O premiérovom seniorskom góle najskôr ani netušil. Mešár sa puku nedočkal, pokuty áno

AquaCity Pikes vstúpili do nového kalendárneho roka so zmenou v pozícii šéfa lavičky. Kormidlo celku spod Tatier prevzal Ľubomír Hurtaj, pod ktorého vedením sa výsledky mužstva rapídne zlepšili. Šesť víťazstiev z ostatných ôsmich duelov vystrelilo farmársky tím extraligového Popradu o niekoľko pozícii vyššie. Myšlienky o priamom postupe do play-off preto začínajú naberať čoraz reálnejšie kontúry.

Na záver štvrtého januárového pracovného týždňa zviedli Popradčania dôležitý boj na ľade prenasledovateľa z Trnavy. Zamotaná ofenzívna bitka rozuzlenie v riadnej hracej dobe nepriniesla. „Štuky“ zvíťazili 4:3 po predĺžení, vďaka čomu konkurentovi odskočili ešte o čosi výraznejšie.

„Odohrali sme dobrých päťdesiat minút. Spravili sme zopár chýb, niektoré situácie sa rozhodne dali vyriešiť o čosi lepšie. Ale celkovo to bol pomerne dobrý výkon. Víťazstvo vždy poteší,“ konštatoval po záverečnom klaksóne jeden zo strojcov úspechu Daniel Vladimír Tkáč. Perspektívny útočník, ktorý hokejovo vyrastal za veľkou mlákou, predstúpil pred mikrofón s ospravedlnením za lámavú slovenčinu. O akomkoľvek hendikepe ale hovoriť nemožno.

Talent s americkým pasom patril medzi najviditeľnejšie postavy. Svoje konto obohatil o ďalšie dva kanadské body. Počas ostatných šiestich meraní síl ich pozbieral dokopy jedenásť, čo svedčí o ukážkovej forme. „Primárnym dôvodom sú dobrí spoluhráči, veľmi mi pomáhajú. Podstatný faktor však rozhodne zohráva aj určitá dávka šťastia. Snažím sa pre tím robiť maximum a budem v tom naďalej pokračovať. Hlavne nech nám to vychádza,“ skromne konštatoval.

Daniel Vladimír Tkáč

Daniela Vladimíra Tkáča stiahla späť na Slovensko ako prvá Spišská Nová Ves. Zdroj: Jäzva

Chybu odčinil najlepším možným spôsobom

Vydarené obdobie prežíva z individuálneho hľadiska taktiež Adrián Valigura. Stále iba 22r-ročný forvard patrí už v mladom veku k oporám mužstva a sám si dobre uvedomuje, aké má od neho realizačný tím očakávania. „Sám seba ťahám dopredu. Musím neustále dokazovať, že na to mám. Chcem na sebe tvrdo pracovať, aby som to dotiahol čo najďalej. Mojím prvým cieľom je stabilne sa usadiť v extralige a hrávať tam čo najviac,“ netají kmeňový hráč Liptovského Mikuláša.

Zatiaľ čo počas prvej tretiny sa musel chytať za hlavu, o niekoľko desiatok minút neskôr si štatút hrdinu uchmatol pre seba. „Hralo sa hore-dole. Spočiatku sa kopilo množstvo chýb, z čoho stále pramenili prečíslenia a šance na oboch stranách. Otvorili sme skóre, no po mojej chybe prišlo vyrovnanie,“ sypal si popol na hlavu rodák z Popradu.

Keď však hostia dostali v predĺžení výhodu presilovej hry, bleskovo ju využili. Práve Adrián Valigura už po sedemnástich sekundách presnou strelou z kruhu na vhadzovanie vymietol horný roh bránky. „Odčinil som chybu, ale určite sa to nesmie stávať. Rozhodujúci gól chutí skvele. Zatiaľ ma v klubovej pokladnici nečakal žiadny dlh. Snáď to takto aj ostane,“ prezradil s úsmevom.

Adrián Valigura

Adrián Valigura je kmeňovým hráčom extraligového Liptovského Mikuláša. Zdroj: Jäzva

Gólová záhada

Večer v malom Ríme mal špecifickú príchuť pre obrancu Maroša Mešára. Šikovný pravák sa dočkal svojho premiérového presného zásahu na seniorskej úrovni. „Po buly sa ku mne dostal puk, stiahol som ho dole. Adrián si kričal o prihrávku, takže som mu to tam hádzal. Trafil som hokejku Trnavčana, on mu do nej udrel a padlo to dnu. Bol to šťastný gól,“ opísal moment z tridsiatej minúty.

Že dosiahol cenný kariérny míľnik zistil až s odstupom niekoľkých sekúnd. Nepriehľadná situácia viedla k tomu, že gól najskôr pripísali Adriánovi Valigurovi. „Najskôr som ani nevedel, že som strelcom, každopádne je to krásny pocit. Keďže si však spoluhráči mysleli, že gól dal Aďo, nikto mi nestihol odložiť puk. Na príspevok ale zrejme nezabudnú, na to tam máme stanovené presné sumy,“ smial sa nositeľ dobre známeho priezviska, bratranec Filipa.

„My sme už v pozícii, kedy je pre nás veľa zápasov šesťbodových. Odteraz až do konca základnej časti bude každý jeden duel nesmierne dôležitý. Ideme od zápasu k zápasu, nič nechceme predbiehať. Cieľom je ale rozhodne prvá šestka,“ presedlal na tému nadchádzajúcich tímových ambícií v závere svojho rozprávania Maroš Mešár.