Pred treťou tretinou nechali stres a trému v šatni. Gólová explózia Trebišova predĺžila drámu

Ani tri kolá pred koncom základnej časti TIPOS Slovenskej hokejovej ligy ešte nepoznáme meno zostupujúceho. Zamotaná sága mohla byť rozuzlená už v piatkovom 41. kole, ale Trebišov bol proti. Nováčik z východu republiky neumožnil získať Trnave zlatý bod, keď v záverečnom dejstve gólovo explodoval a definitívne sa rozlúčil so záchranárskymi bojmi.

Hokejová matematika hovorila pred záverom pracovného týždňa jasnou rečou. Ak sa Rimavskej Sobote nepodarí získať čo i len bod, Trnave stačí na záchranu jediný. Do malého Ríma pricestoval Trebišov, ktorý bol taktiež ešte stále v zamotanom osudí teoretickej možnosti zostupu. „Pred Trnavou sme mali iba bodový náskok. Vedeli sme, že musíme, preto nás trochu sužoval stres. Potrebovali sme sa trochu upokojiť. Prehry z predchádzajúcich duelov sme už hodili za hlavu. Ďalej si chceme ísť za svojím cieľom,“ konštatoval bezprostredne po zápase Matej Komloš.

Po úvodných dvoch častiach hry síce východniari museli doťahovať dvojgólové manko, no o akomsi hodení uteráka do ringu je hovoriť zbytočné. „Najskôr sme po sebe trochu nakričali. Potom sme si ale povedali, že nehráme našu hru a každý musí začať sám od seba. Na ľade to tak napokon bolo,“ narážal na krušné chvíle z kabíny počas druhej prestávky prešovský rodák. Za pravdu mu dal rovnako ofenzívny kolega Boris Babeliak: „Starší hráči mali príhovor. Poukázali na to, čo robíme zle. Bolo tam plno chýb, ktoré by sa jednoducho diať nemali. Všetko však bolo v rámci pozitívneho smerovania. Veď stále pred nami bola tretia tretina. Kým nezaznie záverečná siréna, o ničom nie je rozhodnuté.“

Matej Komloš

Matej Komloš prelomil bodové mlčanie vo veľkom štýle. Zdroj: Jäzva

Tri góly za 132 sekúnd

Zverenci hlavného trénera Dušana Kobeľu vkročili do poslednej časti hry ako vymenení. Niektorí fanúšikovia sa ešte nestihli vrátiť z bufetu a skóre na ukazovateli sa už muselo trikrát meniť. Hostia potrebovali od príchodu z kabín iba 132 sekúnd na to, aby trikrát rozvlnili sieť súpera a otočili ofenzívne vystúpenie. „Ani vo sne by sme nečakali, že vkročíme na ľad a za dve a pol minúty dáme tri góly. Fantázia,“ už s úsmevom hovoril Boris Babeliak.

Keďže Rimavská Sobota pod Dubňom tvrdo narazila, „gladiátorom“ stačil jediný bod na istotu zachovania si ligovej príslušnosti. O tom, kto si vytiahne pomyselného čierneho Petra, ale rozhodne až úplný záver základnej časti. Obavy už nemusí mať Trebišov, ktorý navyše môže uvažovať o posune na deviate miesto tabuľky. „Pokiaľ to pôjde, chceme ísť ešte vyššie. Štyri body však stále nie sú veľký náskok, preto sa musíme sústrediť na najbližší zápas. Tri duely sú dostatočne dlhá doba na to, aby sa ešte veci poriadne pomenili,“ uvedomuje si Matej Komloš.

O dôležitý triumf sa vo výraznej miere pričinila práve dvojica našich respondentov. Matej Komloš prelomil jedenásť stretnutí trvajúce čakanie na zápis do štatistík vo veľkom štýle. K dvom gólom pridal rovnaký počet asistencií. „V poslednom období som nemal až toľko priestoru. Tentokrát mi tréneri dali dôveru a veľmi ma teší, že sa mi ju podarilo splatiť. Konečne mi to tam padlo,“ vydýchol si.

Do pozoruhodnej formy sa pred blížiacou najdôležitejšou fázou ročníka dostáva Boris Babeliak. Po príchode do Trebišova si drží priemer pol bodu na zápas: „Vedeniu a trénerom som vďačný, že som dostal takúto príležitosť. Hrám veľa, to je pre mňa podstatné. V prvom rade ma teší víťazstvo, no ak prispejem nejakým gólom alebo prihrávkou, som o to radšej.“