Môj dom, môj hrad neplatí prekvapivo hneď od začiatku štvrťfinále

Utorňajší program TIPOS SHL sa niesol v znamení úvodných štvrťfinálových duelov. Prvý bod v sérii medzi Humenným a Topoľčanmi si uchmatli „žochári“, ktorí o svojom víťazstve rozhodli fantastickým obratom v záverečnej tretine. Druhé meranie síl medzi mužstvami Martina a Dubnice dospelo až do predĺženia, v ktorom uspeli hráči Spartaku a ujali sa vedenia v sérii.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 1. zápas štvrťfinále (utorok 8. marec)

HC 19 Humenné – HC Topoľčany 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Góly: 13. Ťavoda (Veličkin, Hvila) – 43. Novák (Zekucia), 47. Tomčák (Novák, Ručkay), 54. Laššo (Kováč). Rozhodovali: Štefik, Krist – Riš, Holienka, strely: 39:25, vylúčení: 6:8, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 429 divákov

Humenné: Rabčan – Pichnarčík, Porošin, Španko, Ťavoda, Chovan, Ivanov, Markuš, Frič – Horvát, Krajňák, Borov – Hvila, Markuš, Veličkin – Solomončak, Šimčák, Macko – Lačný, Farkaš, Miškuf

Topoľčany: Kompas – Novák, Zekucia, Bystričan, Dúžek, Kaščák, Kapičák, Bulák, Cápay – Kurbatov, Čaládi, Novák – Kluka, Tomčák, Gergel – Ručkay, Laššo, Kováč – Matej, Vereš, Legalin

Lepší vstup do stretnutia zaznamenali hokejisti Humenného, za ktorých sa v 13. minúte úvodného dejstva presadil Ján Ťavoda. Po jeho premiérovom zásahu v drese Humenčanov sa však žiadna prestrelka nekonala. V priebehu prostredného dejstva hrali domáci hráči hneď trikrát v dvojnásobnej presile, no ani tieto príležitosti im k navýšeniu skóre nepomohli. Na nevyužité početné výhody doplatili v záverečnej tretine, keď „žochári“ dvoma gólmi v priebehu štyroch minút naklonili misky váh na svoju stranu. O necelých osem minút zaznamenali hosťujúci hráči ďalší presný zásah, vďaka ktorému svoj náskok navýšili už na rozdiel dvoch gólov. V následujúcom priebehu stretnutia sa už žiadna dráma nekonala a Topoľčany si tak po výhre 1:3 pripísali prvý bod v sérii. Významný podiel na skvelom obrate „žochárov“ mal obranca Michal Novák, ktorý bol autorom vyrovnávajúceho gólu a na druhý presný zásah svojho tímu asistoval.

HK Vitar Martin – TSS Group Spartak Dubnica 2:3pp (0:0, 1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 37. Toma (Nauš, Dírer), 41. Murček (Tiainen) – 28. Vaňo (Síkela), 55. Kristín (Tyczinski, Ďuriš), 68. Ďuriš (Kristín). Rozhodovali: Fridrich, Lesay – Janiga, Tvrdoň – Lokšík, strely: 26:32, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 603 divákov

Martin: Glosár – Dvořák, Charvát, Nátny, Bobček, Lavička, Krempaský, Nemec, Smidžár – Tiainen, Juščák, Poliaček – Toma, Dírer, Nauš – Makarov, Murček, Fafrák – Thomka, Huhtela, Bartoš

Dubnica: Ma. Kristín – Švec, Mikuš, Trška, Dubeň, Janík, Putala, Rohaľ, Korbel – Hegyi, Ondruš, Tábi – Haščák, Ďuriš, Mi. Kristín – Síkela, Tyczynski, Vaňo – Andrisík, Ferenyi, Maniaček

Úvodná tretina duelu sa niesla v znamení opatrnejšieho tempa a do štatistík sa nezapísala ani jedným presným zásahom. Skóre duelu sa otváralo až v 28. minúte, keď hosťujúci útočník Roman Vaňo poslal svojím 15. gólom v sezóne hokejistov Dubnice do vedenia. Odpoveď domáceho tímu však na seba nenechala dlho čakať a 3 minúty pred koncom prostredného dejstva bol stav stretnutia opäť vyrovnaný. V závere druhej tretiny získali hokejisti Martina možnosť štvorminútovej početnej výhody, no do šatní sa napokon odchádzalo za stavu 1:1. Presilovú hru prerušenú sirénou však dokázal po 25 sekundách tretej tretiny využiť martinský center Michal Murček, ktorý zvrátil priebeh zápasu v prospech domácich hráčov. Početná výhoda úradovala aj pri ďalšom presnom zásahu, tentokrát však v podaní hokejistov Dubnice, ktorí 5 minút pred koncom vyrovnali stav duelu na 2:2. O víťazovi stretnutia muselo napokon rozhodnúť až predĺženie, v ktorom Oliver Ďuriš svojím gólom poslal Spartak do vedenia v sérii.