Na úvod semifinále spieval pod Dubňom kanárik

Päť dní sa museli fanúšikovia TIPOS Slovenskej hokejovej ligy zaobísť bez pravidelnej dávky najrýchlejšieho kolektívneho športi. Semifinálový kolotoč boja o postup medzi extraligovú elitu sa roztočil na Veľký piatok.

Žilinčania vkročili medzi kvarteto najlepších expresným spôsobom. Na otvorenie svojho semifinálového gólového účtu potrebovali iba jedenásť sekúnd. V celkovom súčte nadelili konkurentovi z Dubnice poltucet a keďže Spartak sa počas šesťdesiatich minút strelecky nepresadil, po záverečnom klaksóne spieval pod Dubňom kanárik. Vlci protivníka dvojnásobne prestrieľali, brankár Andrej Košarišťan si pripísal pätnásť úspešných zákrokov a čistý štít.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 1. zápas semifinále

Vlci Žilina – TSS GROUP Dubnica 6:0 (2:0, 2:0, 2:0); stav série: 1:0

Góly: 1. Pobežal, 14. Jansons (Jakúbek, Galamboš), 24. Varga (Galamboš, Bezúch), 35. Bezúch (Varga, Malina), 42. Šmida (Jakúbek, Holenda), 59. Beták (Belluš). Rozhodovali: Smrek, Mĺkvy – Jedlička, Zelený; strely: 47:15; vylúčení: 4:6 (navyše: Kluka 10 minút za nešportové správanie sa; J. Švec 10 minút za nešportové správanie sa); presilovky: 1:0; oslabenia: 0:0; 4085 divákov.

Žilina: Košarišťan – J. Pobežal, Jansons, Rajnoha, Diakov, Holenda, Kolář, Malina, Pišoja – Bezúch, Galamboš, Varga – Koyš, Mráz, Safaralejev – Jakúbek, Šmida, Beták – Belluš, Juščák, Melcher

Dubnica: Lietava – Trška, E. Švec, Lenďák, Janík, Hřebíček, Chatrnúch, Hruška, Hrenák – Tybor, Ďuriš, Kluka – Hovorka, Haščák, Mikula – Klíma, J. Švec, Uram – M. Pobežal, Korbel, Tábi

Ernest Bokroš, hlavný tréner Vlci Žilina: „Sme radi, že máme dobrý vstup do druhej série. Predviedli sme excelentný výkon v útoku aj obrane. Som spokojný so všetkými štyrmi formáciami i brankárom. Veľká pochvala hráčom, ale je to len jeden bodík do série.“

Roman Chatrnúch, hlavný tréner TSS GROUP Dubnica: „Prvé striedanie a prvá strela na bránku po našej fatálnej chybe priniesla otvárací gól. Následne sme pri oslabení inkasovali ďalší. Na ďalšie dva presné zásahy sme súperovi nahrali a bolo 4:0. Takýmto spôsobom sa nedá vyhrať proti nikomu, tobôž nie proti Žiline.“