Na Gemer ho zlákal tréner, napriek pádu na dno verí v postup do play-off

Po solídnom úvode prišla výsledková kríza. Hokejisti HKM Rimavská Sobota prehrali posledné tri zápasy a v tabuľke TIPOS Slovenskej hokejovej ligy sa razom prepadli na poslednú dvanástu priečku.

Od Trnavy ich však delí len skóre a od deviateho Žiaru nad Hronom dva body. Navyše, oproti tímom v bezprostrednom okolí má nováčik zápas k dobru. Napriek tomu nemôže v klube po dvoch domácich prehrách s Dubnicou a Skalicou panovať spokojnosť. „Samozrejme, sme na chvoste tabuľky, čo nie je pre nikoho nič príjemné. Trápime sa v koncovke a na to asi najviac trpíme,“ hovorí o aktuálnej situácii líder obrany Peter Ordzovenský.

Podľa ostrieľaného beka sa môže tím naladiť na víťaznú vlnu len poctivou prácou. Aj on k tomu túži prispieť svojimi bohatými skúsenosťami. „Máme veľmi mladé mužstvo a určite je na čom pracovať. Dá sa povedať, že roboty je vyše hlavy. Keďže sme na poslednom mieste, nálada je všelijaká, nie je to úplne ono, ale ja pevne verím, že už čoskoro sa to zmení,“ praje si 38-ročný harcovník.

V minulej sezóne pôsobil v rodnej Spišskej Novej Vsi, s ktorou získal v extralige bronzové medaily. Čo ho presvedčilo o tom, aby v lete prišiel do tímu nováčika SHL? „Kývnuť na ponuku Rimavskej Soboty ma presvedčil tréner Klinga. Poznáme sa spolu už dlhšie a výborne vychádzame. Taká istá je aj naša spolupráca. To bol jediný a hlavný dôvod môjho príchodu na Gemer. Povedal som si, že to je niečo nové, chcem si to vyskúšať, tak do toho pôjdem,“ pokračuje hokejista s viac ako 600 extraligovými zápasmi, ktorý v ročníku 2015/2016 oslavoval majstrovský titul s Nitrou.

Peter Ordzovenský

Peter Ordzovenský nazbieral v doterajšom priebehu sezóny v 15 zápasoch 10 bodov. Zdroj: SZĽH/jäzva

V Rimavskej Sobote si cestu na štadión nachádza pravidelne 500 až 600 divákov. A svojmu tímu vedia vytvoriť vskutku pravé domáce prostredie. „Atmosféra na štadióne je výborná. Sám som príjemne prekvapený, koľko ľudí tu chodí na hokej. Na druhej strane, sme nováčik, Rimavská Sobota hrá historicky prvýkrát SHL. Aj to sú dôvody, prečo si ľudia nájdu cestu na štadión. Dúfam, že to tak bude pokračovať napriek tomu, že sa v posledných zápasoch trochu trápime,“ praje si Ordzovenský.

O vyrovnanosti SHL hovorí fakt, že tímy medzi ôsmym a posledným dvanástym miesto delia len štyri body. Aj preto nie je ešte dôvod na nejakú paniku. „Liga je zaujímavá a platí, že každý môže vyhrať či prehrať s každým. Každý zápas je iný. Naším cieľom je zachrániť sa, ale radi by sme sa dostali do play-off,“ tvrdí bývalý hráč Spišskej Novej Vsi, Nových Zámkov, Nitry či rumunského tímu Csíkszereda.

Na Sviatok všetkých svätých oslávil 38. narodeniny a ako sám hovorí, svoj ďalší hokejový osud berie s nadhľadom. „Uvidím, dokedy mi bude slúžiť zdravie a podľa toho sa budú uberať moje ďalšie kroky. Po kariéry by som chcel zostať pri hokeji, ale uvidíme, ako to zariadi osud,“ dodal na záver rozhovoru Peter Ordzovenský.