Na čele naďalej Žilinčania, martinskí „rytieri“ sa dotiahli na Humenné, Dubnica zdolala „panterov“

Otvorenie tretej desiatky kôl TIPOS SHL si pripravilo hneď tri súboje tabuľkových susedov z prvej sedmičky ligového osudia. Zo šestice duelov bol lákadlom stret na skalickom štadióne, kde si pozíciu lídra ustrážili Žilinčania. V Turci sa domáci Martinčania tesnou výhrou dotiahli na Humenné a dubnický Spartak odskočil „panterom“.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 21. kolo

HK Levice - Modré krídla Slovan 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)

Góly: – 8. Luža (Uram, Hauser) 31. Preisinger (Hauser, Klučiar) 35. Škvarek (Petriska, Petráš) 38. Danišovský (Klučiar. Bačík). Rozhodovali: Valachovič – Haringa, Vyšný, strely: 23:35 vylúčení: 4:3 (navyše: Suľovský 5+ DKZ za vrazenie na mantinel), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Levice: Rychlík (35. Beržinec) – Socha, Štefanka, Zubák, Chovanec, Bulák, Valente, Šeliga, Jandák – Piačka, Ró. Huna, Vorobjev – Suľovský, Tužinský, Olejník – Adámik, Matoušek, Uhnák – Grachev, Romanov, Dzivjak

Modré krídla: Hlavaj – Bačík, Krakovský, Luža, Hauser, Škultéty, Verčík, Parobek, Bubica – Danišovský, Preisinger, Klučiar – Uram, Urbánek, Bezák – Petriska, Petráš, Škvarek – Abaffy, Dej, Lepskij

Na domáce Levice, ktoré potrebujú body ako soľ, čakali hokejisti Modrých krídel s túžbou pridať tretiu výhru v rade. O všetkom dôležitom sa rozhodlo už počas prvých dvoch tretín, počas ktorých inkasovali len hostia. Po víťazstve 1:0 v úvodnej dvadsaťminútovke sa hostia z hlavného mesta presadili ešte trikrát v prostrednom dejstve. Z Levíc si odnášajú tri body, ktoré ich v tabuľke dostali na deviate miesto.

HK VITAR Martin - HC 19 Humenné 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 17. Fafrák (Burzík, Murček) 39. Tiainen (Charvát, Fafrák) – . Rozhodovali: Konc ml. – Beniač, Pribula, strely: 36:31 vylúčení: 2:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Martin: Glosár – Charvát, Dvořák, Lavička, Krempaský, Burzík, Pacalaj, Droppa, A. Bartoš – Novák, Linet, Ďurina – Toma, Dírer, Tiainen – Fafrák, Murček, Poliaček – J. Bartoš, Huhtela, Smidžár

Humenné: Krasanovský – Novický, Ondrej, Ivanov, Wysocki, Pichnarčík, Jacko, Khismatullin – Horvát, Krajňák, Borov - Lačný, Markuš, Frič - Solomončak, Šimčák, Macko – Kiss, Farkaš, Šiňanský

Stret štvrtého s piatym celkom tabuľky bol na programe pri rieke Turiec, kam zavítalo Humenné. Hostia z východu mali v pláne odplatiť svojmu hostiteľovi prehru z prvého vzájomného merania síl, no nepodarilo sa. V dvojgólovom zápase padali puky len za chrbát humenského brankára. O prvý sa v 17. minúte postaral Fafrák, ktorý asistoval aj pri druhej trefe svojho tímu a po výsledku 2:0 sa Martinčania bodovo dotiahli sa východniarov.

HK iClinic Skalica - VLCI Žilina 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 48. Štumpf (Nemec, Janáč) - 4. Petráš (Safaralejev, Halama) 26. Drtina (Macek). Rozhodovali: Adamec – Danko, Hanko, strely: 50:45, vylúčení: 2:4 (navyše: Vidovič 5+DKZ za vrazenie na mantinel, Nemec 5+DKZ za bitku, Hřebíček 5+DKZ za bitku), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Skalica: Borák – Kadlečík, Arbuzov, Hílek, Vidovič, Rapant, Mikula, Horváth, Šmach – Nemec, Džiošvili, Štumpf –  Galimov, Jaša, Šátek – Janáč, Včelka, Kotzman – Kotvan, Kuba, Šišolák

Žilina: Škorvánek – Pišoja, Sloboda, Hřebíček, Drtina, Petran, Nahálka, Myšiak, Kocúr – Cíger, Halama, Petráš – Safaralejev, Šmida, Vybiral – Mikula, Markovič, Koyš – Kocúr, Skladaný, Macek

Najväčšiu pozornosť hokejovej verejnosti našej druhej najvyššej súťaže pútalo mesto Skalica. Tamojší hokejisti vyzvali v bitke o čelo tabuľky žilinský káder a v prípade víťazstva mohli svojho súpera preskočiť. Tesný duel priniesol po jednom presnom zásahu v každej tretine. V prvých dvoch sa presadzovali iba hostia a dvanásť minút pred záverom zobral gólmanovi Žiliny čisté konto Štumpf, ktorého gól stačil len na prikrášlenie prehry 1:2. „Vlci“ si dôležitým víťazstvom vytvorili pred Záhorákmi štvorbodový náskok.

HK Gladiators Trnava - HK Brezno 2:6 (0:3, 1:0, 1:3)

Góly: 36. Okoličány (Jurák, Hajda) 60. Schmidt (Kliment, Jurák) - 9. R. Dvonč (Giertl) 10. Veselý 12. Bodnár (Surový) 43. Zemko (Olejník) 45. Viktorin (Kylnar, Homola) 51. Kylnar. Rozhodovali: Píšťanský – Kováčik, Makúch, strely: 38:24 vylúčení: 3:2, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:2, bez divákov

Trnava: Hollý (12. Nagy) – Semaňák, Kliment, Hajda, Rašin, Poldruhák, Vuorijärvi – Jurák, Holovič, Okoličány – Miklík, Schmidt, Kukumberg – Ružek, Kupka, Šandor – Antonov, Litavec, Mrava

Brezno: Ovečka – Petrinec, Soveľ, Homola, Viktorin, Chovan, Španko, Lopejský – Surový, Giertl, R. Dvonč – Bodnár, Kylnar, Kraut – Koštial, Zemko, Olejník – Bálint, Rybár, Veselý

V snahe priblížiť sa prvej desiatke tímov pricestoval do Trnavy káder Brezna. Hostia svojho protivníka nepríjemne prekvapili už v úvode stretnutia, keď sa v priebehu troch minút presadili trikrát, z toho dva góly boli počas oslabenia. Domácim sa podarilo znížiť, no v treťom dejstve pridalo Brezno ďalšie tri trefy. Posledná sekunda duelu priniesla už len kozmetickú úpravu výsledku zo strany „gladiátorov“, ktorí napokon prehrali 2:6.

HK ´95 Považská Bystrica - TSS Group Spartak Dubnica 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 6. Minárik (Urbánek) – 25. Haščák (Ďuriš) 50. Dubeň (Tábi). Rozhodovali: Smrek – Tomáš, Ščurka, strely: 34:32 vylúčení: 5:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Považská Bystrica: Hrušík – Šefčík, Turian, Zaťko, L. Ďurkech, K. Dvonč, Surán, Zlocha, Michalík – Drevenák, Ligas, Lušňák – Hrušík, Pšurný, Jakubec – Urbánek, Minárik, Turan – Krieger, Rufati, Švantner

Dubnica: Gabriš – Martiška, Mikuš, Trška, Dubeň, Urban, Putala, Janík, Kopáč – Sojčík, Ferenyi, Džugan - Tábi, Ďuriš, Haščák – Maniaček, Hegyi, Síkela – Krajčovič, Vaňo, Cerda

Boj na hranici prvej šestice tabuľky medzi sebou zviedli domáci „panteri“ a Dubničania, ktorých ostatné štyri zápasy znamenali vždy tesné bitky s jednogólovým rozdielom. Nebolo tomu inak ani v Považskej Bystrici, kde bola počas každej tretiny k videniu jedna trefa. O prvú sa postarali domáci, ďalšie dve vak vsietil Spartak, zvíťazil 2:1 a ziskom troch bodov odskočil „panterom“.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom - HC Topoľčany 1:6 (1:1, 0:5, 0:0)

Góly: 18. Rybnikár (Pač, Sarvaš) – 20. D. Gergel (Kluka, Novák) 22. Bystričan (Kluka, D. Gergel) 24. Kováč (Zekucia, M. Novák) 26. Zekucia (M. Novák, Ručkay) 35. Dúžek (Bystričan, Bečka) 38. Bečka (Kluka, Legalin). Rozhodovali: Tornay – Ševčík, Rehák, strely: 42:27 vylúčení: 4:2, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, bez divákov

Žiar nad Hronom: Šimo (24. Mosný) – Andersons, Buianov, Pač, Kobolka, Hudec, Hlinka, Barcík – Jakúbek, Šramaty, Marcinek – Gašpar, Mihalík, Babeliak – Chlepčok, Gubančok, Tatár – Rybnikár, Adamčík, Sarvaš

Topoľčany: Kompas  – M. Novák, Zekucia, Bystričan, Dúžek, Kučerka, Kapičák – Ručkay, Tomčák, Kováč – Kluka, Bečka, D. Gergel – Matej, Vereš, Legalin – L. Novák, Laššo, Hvizdoš

V opäť ukážkovej fazóne hrajúce Topoľčany si brúsili zuby na domácich „indiánov“, ktorým na ich ľade uštedrili šesť zásahov. Ako prví sa síce presadil hostiteľ, následne však bola réžia duelu v rukách hostí. Poltucet gólov stihli dať ešte pred klaksónom znamenajúcim koniec druhej tretiny. Záverečný dvadsať minút už nič zlomové neprinieslo a topoľčiansky káder sa tešil zo šiestej výhry po sebe.