Mladíci dlho vzdorovali Skaličanom, k víťazstvu Záhorákov prispel dvomi zásahmi 16-ročný Búlik

Slovenskí mladíci načali svoje ligové pôsobenie novej sezóny pred týždňom proti „indiánom“. Vo štvrtok v Poprade už hostili káder Skaličanov, ktorým boli počas prvých dvoch tretín vyrovnaným protivníkom. Hostia zo Záhoria však prekvapenie na svoj úkor nedopustili a z východu republiky si vezú tri body.

TIPOS Slovenská hokejová liga - vložená predohrávka 46. kola

JOJ Šport Slovensko 18 – HK Skalica 3:7 (1:1, 2:2, 0:4)

Góly: 20. Masnica (Gron, Královič) 26. Maruna (Jedliček, Gron) 36. Pišoja (Urban) - 12. Kuba (Včelka) 27. Jurík (Obdržálek, R. Nemec) 34. Búlik 47. Janík (Kadlečík, Janáč) 55. R. Nemec (Jurík) 57. R. Nemec (Obdržálek, Fatul) 57. Búlik (Janík, Janáč). Rozhodovali: Smrek, Tornay - Beniač, Wolf, strely: 27:57, vylúčení: 7:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 60 divákov

SR18: Urban – Pišoja, Královič, Kupec, Beluško, Ďurina, Petras, Sakmár, Šlank – Varga, Pobežal, Feranec - Rohaľ, Párička, Maruna - Jedliček, Gron, Liščinský – Liška, Masnica

Skalica – Bernát (37. O. Nemec) – Fatul, Semandel, Janík, Kadlečík, Vidovič, Hílek, Mikula – Jurík, R. Nemec, Obdržálek – Janáč, Landrigan, Šátek – Kuba, Včelka, Kotvan – Čerhit, Búlik, Šišolák

Druhý súťažný duel aktuálneho ročníka SHL bol druhým aj pre slovenských mladíkov. V otváracom ligovom vystúpení podľahli na svojom ľade mužstvu zo Žiaru nad Hronom, tentoraz privítali favorita zo Skalice.

Úvodná desaťminútovka priniesla prelievanie hry zo strany na stranu. Gólovú oponu stretnutia otvoril hosťujúci Kuba, ktorý dobrou reakciou po strele Včelku potrestal nedorozumenie v obrane reprezentantov. Krátko pred vypršaním prvej periódy sa však mladíci po presilovkovej kombinácii zásluhou presne mierenej strely Masnicu dostali svojmu súperovi na roveň – do šatní sa teda šlo za stavu 1:1.

Ďalšiu početnú výhodu premenil domáci káder na presný zásah v šiestej minúte prostrednej tretiny, keď vzniknutú situáciu dobre dosledoval Maruna. Už o pár okamihov neskôr strelou z neľahkého uhla vyrovnal skalický kapitán Jurík. Počas 34. minúty sa uvoľnil 16-ročný talent Búlik, ktorý prvý pokusom len ohrozil gólmana Urbana. Presadil sa až následnou dorážkou, ktorú spoza bránky oprel o bezmocného brankára. Puk smeroval za čiaru a Záhoráci viedli 3:2. Mladí Slováci sa ale nevzdali, Pišoja vymietol horné poschodia Bernátovej svätyne, zrovnal na 3:3 a spomínaného gólmana poslal na striedačku.

Posledné dejstvo sa už nieslo v duchu dominancie favorita. Jeho siedma minúta ponúkla kvalitnú predbránkovú robotu Janíka, ktorý svojich kolegov poslal do vedenia. O necelých desať minút po tom sa dvakrát presadil Richard Nemec, na ktorého svojou druhou trefou o necelých tridsať sekúnd nadviazal aj Búlik, čím spečatil konečný rezultát 7:3 v prospech Skalice.