Modré krídla načali obrat v samom závere, Žilina s dvanástou výhrou po sebe, päťgólové dejstvo Skalice

Pätica štvrtkových duelov znamenala okrem skompletizovania 29. kola TIPOS SHL aj poslednú ligovú aktivitu hokejistov v tomto roku. Víťazne sa s ním rozlúčili hráči Modrých krídel, ktorí v závere olúpili Humenčanov. Ukážkový obrat predviedla Skalica a „panterov“ zlomila päťgólovou tretinou. Desaťbodový náskok na čele si výhrou u „indiánov“ upevnil káder Žiliny.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 29. kolo

HC 19 Humenné - Modré krídla Slovan 3:4sn (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 12. Šimčák (Novický, Solomončak) 32. Šimčák (Veličkin, Solomončak) 43. Farkaš (D. Markuš, Macko) – 15. Trubač (Bubica, Žabka) 24. Petriska (Klučiar, Chalupa) 60. Petriska (Škultéty, Uram) rozh.sam.nájazd Preisinger. Rozhodovali: Smrek – Wolf, Pribula, strely: 36:25 vylúčení: 3:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Humenné: Rabčan – Chovan, Ivanov, Novický, Jacko, Pichnarčík , Kaščák – Solomončak, Šimčák, Veličkin - Horvát, Krajňák, Borov - Farkaš, D. Markuš, Macko – Šiňanský, Khismatullin, Kiss

Modré krídla: Noskovič – Hauser, Parobek, Parobek, Škultéty, Verčík, Fatul, Mrva, Demo, Žabka – Petriska, Preisinger, Chalupa – Bubica, Uram, Klučiar – Danišovský, Petráš, Lepskij – Pisarovič, Trubač, Polák

Na východe republiky bol na programe duel mužstiev, ktoré z prechádzajúceho kola odišli s nádielkami a pred záverom roka si chceli napraviť chuť. Po dvoch dejstvách však boli obe strany od svojho cieľa rovnako vzdialené, keďže na ukazovateli svietilo skóre 2:2. Úvod tretej časti vyšiel lepšie domácim, ktorí sa ujali vedenia. Záver poslednej tretiny ale patril hosťom, Bratislavčania zásluhou druhého gólu Petrisku vyrovnali dve sekundy pred koncom a duel smeroval do predĺženia. V ňom sa víťaz súboja nenašiel a stretnutie pokračovalo do samostatných nájazdov, v ktorom dva body pre hostí zariadil víťazným zásahom Preisinger

HK VITAR Martin – TSS Group Spartak Dubnica 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Góly: 26. Toma (Dírer, Pacalaj) 40. Toma (Juščák, Pacalaj) 48. Dírer (Burzík, Pacalaj) – 20. Beták (Sojčík) 38. Ďuriš (Sojčík, Haščák). Rozhodovali: Píšťanský – Homola, Riš, strely: 35:35 vylúčení: 5:2, presilovky: 1:, oslabenia: 1:0, bez divákov

Martin: Glosár – Charvát, Dvořák, Lavička, Pacalaj, Burzík, A. Bartoš, Belica, Nátny – Tiainen, Huhtela, Fafrák – Toma, Dírer, Juščák – Babka, Murček, Poliaček – Smidžár, Thomka, Ďurina

Dubnica: Gabriš – Švec, Mikuš, Trška, Dubeň, Cebák, Urban, Putala, Janík – Sojčík, Ondruš, Beták - Tábi, Ďuriš, Haščák – Tyczynski, Vaňo, Andrisík – Maniaček, Korbel, Cerda

Martinčania chceli výhrou v domácom zápase poskočiť na tretiu priečku, v ceste im ale stála Dubnica, ktorá mala v úmysle upevniť si svoju pozíciu v hornej polovici tabuľky. Gólový účet merania síl otvorili hostia gólom do šatne v prvom dejstve, no po jednom zásahu na oboch stranách sa rovnaký kúsok podaril aj Martinu a po dvoch periódach bol rezultát 2:2. O všetkom dôležitom však dvanásť minút pred koncom rozhodol víťaznou trefou Dírer a „rytierom“ okrem troch bodov do tabuľky zabezpečil aj tretí úspech zo vzájomných duelov so Spartakom.

HK ´95 Považská Bystrica - HK iClinic Skalica 2:5 (1:0, 1:0, 0:5)

Góly: 14. L. Ďurkech (Zaťko, Lušňák) 24. Jakubec – 45. Štumpf (Hujsa, Džiošvili) 46. Džiošvili (Štumpf, Hujsa) 49. Jarolín (Kotzman, Janáč) 53. Janáč (Arbuzov) 57. Kotzman (Janáč, Jarolín). Rozhodovali: Mollek – Nosek, Maškulka, strely: 36:38 vylúčení: 5:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Považská Bystrica: Lamper – Zaťko, L. Ďurkech, Šefčík, A. Zlocha, Surán, J. Ďurkech, Omelka, K. Dvonč – Jakubec, Pšurný, Lušňák – Vlčinskij, J. Zlocha, Murtazin – Drevenák, Ligas, L. Hrušík – Belic, Krieger, Švantner

Skalica: Trenčiansky-Vero – Horváth, Šmach, Kadlečík, Janík, Arbuzov, Hílek, Rapant, Zaňát – Hujsa, Džiošvili, Štumpf –  Galimov, Šišolák, Šátek – Janáč, Jarolín, Kotzman – Rajčák, Kuba, Mizerák

Do Považskej Bystrice pricestovala z druhého miesta tabuľky Skalica, ktorá s týmto súperom v aktuálnom ročníku ešte nevyhrala. Na tretiu výhru „panterov“ so Záhorákmi to vyzeralo aj po štyridsiatich minútach, keď domáci viedli 2:0. Povesť najčastejšie skórujúceho mužstva však Skaličania potvrdili až v záverečnom dejstve, hostiteľovi nasúkali päť kúskov a ukážkovým obratom si zabezpečili víťazstvo, po ktorom strácajú na žilinského lídra desať bodov. „Panteri“ vstúpia do nového roku zo siedmej pozície.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom - VLCI Žilina 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 16. Gašpar (Václav, Nádašdi) – 11. Markovič (Macek) 28. Safaralejev (Vybiral, Šmida) 43. Rehák 46. Petráš (Halama). Rozhodovali: Tornay – Hajnik, Ščurka, strely: 32:41 vylúčení: 4:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Žiar nad Hronom: Šimo – Pač, Kobolka, Andersons, Hudec, Nádašdi, Hlinka, Buianov, Čulík – Pulščák, Halama, Magdolen – Jakúbek, Valent, Václav – Gašpar, Romanov, Novotný – Babeliak, Rajčan, Tatár

Žilina: Mikoláš – Pišoja, Sloboda, Hřebíček, Drtina, Petran, Nahálka, Chatrnúch, Lopušan – Cíger, Halama, Petráš – Safaralejev, Šmida, Vybiral – Mikula, Markovič, Koyš – Rehák, Jakubík, Macek

Po dvoch cenných víťazstvách čakala na domácich „indiánov“ ťažká skúška v podobe súboja so Žilinou, ktorej v tejto sezóne nestrelili ešte ani gól. Podarilo sa im to však v šestnástej minúte, keď zásluhou Gašpara vyrovnali na 1:1. O ďalšie trefy sa ale starali už len „vlci“, pridali ich ešte tri, čím aj na záver kalendárneho roka potvrdili ukážkovú športovú formu. V Žiari nad Hronom uspeli v pomere 4:1, upevnili si pozíciu ligového lídra a šnúru víťazstiev natiahli už na číslo dvanásť.

HC Topoľčany - HK Brezno 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 19. Tomčák (L. Novák, M. Novák) 48. Bystričan (Ručkay, Čaládi) 53. L.Novák (Čaládi, Tomčák) – 9. Surový (R. Dvonč, Giertl) 64. Giertl (Petrinec, Bodnár). Rozhodovali: Rojík – Wolf, Šebeň, strely: 36:38 vylúčení: 5:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Topoľčany: Kompas  – M. Novák, Zekucia, Bystričan, Dúžek, Kapičák, Kučerka, A. Gergel, Hvizdoš – Čaládi, Tomčák, L. Novák – Ručkay, Bečka, D. Gergel – Kováč, Vereš, Gubo – Matej, Laššo, Legalin

Brezno: Gajan – Petrinec, Španko, Lopejský, Hudák, Homola, Viktorin, Petrek, Koštial – Surový, Giertl, R. Dvonč – Jendroľ, Kylnar, Bodnár – Sarvaš, Rybár, Olejník – Rákoš, Fungáč, Veselý

V prípade tretieho víťazstva zo vzájomných stretov s Breznom mohli Topoľčanci pomýšľať na posun v tabuľke. Hostia sa ziskom troch bodov chceli priblížiť Leviciam. Prvá dvadsaťminútovka priniesla po jednom zásahu do oboch bránok. Stav 1:1 vydržal až do 48. minúty, v ktorej sa víťazným gólom o slovo prihlásil domáci obranca Bystričan a všetky body pre „žochárov“ spečatil o pár minút neskôr Lukáš Novák.

HK Levice - HK Gladiators Trnava 4:1 (1:0, 2:1, 1:0) - predohrané 29.12

Góly: 4. Svitana (Valigura, Dzivjak), 28. Matoušek (Mihalík, Bulák), 40. Vorobjev (Štefanka, Mihalík), 60. Olejník (Šeliga, Pastucha) – 23. Kupka (Mrava, Šandor). Rozhodovali: Rojík – Tvrdoň, Makúch, strely: 29:53 vylúčení: 8:4, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Levice: Beržinec  – Štefanka, Pastucha, Šeliga, Mešár, Socha, Bulák, Valente, Zubák – Olejník, Svitana, Ri. Huna – Suľovský, Mihalík, Vorobjev – Piačka, Matoušek, Uhnák – Dzivjak, Jevoš, Valigura

Trnava: Hollý – Ejem, Schmidt, Hajda, Rašin, Pejkovič, Vuorijärvi, Kliment, Poldruhák – Jurák, Holovič, Okoličány – Miklík, Kukumberg, Antonov – Mrava, Kupka, Šandor – Ružek, Litavec, Komloš

Po dvoch úspešných stretnutiach a prehre na Záhorí čakala na Levice ďalšia skúška v podobe súboja s Trnavou. „Gladiátori“ však do zápasu nevstupovali s ideálnou športovou formou, pretože z ostatných troch meraní síl si neuchmatli ani bod. Vstup do duelu sa viac vydaril domácim, ktorí už po troch minútach hry otvorili gólový účet. Rovnako dobrý úvod predviedli hostia v druhom dejstve a začínalo sa od začiatku. Nasledovali ale dve využité presilové hry hostiteľov a druhá z nich znamenala gól do šatne a stav 3:1. Na ďalší presný zásah sa čakalo až do záverečnej minúty, počas ktorej domáci spečatili konečný rezultát na 4:1 a pripísali si cenné tri body. Hoci hostia svojho súpera prestrieľali, svätyňu hostí uhájil 52 zákrokmi gólman Beržinec, ktorý má leví podiel na dôležitom víťazstve.