Po Vianociach víťazili iba domáci. Humenné na čele už s desaťbodovým náskokom

Dlhá povianočná cesta na ľady súperov zjavne hosťujúcim celkom nepriala. V 25. kole TIPOS Slovenskej hokejovej ligy oslavovali výhradne domáce celky. Bitku prvého s druhým vyhralo Humenné a na čele tabuľky má už desaťbodový náskok.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 25. kolo

Vlci Žilina – HK ESMERO Skalica 5:4pp (1:1, 1:2, 1:1 – 1:0)

Góly: 6. Halama (Kluka, Sloboda), 28. Rehák (Jakubík, Macek), 57. Koyš (Macek, Mráz), 58. Kluka (Koyš, Mráz), 64. Macek (Jakubík, Melcher) – 15. Jaša (Landrigan, Šátek), 25. Landrigan, 34. Jaša (Jarolín, Vidovič), 41. Nemec (Jaša). Rozhodovali: Mihaljo, Čahoj – Klejna, Bezák; strely: 60:19; vylúčení: 6:9; presilovky: 0:1; oslabenia: 0:1; 895 divákov.

Žilina: Tomek – Šidlík, Jakubík, Růžička, Pišoja, Sloboda, Pacalaj, Pobežal, Hajas – Kluka, Halama, Varga – Koyš, Mráz, Macek – Melcher, Ferenyi, Rehák – Dudáš, Bečka, Lopušan

Skalica: Bernát – Jombík, Hílek, Kadlečík, Janík, Vidovič, Fatul, Zaňát, Soveľ – Jaša, Nemec, Šišolák – Hujsa, Landrigan, Šátek – Kuba, Včelka, Kotvan – Búlik, Jarolín, Rajčák

HC 19 Humenné – HK VITAR Martin 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 30. Krajňák (Trandin, Horvát), 31. Ragan (Legalin, Trandin), 59. Safaralejev (Vrábeľ, Stripai) – 36. Dírer (Sokoli). Rozhodovali: Smrek, Kocúr – Tomáš, Riš; strely: 34:33; vylúčení: 10:7 (navyše: Zekucia 5+DKZ za pästný súboj, Sokoli 5+DKZ za pästný súboj); presilovky: 1:1; oslabenia: 0:0; 1621 divákov.

Humenné: Krasanovský – Jacko, Novický, Marcinko, Ťavoda, Pulščák, Zekucia, Stripai, Farkaš – Vaško, Vrábeľ, Safaralejev – Borov, Krajňák, Horvát – Ragan, Trandin, Legalin – Thomka, Markuš, Lačný

Martin: Valluš – Bobček, Semaňák, Krempaský, Lavička, Dvořák, Petran, Mešár, Nemec – Poliaček, Paulíny, Ďurina – R. Vaňo, Dírer, Lahtinen – Juščák, Toma, Tiainen – Sokoli, D. Vaňo, Stanček

HC Topoľčany – HK Brezno Knights 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: 14. Vybiral (Hvila, Dúžek), 39. Šandor (Ručkay, Stránský), 51. Addison (Hvila, Petrovický), 54. Ručkay (Addison, Šandor) – 3. Nespala (Kuboš), 28. Tomala (Jasenec). Rozhodovali: Lesay, Bachúrik – Hanko, Ševčík; strely: 32:47; vylúčení: 2:3; presilovky: 2:0; oslabenia: 0:0; 760 divákov.

Topoľčany: Vojvoda – Dúžek, Petrovický, Knižka, Štec, Bystričan, Sedlák, Kopecký, Detko – Addison, Piačka, Matej – Šandor, Stránský, Ručkay – Hvila, Gergel, Vybiral – Cápay, Plochotnik, Gaťár

Brezno: Surák – Kuboš, Malina, Biro, Kaščák, Zubák, Frídel, Berčík, Hudák – Nespala, Zemko, Surový – Ďuriš, Krasničan, Huhdanpää – Tomala, Adamčík, Jasenec – Hojo, Fungáč, Rákoš

Report zaslal klub HC Topoľčany:

Obe družstvá si od začiatku uvedomovali dôležitosť stretnutia. Hostia začali o čosi svižnejšie, boli skôr na puku, dohrávali súboje čo „žochárom" robilo problémy. Po chybnej rozhorávke sa v 3. minúte sa presadil Nespala a bolo 0:1 pre hostí. Brezno pokračovalo v aktívnej hre, avšak Topoľčanci občas pohrozili z protiútoku. Po peknej akcii sa v 14. minúte presadil spred bránky Vybíral a bolo vyrovnané. Druhá tretina presne kopírovala prvú. V 8. minúte po chybnej rozhorávke domácich sa spred bránky nemýlil Tomala. V samom závere po nevinnom nahodení puku sa pred bránku dostal Šandor a do šatní sa opäť išlo vo vyrovnanom stave. Tretiu tretinu domáci akoby ožili, prebrali iniciatívu a zaslúžene sa im podarilo dať 2 góly v početnej výhode. Najskôr bol pred bránou dôrazný Addison a o dve minúty neskôr skúsený Ručkay nenechal nič na náhodu a upravil na konečných 4:2. Topoľčany si tak pripísali dôležité 3 body do tabuľky.

HK´95 Považská Bystrica – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Góly: 24. Lušňák (Rufati), 43. Cíger (Rufati, Lušňák), 59. Jakubec (Cebák) – 14. Jakúbek (Valent, Gabri), 60. Gábor (Kraut, Giertl). Rozhodovali: Tornay, Vido – Valachovič, Pribula; strely: 35:40; vylúčení: 5:6; presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0; 330 divákov.

Považská Bystrica: Lamper – Martiška, Stacha, Droppa, Cebák, A. Zlocha, L. Ďurkech, Krieger, Omelka – Lušňák, Dmitriev, Cíger – Urbánek, J. Zlocha, Jakubec – Haluška, Rufati, Ligas – Murtazin, Pšurný, Švantner

Žiar nad Hronom: Mičík – Demiters, Kobolka, Pač, Šeliga, Gabri, Hlinka – Jakúbek, Valent, Kováč – Kraut, Giertl, Gábor – Tatár, Halama, Chlepčok – Zorvan, Václav, Trnka

HK Levice – Modré krídla Slovan 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 9. Leščenko (Korenko, Volko), 37. Leščenko (Solomončak), 47. Solomončak (Leščenko, Šramaty) – 44. Klučiar (Lipiansky, Adamčík). Rozhodovali: Krist, Krajčík – Rehák, Nosek; strely: 47:34; vylúčení: 2:5; presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0.

Levice: Nagy – Socha, Rais, Korenko, Šiškov, Novák, Scheuer, Drápal, Dvonč – Ri. Huna, Ró. Huna, Suľovský – Leščenko, Solomončak, Šramaty – Gubo, Tužinský, Volko – Adámik, Pohl, Smidžár

Slovan: Beke (46. Noskovič) – Krakovský, Bohunický, Demo, Volkov, Myšiak, Březák – Matoušek, Lipiansky, Ožvald – Klučiar, Petráš, Fetkovič – Múčka, Bezák, Jendek – Mamonov, Adamčík

Report zaslal klub HK Levice:

Pred stretnutím skóre vzájomných zápasov bolo vyrovnané 1:1. No dnešné stretnutie dopadlo pozitívne pre domáci tím a zvýšila sa vzájomná bilancia na 2:1. Prvú tretinu na ľade dominovali hráči v žltých dresoch a nepustili Modré krídla k väčším šanciam. Skóre sa podarilo otvoriť Leščenkovi. V prostrednej časti hry čelili Krídla trom oslabeniam, v ktorých ich podržal brankár, ktorý počas zápasu čelil technickým problémom s korčuľou, čo prinútilo Bratislavu prestriedať brankárov a do hry sa zapojil aj Noskovič. Po nevyužitých presilových hrách Levíc sa do samostatného úniku dostal Leščenko, ktorému sa podarilo druhýkrát prekonať brankára. Do tretej tretiny naskočili Modré Krídla so zvýšenou aktivitou, čím znížili vedenie domácich po strele Klučiara na 2:1. Jednogólový rozdiel Modré krídla udržali len tri minúty. Po asistencii Leščenka sa presadil Solomončak, ktorý si tak pripísal prvý gól za Levice. Dej hry bol dopĺňaný skvelou atmosférou fanúšikov, ktorí sa stali šiestym hráčom na ľade.

TSS Group Spartak Dubnica – HK Gladiators Trnava 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Góly: 3. Hruška (Tábi, Huovinen), 12. Mikula (Beták), 45. Trška (Beták), 60. Michálek – 18. Kupka (Dvonč, Miščík), 33. Kukumberg (Miklík, Antonov). Rozhodovali: Valachovič, Crman – Zelený, Haringa; strely: 45:36; vylúčení: 3:3; presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0; 141 divákov.

Dubnica: Lietava – Hruška, Trška, Urban, Michálek, Chatrnúch, Janík, Haščák – Mi. Kristín, Ďuriš, Ondruš – Géci, Škvarek, Beták – Korbel, Mikula, Lunter – Tábi, Huhtela, Huovinen

Trnava: Nagy – Korím, Kliment, Ejem, Schmidt, Kocúr, Maarnela, Hamid – Jurák, Holovič, Okoličány – Miklík, Kukumberg, Antonov – Dvonč, Kupka, Galimov – Bodnár, Tóth, Miščík