Osembodové duo pri výhre Trnavy, čisté konto Boráka v Martine

Ďalší týždeň ligovej aktivity v rámci druhej najvyššej súťaže uzavreli štyri dohrávané duely. Najväčšiu pozornosť pútala priama bitka o druhú priečku, ktorú si pre seba uchmatli Skaličania. Trnava zviedla vyrovnaný boj s dubnickým Spartakom, Modré krídla uspeli na ľade Brezna a veľmi cenné body si pripísali hokejisti Levíc.

TIPOS Slovenská hokejová liga – 37. kolo

HK VITAR Martin - HK iClinic Skalica 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Góly: 2. Šátek (Džiošvili) 19. Džiošvili (Janík, Šátek) 45. Rajčák (Šišolák, Hílek). Rozhodovali: Smrek, Mihaľov – Knižka, Hanko, strely: 36:36, vylúčení: 3:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 582 divákov

Martin: Glosár – Nilsson, Bobček, Dvořák, Pacalaj, Nátny, Krempaský, Lavička – Makarov, Huhtela, Tiainen – Juščák, Dírer, Nauš – J. Nemec, Toma– Smidžár, Thomka, A. Bartoš

Skalica: Borák – Horváth, Šmach, Kadlečík, Janík, Arbuzov, Hílek, Vidovič, Rapant – Kotzman, R. Nemec, Štumpf –  Galimov, Džiošvili, Šátek – Šišolák, Včelka, Rajčák – Kotvan, Jarolín, Mizerák

Priamy súboj o druhú priečku tabuľky bol na programe v Martine, kde domáci káder privítal hokejistov Skalice. Všetky tri doterajšie vzájomné strety skončili výsledkom 4:3, dvakrát sa z víťazstva tešili Martinčania. Záhoráci však chceli druhé miesto získať späť a za svojím cieľom vykročili už po 76 sekundách hry, keď otvorili gólový účet stretnutia. Strelecky aktívni boli aj na konci prvej tretiny a do šatní sa šlo za stavu 0:2 z pohľadu domácich. Na ďalší zásah sa čakalo do 45. minúty, opäť sa presadili hostia, ktorí touto trefou pečatili na konečných 0:3 a posunuli sa späť za prvú Žilinu.

TIPOS Slovenská hokejová liga – 34. kolo

HK Gladiators Trnava - TSS Group Spartak Dubnica 4:3pp (1:2, 0:1, 2:0 – 1:0)

Góly: 15. Holovič (Šandor, Okoličány) 53. Okoličány (Holovič, Jurák) 60. Miklík (Holovič, Okoličány) 64. Holovič (Okoličány, Jurák) – 5. Ďuriš (Tyczynski, Mi. Kristín) 19. Tábi (Hegyi, Ondruš) 22. Mi. Kristín (Haščák, Dubeň). Rozhodovali: Bachúrik, Moller – Hajnik, Olle, strely: 44:42, vylúčení: 3:1, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 185 divákov

Trnava: Hollý – Ejem, Rašin, Semaňák, Poldruhák, Hajda, Vuorijärvi – Šandor, Holovič, Okoličány – Miklík, Kukumberg, Mrava – Jurák, Schmidt, Kupka – Komloš, Rybnikár

Dubnica: Kristín – Švec, Mikuš, Trška, Dubeň, Janík, Putala, Miklovič, P. Rohaľ – Hegyi, Ondruš, Tábi - Haščák, Ďuriš, Mi. Kristín – Síkela, Tyczynski, Vaňo – Andrisík, Cerda, Maniaček

Neľahká úloha čakala na trnavský celok, ktorý po výhre s Topoľčanmi hostil Dubnicu. Spartak nastupoval do duelu s patričným sebavedomím, keďže zvíťazil v posledných piatich ligových súbojoch. Otváracie dejstvo vyšlo lepšie práve hosťom, po dvadsiatich minútach viedli 2:1. Dubničania boli úspešnejší aj v prostrednej časti a do záverečnej tretiny šli s dvojgólovým náskokom. Osem minút pred koncom ale „gladiátori“ znížili, aby si posledných sekundách hry zásluhou Miklíka vynútili predĺženie. V ňom rozhodol o víťazstve hostiteľa Holovič, ktorý bol spolu s Okoličánym pri všetkých zásahoch svojho mužstva.

TIPOS Slovenská hokejová liga – 38. kolo

HK Brezno - Modré krídla Slovan 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 35. Giertl (Ganz, Boldižár) - 9. Škvarek (R. Petráš, Petriska) 21. Chalupa (Uram, Klučiar) 31. Chalupa (Klučiar, Uram) 55. Škvarek (Parobek, Petriska). Rozhodovali: Tornay, Celarová – Staššák, Kovalčík, strely: 27:33, vylúčení: 8:9 (navyše: Lopejský 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 111 divákov

Brezno: Pončák  – Petrinec, Ganz, Boldižár, Lopejský, Homola, Soveľ, Viktorin – Surový, Giertl, Sarvaš – Kraut, Kylnar, R. Dvonč – Olejník, Šebest, Lavrovs – Bálint, Rybár, Rákoš

Modré krídla: Beke – Žabka, Fatul, Škultéty, P. Kotzman, Hauser, Verčík, Mrva, Parobek – Klučiar, Uram, Chalupa – Lepskij, Lukošík, Danišovský – Petriska, R. Petráš, Škvarek – Géci, Trubač, Funtek

Duel dvanásteho s desiatym celkom sa odohral na ľade Brezna, kam zavítali Modré krídla. Pre domácich to bol ďalší boj o dôležité body, no nevstúpili doň úspešne a po prvej dvadsaťminútovke prehrávali 0:1. Bratislavčanom navyše gólovo vyšiel úvod druhej tretiny a o desať minút sa dostali už na rozdiel troch presných zásahov. Brezňanom síce vykresal nádej strelec gólu Giertl, no to bolo zo strany hostiteľa všetko. Záverečný rezultát spečatil Škvarek trefou na 4:1 v prospech hostí.

TIPOS Slovenská hokejová liga – 36. kolo

HK Levice - HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 4. Mihalík (Vorobjev, Šiškov) 24. Vorobjev (Zubák) 43. Škibtan (Vorobjev, Síškov) - 18. Lunter (Jakúbek, Kobolka) 38. Jakúbek (Magdolen, Pač). Rozhodovali: Fridrich, Krist – Makúch, Zelený, strely: 37:15, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 145 divákov

Levice: Beržinec – Chovanec, Štefanka, Šiškov, Škibtan, Zubák, Šeliga, Pastucha, Homér – Suľovský, Ró. Huna, Ri. Huna – Vorobjev, Mihalík, Svitana – Olejník, Tužinský, Piačka – Adámik, Matoušek, Uhnák

Žiar nad Hronom: Šimo – Pač, Kobolka, Nádašdi, Hlinka, Buianov, Polukhin – Jakúbek, Gašpar, Lunter – Magdolen, Notovný, Václav – Rajčan, Srnka, Tatár – Hrabčák, Adamčík, Gubančok

Vytúžené body potrebné pre záchranu v súťaži chceli získať Levičania v domácom boji s „indiánmi“. Prvá tretina priniesla po jednom góle na každej strane a totožný scenár sa zopakoval aj v prostrednom dejstve. Domácim sa vydaril vstup do každej z tretín a aj v úvode tej záverečnej sa prezentovali presným zásahom, ktorý sa napokon ukázal ako víťazný. Levice vyťažili zo zápasu maximum, pripísali si veľmi cennú výhru a Breznu odskočili na rozdiel piatich bodov.