Petráš hetrikom zničil Humenné, Považská Bystrica potvrdila výbornú formu

Aj do piatkového prograu TIPOS Slovenskej hokejovej ligy výraznou mierou prehovoril koronavírus. Diváci sa tak dostali len na dva štadióny. Vedúca Žilina opäť nezaváhala a zdolala Humenné 5:1. Štyrmi bodmi za tri góly a asistenciu sa blysol útočník Šimon Petráš, ktorý si zaokrúhlil bodovú hranicu na rovnú päťdesiatku. Túto hranicu prekonal ako druhý hráč v sezóne po Danielovi Štumfovi zo Skalice. V druhom zápase zvíťazila Považská Bystrica na svojom ľade nad Trnavou a po návrate do súťažného kolotoča nestratila v troch zápasoch ani bod.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 38. kolo

Vlci Žilina - HC Humenné 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Góly: 13. Š. Petráš (Macek), 34. Š. Petráš, 35. Safaralejev (Kocúr), 48. M. Halama (Š. Petráš), 59. Š. Petráš (Drtina) – 24. Pichnarčík.
Rozhodovali: J. Konc ml., Mĺkvy - Holienka, Pribula, strely: 41:34, vylúčení: 6:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 224 divákov

Žilina: Škorvánek – Pišoja, S. Hudec, J. Myšiak, Drtina, Petran, Nahálka, Kocúr, Lopušan, – Macek, M. Halama, Š. Petráš – Safaralejev, Šmída, Vybiral – O. Mikula, Markovič, Koyš – J. Cíger, Jakubík, S. Rehák

Humenné: Rabčan – Novický, Jacko, Pichnarčík, Kaščák, Ivanov, Mat. Chovan – Solomončak, Šimčák, Veličkin - Horvát, Krajňák, Hvila - Kiss, D. Markuš, Farkaš – Šiňanský

Predchádzajúce tri tohtosezónne merania síl oboch tímov skončili tesnými výsledkami 2:1, čo naznačovali vyrovnaný duel pod Dubňom. „Vlci“ však hrajú v ostatných týždňoch vo výbornej forme, čo v domácom stretnutí potvrdili. Po prvej tretine viedli 1:0 a hoci sa v 24. minúte podarilo hosťom vyrovnať, do konca zápasu to bolo z ich strany všetko. Žilinčania ešte v druhej tretine strelili dva góly, v tretej pridali ďalšie dva a suverénne dokráčali za osemnástym víťazstvom po sebe. Hrdinom bol krídelník prvej formácie Šimon Petráš s bilanciou 3+1.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 41. kolo

HK ‘95 Považská Bystrica – HK Gladiators Trnava 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Góly: 14. Lušňák (J. Zlocha), 24. Švantner (Rufati), 29. Jakubec (Zaťko, Pšurný), 43. Vilčinskij (Murtazin), 50. J. Zlocha – 13. Miklík (Mrava), 34. Holovič (Jurák, Kupka).
Rozhodovali: Rojík, Krajčík - Klejna, Šebeň, strely: 48:35 vylúčení: 5:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 2:0, 120 divákov

Považská Bystrica: M. Lamper – Zaťko, Ďurkech, Surán, Turian, Šefčík, Omelka, A. Zlocha – Hrušík, Pšurný, Jakubec – Drevenák, J. Zlocha, Lušňák – Urbánek, Rufati, Švantner – Vilchinskiy, M. Krieger, Murtazin

Trnava: Hollý – Ejem, Rašin, Semaňák, Pejkovič, Hajda, Vuorijärvi, Kliment – Jurák, Holovič, Okoličány – Miklík, Kukumberg, Mrava – Ružek, Kupka, Šandor – Antonov, Rybnikár, Komloš

Do vedenia šli hostia v trinástej minúte zásluhou Mikíka, no už o 74 sekúnd bolo vyrovnané, presadil sa Lušnák. V druhej tretine domáci strelili dva góly zásluhou Švantnera a Jakubca, hostia znížili na 2:3 zásluhou Holoviča. Tretia tretina sľubovala zaujímavý boj o body. Paradoxne, keď sa lámal zápas, „panteri“ dvakrát udreli vo vlastnom oslabení a definitívne upravili konečný výsledok na 5:2. Zásluhou tretej výhry po sebe odskočili Dubnici, ktorá má zápas k dobru, na tri body.