Piatu kapitolu krajského derby rozuzlili až samostatné nájazdy, tretí bod si pripísali Záhoráci

Vyrovnaná štvrťfinálová séria medzi Skalicou a Trnavou sa presťahovala späť na Záhorie, kde napísala svoje piate pokračovanie. Po gólových hodoch z predchádzajúcich stretov boli tentoraz počas riadnej hracej doby k videniu iba dve trefy. Víťaza zápasu určili až samostatné nájazdy, v ktorých uspel domáci káder.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 5. zápas štvrťfinále

HK iClinic Skalica - HK Gladiators Trnava  2:1sn (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0, 1:0), stav série 3:2

Góly: 6. Jaša (Janík, Šátek) rozh. sam. nájazd Džiošvili – 41. Antonov (Kukumberg, Kupka). Rozhodovali: Štefik, Žák – Gegáň, Jurčiak, strely: 51:30, vylúčení: 4:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Skalica: Borák – Horváth, Šmach, Kadlečík, Janík, Vidovič, Hílek, Arbuzov, R. Nemec – Hujsa, Džiošvili, Štumpf –  Galimov, Jaša, Šátek – Janáč, Včelka, Kotvan – Šišolák, Jarolín, Kuba

Trnava: Hollý – Poldruhák, Rašin, Semaňák, Kliment, Hajda, Vuorijärvi, Ejem – Antonov, Okoličány, Okoličány – Miklík, Kukumberg, Šandor – Jurák, Schmidt, Kupka – Ružek, Litavec, Mrava

Po prehre na trnavskom ľade čelili Záhoráci svojmu súperovi tentoraz s výhodou domáceho prostredia. Doterajšie štyri merania síl zakaždým ponúkli slušný počet presný zásahov, otváracie dejstvo piateho súboja si ale do štatistík zapísalo len jedinú trefu. V šiestej minúte sa o ňu postaral center druhého skalického útoku Jaša, svojmu celku zabezpečil najtesnejšie vedenie, ktoré napokon vydržalo až do konca prvej dvadsaťminútovky.

Prostredná časť duelu už od úvodu ponúkala aktívny hokej z oboch strán. Tesne po uplynutí prvej polovice stretnutia sa v ideálnej streleckej pozícii medzi kruhmi ocitol domáci Šátek, jeho snahu o zvýšenie skalického náskoku však lapačkou zmaril gólman Hollý. Strážca trnavskej svätyne bol v pozore aj o dve minúty neskôr, keď musel hasiť ďalšiu gólovú príležitosť Skaličanov, po ktorej nakoniec ostal len rozruch a posunutá bránka. Posledný muž defenzívy „gladiátorov“ podržal svojich kolegov aj do tretice a dôležitý zásah si pripísal necelé tri minúty pred druhým klaksónom. O malú chvíľu musel niečo zo svojho umenia predviesť aj jeho náprotivok Borák, ktorý nedovolil vyrovnať kapitánovi hostí. Skóre po druhej tretine teda ostalo nezmenené.

Zmena stavu však nastala hneď počas prvých okamihov záverečnej časti, presadiť sa dokázal hosťujúci Antonov a na ukazovateli rázom svietilo 1:1. V nasledujúcom priebehu boja o tretí bod oba tímy potvrdzovali svoju ofenzívnu snahu a potenciál, no bez gólového úspechu, na rad tak prišlo predĺženie. Počas desiatich minút hry troch na troch sa ďalšími bravúrami zaskvel brankár Trnavy Hollý, ktorý svojich spoluhráčov doviedol až k nájazdovej lotérii. Pevnejšie nervy si ale zachovali hostitelia, premenili dva samostatné nájazdy a do Trnavy pricestujú s postupovým mečbalom.