Nemali sme až taký silný tím, myslí si Novák. Bude pokračovať v Topoľčanoch?

Spokojnosť so základnou časťou vystriedalo sklamanie v play-off. Hokejisti HC Topoľčany skončili v základnej časti TIPOS Slovenskej hokejovej ligy na treťom mieste. Svoju pozíciu však následne vo vyraďovacej časti nepotvrdili a sezóna sa pre nich skončila už vo štvrťfinále po prehre 2:4 na zápasy s Dubnicou.

S konečným piatym miestom preto zrejme neprevláda spokojnosť. „Na rovinu? Neviem, ako to hodnotia v klube, ale podľa mňa zle. Je vám prd platné, že skončíte tretí po základnej časti, keď neprejdete cez štvrťfinále,“ hovorí Michal Novák, najproduktívnejší slovenský obranca celej súťaže.

Záver základnej časti vyšiel „žochárom“ náramne. Šesť výhier v rade ich vynieslo na spomínanú tretiu priečku. Aj preto boli očakávania pred štvrťfinále veľké. „Základná časť pre nás dopadla nad očakávania. Podľa mňa sme nemali až také silné mužstvo, ako si ľudia mysleli. Veľa zápasov, v ktorých sme boli jasne horší, nám vychytal brankár Borák. Koniec sezóny, vďaka ktorému sme sa dostali na tretie miesto nám zase vychytal Vojvoda,“ analyzuje čoskoro 42-ročný zadák.

Michal Novák

Michal Novák hodnotí štvrťfinálový koniec ako sklamanie. Zdroj foto: Soňa Niková

V play-off vystavila Topoľčanom stopku Dubnica. Po štyroch zápasoch bol stav série vyrovnaný 2:2. Následná domáca prehra však dala súperovi šancu potvrdiť postup na svojom ľade. Skúsené mužstvo Dubnice si s ňou poradilo. „Sériu rozhodlo to, že im zahrali tri päťky a nám len jedna. Tak sa hrať nedá. Navyše, súper nás prehral aj takticky, na našich kľúčových hráčov zahrali osobky, a tým pádom bolo po sérii,“ myslí si hráč s takmer 700 extraligovými štartami.

Osobnosť SHL následne vychválila prvý útok Topoľčian. Trojička Legalin-Plochotnik-Šachvorostov ohurovala v priebehu celej sezóny svojimi schopnosťami a produktivitou. „Dotiahol som Šachvorostova, ktorý svojou kvalitou dostal Legalina a Plochotnika na úplne iný level a urobil z nich TOP hráčov. Ťahali nás celú sezónu. Klobúk dole, takto by mali vyzerať importy v tejto lige, o level vyššie ako ostatní,“ zložil poklonu spoluhráčom Novák.

Práve ofenzívne zahraničné trio ťahalo celú sezónu Topoľčany za úspechom. „V play-off sme sa na nich podľa mňa zbytočne veľmi spoliehali. Pridať sa mali strelecky aj iní hráči, čo sa nepodarilo. Navyše, zranili sa nám Miro Pupák a Alex Bartakovics. Chýbali nám. Ku všetkej úcte k juniorom z Topoľčian, ale play-off prvej ligy je na nich veľa. Dubnica podľa mňa nebola až taký ťažký súper a určite sme cez nich mali prejsť,“ myslí si produktívny bek.

Oleksandr Plochotnik, Viktor Šachvorostov, Andrej Legalin, Michal Novák

Produktívne trio (zľava) Oleksandr Plochotnik, Viktor Šachvorostov a Andrej Legalin. Novák si myslí, že takto by mali vyzerať legionári. Zdroj: Soňa Niková

So svojou sezónou však môže byť spokojný. Ako obranca opäť atakoval priemer bod na zápas. „Ťažko sa mi dostávalo do formy, po minulej sezóne a prehratom finále som trošku stratil motiváciu. Časom som sa ale nakopol, prišiel Ilia Babrusev a sním v obrane ma to začalo baviť. Koniec sezóny som šiel ´na bomby´ a cítil som sa super, o to viac ma mrzelo, že sme skončili už vo štvrťfinále,“ bilanuje Novák.

O tom, kde bude pokračovať v budúcej sezóne, ešte podľa vlastných slov nie je rozhodnuté. „Mám tri ponuky, nad ktorými uvažujem. Musím si to ešte premyslieť. V Topoľčanoch to mám ale rád. Uvidíme,“ dodal na záver Michal Novák.


Súvisiace články