Päť najlepších individuálnych výkonov útočníkov

Aktuálny ročník TIPOS Slovenskej hokejovej ligy začal písať už štvrtú desiatku duelov. Doterajšie stretnutia ponúkli mnoho skvelých individuálnych predstavení. O veľkú časť z nich sa postarali muži, ktorí majú v popise práce najmä ofenzívne povinnosti. Medzi piatimi najzaujímavejšími výkonmi jednotlivých protagonistov má až trojité zastúpenie najčastejšie skórujúci tím Skalice. Zahanbiť sa však nenechali ani predstavitelia Žiliny a Martina.

Daniel Štumpf (4+2)

Topoľčany 1:7 Skalica / 29.10. / 13. Kolo

O jedno z najpútavejších predstavení doterajšieho priebehu druhej najvyššej súťaže sa postaral ťahúň skalického kádra Daniel Štumpf. Pri chuti hrajúci útočník Záhorákov predvádza svoju extratriedu od úvodu sezóny a potvrdil to aj na konci októbra v Topoľčanoch. Na sedemgólovom víťazstve sa podieľal šiestimi kanadskými bodmi.

V meraní síl so „žochármi“ bol jasným nositeľom kvality, štyrikrát sa dokázal presadiť a ďalšie dva presné zásahy pripravil svojim kolegom primárnou asistenciou. Niet teda pochýb o tom, kto mal na troch bodoch Skalice najväčší podiel, no piatimi gólovými prihrávkami sa zaskvel Štumpfov mladší kolega Nemec.

Lukáš Ďurkech

Tabuľke ligovej produktivity kraľuje Štumpf s 58 bodmi. Zdroj: HK Skalica

Richard Nemec (4+2)

Brezno 2:9 Skalica / 13.10. / 8. Kolo

Na druhom mieste Záhorákov v tabuľke a titule najčastejšie skórujúceho mužstva má svoj podpis aj sedemnásť zásahov Richarda Nemca. Štyri z nich si 19-ročný útočník k svojmu menu pripísal počas súboja s Breznom. Tretí najproduktívnejší hráč ligy vyšperkoval svoj výkon pri deväťgólovej výhre ešte dvomi asistenciami.

Obdivuhodnou športovou formou disponoval juniorský krídelník najmä v úvodnej časti súťažného ročníka. Šesť kanadských bodov z jedného zápasu stihol pozbierať ešte skôr ako jeho skúsenejší parťák Štumpf a momentálne ich má na konte už 37.

RIchard Nemec patrí k platným členom skalického mužstva. Zdroj: Brezno Knights

Daniel Štumpf (1+5)

V rovnakom boji s Breznom bol viac než aktívny aj Štumpf a k postu aktuálneho lídra ligovej produktivity si krídlo prvej skalickej formácie dopomohlo ďalším poltuctom bodov. Sezónne prvý šesťbodový zápas (na ktorý nadviazal neskôr v Topoľčanoch) odštartoval otvorením gólového účtu celého stretnutia.

Skvostnú individuálnu kvalitu deklaroval aj v druhej polovici merania síl, v ktorej sa ujal režisérskej taktovky. V prostrednom dejstve obohatil svoje štatistiky dvomi gólovými prihrávkami a počas záverečnej tretiny pridal ešte tri asistencie. S Richardom Nemcom si teda pri vysokom víťazstve zapísali dohromady dvanásť bodov.

Gólová radosť Daniela Štumpfa po otváracom zásahu. Zdroj: Brezno Knights

Patrik Koyš (2+3)

Žilina 7:1 SR18 / 19.10. / 52. Kolo

Štvrtým znamenitým výkonom sa prezentoval hráč z radov Žiliny. V strete s reprezentačnými mladíkmi bol jednoznačným mužom zápasu Patrik Koyš. Na výsledku 7:1 v prospech „vlkov“ sa žilinský útočník podieľal piatimi bodmi. Prvé tri získal za asistencie počas úvodnej polovice duelu a vo zvyšných minútach predviedol aj svoju streleckú devízu.

Jeho aktivita vyvrcholila do dvoch presných zásahov. Pri jeho mene doposiaľ svieti 33 individuálnych bodov, čo ho v žilinskej kabíne radí na miesto druhého najproduktívnejšieho muža.

Patrik Koyš výrazne prispieva k naplneniu žilinských ambícií. Zdroj: Vlci Žilina

Matej Dírer (3+1)

Žilina 3:4pp Martin / 6.10. / 6. Kolo

Skutočnú one-man show ponúkol hneď na úvod sezóny v rámci šiesteho kola Matej Dírer. Na ostrosledované derby so Žilinčanmi sa martinský center ukážkovo namotivoval a mal prsty vo všetkých góloch svojho mužstva. Výkonnostný koncert začal otvorením gólovej opony duelu, o pár minút neskôr asistoval pri druhej trefe „rytierov“. Ďalšiu zo svojich šancí premenil na presný zásah v tridsiatej minúte.

Meranie síl šlo napokon svojho víťaza hľadať až do predĺženia, ktoré však nemalo dlhé trvanie. Hrdinovi zápasu stačila na rozhodnutie necelá polminúta. Spečatením svojho hetriku zabezpečil kolektívu sladkú chuť víťazstva v derby a dva cenné body do tabuľky. Bilanciou 3+1 spod Dubňa si dopomohol k momentálnemu postu lídra martinskej produktivity.

S 28 kanadskými bodmi je Dírer na čele martinskej produktivity. Zdroj: HK Martin