavec, Mrava

Skalica: Borák – Horváth, Šmach, Kadlečík, Janík, Vidovič, Hílek, Arbuzov, Rapant – Hujsa, R. Nemec, Štumpf –  Galimov, Džiošvili, Šátek – Janáč, Včelka, Kotvan – Jaša, Jarolín, Šišolák

Po triumfe „gladiátorov“ v úvodnom dueli série nasledovali dva víťazné zápisy hokejistov Skalice, ktorí si na súperovom ihrisku chceli vybojovať postupový mečbal. Pod skvelý úvod zápasu v podaní „záhorákov“ sa podpísal najmä ruský center Vladislav Džiošvili, ktorý si priebeh prvej tretiny okorenil dvoma presnými zásahmi. Hokejisti Trnavy však nezložili zbrane a v prostrednom dejstve zaradili vyšší výkonnostný stupeň, vďaka ktorému strelili v priebehu 15 sekúnd dva góly a vyrovnali stav stretnutia. Po vzpruhe v podobe vyrovnávajúceho gólu prevzali domáci hráči útočnú iniciatívu, no aj napriek ich ďalším 18 strelám v druhej tretine sa do šatní odchádzalo za stavu 2:2. „Gladiátori“ na svoju aktivitu dokázali nadviazať aj v záverečnom dejstve, vďaka čomu v jeho úvode zásluhou gólu Michela Miklíka strhli misky váh na svoju stranu. Trnavský forward sa do gólovej listiny zapísal aj po tretíkrát, keď v predposlednej minúte duelu svojim hetrikovým zásahom podčiarkol výhru domáceho mužstva. Do skvelého obratu prehovoril v závere ešte Roman Jurák, ktorý už len kozmeticky upravil skóre na konečných 5:2. Po triumfe Trnavy sa tak séria vráti na skalický ľad.