Najvyššie víťazstvo reprezentačných mladíkov v sezóne, štvorgólový obrat Skalice

Ďalšie dianie TIPOS Slovenskej hokejovej ligy si nachystalo tri duely troch rôznych kôl. V pozícii zaskočeného favorita sa ocitol káder Považskej Bystrice, ktorému reprezentačný výber do osemnásť rokov uštedril päť gólov. Súboj tabuľkových susedov znamenal ďalší tohtosezónny obrat skalických hokejistov. Leviciam sa proti Martinu podarilo získať dva cenné body.

TIPOS Slovenská hokejová liga - vložené 61. kolo

HK ´95 Považská Bystrica - Reprezentácia SR18 1:5 (0:2, 0:0, 1:3)

Góly: 45. Drevenák (J. Zlocha, Lušňák) - 10. Pobežal (Chromiak, Kukumberg) 12. Kurila (Dej, Eperješi) 43 Dej (Pekarčík, Kurila) 56. Kopecký (Pobežal, Križan) 59. Tomas (Kukumberg, Eperješi). Rozhodovali: Hatala, Krist – Makúch, Šebeń, strely: 46:35 vylúčení: 7:9, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 102 divákov

Považská Bystrica: T. Hrušík – Zaťko, L. Ďurkech, Omelka, Turian, Duran, K. Dvonč, A. Zlocha, J. Bubela – L. Hrušík, Rufati, Jakubec – Drevenák, J. Zlocha, Lušňák – Vlčinskij, Minárik, Stránský – Michalík, Turan, Kukos

Reprezentácia SR18: Jurčák – Eperješi, Tomas, Nahalka, Chromiak, Kupec, Beluško – Križan, Pobežal, Kukumberg - Stahoň, Pitka, Kopecký - Kurila, Dej, Pekarčík - Rohaľ, Maruna, Melicher

Duel o dôležité body sa pre Považskú Bystricu hral na jej vlastnom klzisku, kde hostila reprezentačných mladíkov. Snahou domácich bol zisk troch bodov a vylepšenie si pozície medzi hornou polovicou tabuľky. Po necelých desiatich minútach však gólový účet stretnutia otvorili hostia, ktorí o pár okamihovo odskočili už na rozdiel dvoch zásahov, a ten si brali aj na prvú prestávku. Prostredná časť merania síl sa do štatistík zapísala len vďaka jedenástim vylúčeniam. Úvod tej tretej ale gólov vyšiel mladíkom, ktorí viedli už 3:0. Domáci o dve minúty odpovedali zásahom na 1:3, no nabudení hostia stihli súperovho gólmana prekonať ešte dvakrát, zvíťazili 5:1 a pripísali si tretie víťazstvo aktuálneho ročníka. Dôležitým faktorom troch bodov bol so 45 zákrokmi gólman Patrik Jurčák.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 36. kolo

HK iClinic Skalica - HC 19 Humenné 4:3 (0:2, 1:0, 3:1)

Góly: 27. Rajčák (Kotvan) 45. Vidovič 51. Džiošvili (Galimov) 58. Galimov (Džiošvili, Šátek) - 6. Šimčák (Chovan) 18. Hvila (Lačný, D. Markuš) 59. Krajňák (Hvila, Horvát). Rozhodovali: Moller, Goga – Drblík, Nosek, strely: 47:27 vylúčení: 3:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 419 divákov

Skalica: Borák – Horváth, Šmach, Kadlečík, Janík, Vidovič, Hílek, Arbuzov, Rapant – Hujsa, R. Nemec, Štumpf –  Galimov, Džiošvili, Šátek – Šišolák, Včelka, Kotzman – Kotvan, Jarolín, Rajčák

Humenné: Rabčan – Pichnarčík, Porošin, Španko, Ivanov, Chovan, Gajdoš, A. Markuš - Horvát, Krajňák, Borov - Hvila, D. Markuš, Lačný – Solomončak, Šimčák, Veličkin - Macko, Farkaš, Miškuf

Na Záhorí bola na programe šesťbodová bitka tretieho so štvrtým celkom tabuľky – Skaličania hostili Humenné. V doterajších troch stretoch zakaždým uspeli Záhoráci, o motiváciu tak mali postarané oba tímy. Úvodné dejstvo zachytilo v lepšej streleckej forme tím z východu republiky, ktorý po dvadsiatich minútach viedol 2:0. Od 27. minúty sa ale o ďalšiemu tohtosezónnemu obratu nadýchli domáci, ktorí v priebehu polhodiny štyrikrát prekonali brankára hostí a dve minúty pred koncom už viedli 4:2. Humenčania o pár chvíľ stihli výsledok skorigovať počas presilovej hry, no viac sa už nestalo a tri body do tabuľky smerujú ku skalickému tímu.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 24. kolo

HK Levice - HK VITAR Martin 2:1sn (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly 36. Tužinský (Valigura, Šeliga) rozh. sam. Nájazd Ró. Huna – 50. Tiainen (Makarov, Juščák). Rozhodovali: Valachovič, Adamec – Haringa, Olle, strely: 30:31 vylúčení: 5:1, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 321 divákov

Levice: Beržinec – Homér, Štefanka, Šiškov, Škibtan, Zubák, Šeliga – Suľovský, Ró. Huna, Svitana – Vorobjev, Mihalík, Piačka – Uhnák, Tužinský, Valigura – Chovanec, Adámik, Jevoš

Martin: Nagy – Charvát, Dvořák, J. Nemec, Pacalaj, Nátny, Krempaský, Lavička, J. Bartoš – Tiainen, Juščák, Makarov – Toma, Dírer, Nauš – Fafrák, Huhtela, Poliaček – Smidžár, Thomka, A. Bartoš

Levice a Martin delila pred zápasom veľká tabuľková priepasť, ktorá velila zvíťaziť hosťujúcemu mužstvu. „Rytieri“ sa však museli mať na pozore, pretože Levičania ich už dokázali poraziť, a to hneď v prvom vzájomnom strete. Podstatné udalosti sa začali diať až v druhej polovici duelu, keď sa v 36. minúte dostali do vedenia domáci. Martinčania dokázali gólovo odpovedať až desať minút pred záverom a do zvyšku duelu sa šlo za stavu 1:1. Základnej hracia doba už ale zmenu skóre nepriniesla, na rad sa dostalo predĺženie, v ktorom sa však víťaz stretnutia nenašiel. Známy bol až po samostatných nájazdoch, uspeli v nich Levičania a získali cenné dva body.