Premiérová trefa Bartoša a hetrik Juščáka pri vysokom víťazstve Martinčanov

Pre reprezentačných mladíkov bol pripravený druhý ligový zápas v priebehu dvoch dní, keď po dubnickom ľade tentoraz zavítali na štadión Martina. Hostitelia svojho súpera veľmi nešetrili a po gólovo vystupňovanom výkone si pripísali tri body za výhru 9:0.

TIPOS Slovenská hokejová liga – vložené 68. kolo

HK VITAR Martin - Reprezentácia SR18 9:0 (2:0, 3:0, 4:0)

Góly: 7. Huhtela (Tiainen) 13. A. Bartoš 33. Juščák (Tiainen, Makarov) 39. Dírer 40. Juščák.45. Makarov (Juščák, Fafrák) 46. Dírer (Bobček, Lavička) 47. Tiainen (Bobček, Fafrák) 51. Juščák (Nauš, Lavička).Rozhodovali: Vido, Lesay – Drblík, Rehák, strely: 40:23, vylúčení: 4:3, presilovky: 3:0, oslabenia: 2:0, 290 divákov

Martin: Nagy – Bobček, Dvořák, J. Nemec, Pacalaj, Nátny, Krempaský, Lavička – Tiainen, Huhtela, Makarov – Juščák, Dírer, Nauš – Fafrák, Toma, Nilsson – Smidžár, Thomka, A. Bartoš

Reprezentácia SR18: Jurčák – Eperješi, Tomas, Nahalka, Chromiak, Kupec, Beluško – Križan, Pobežal, Kukumberg - Stahoň, Pitka, Kopecký - Kurila, Dej, Pekarčík – K. Rohaľ, Maruna, Melicher

Martinčania už s posilami Nilssonom a Bobčekom vyzvali na druhý vzájomný stret aktuálnej sezóny reprezentačných mladíkov. Ten prvý musel byť pre domácich veľkým varovaním, vyhrali ho totižto až po samostatných nájazdoch. „Rytieri“ už podobný scenár dopustiť nechceli a za tromi bodmi vykročili hneď v úvodnom dejstve, ktoré vyhrali 2:0. Druhá trefa hostiteľa bola zároveň premiérovým zásahom Antonína Bartoša medzi seniormi. V prostrednej časti sa domácemu celku podarilo streliť ešte o gól viac a po štyridsiatich minútach sa šlo do kabín za stavu 5:0. O ďalšiu ranu navyše zvýšil Martin svoj gólový podiel v záverečnej tretine, ktorú ovládol v pomere 4:0. Pri deväťgólovom víťazstve bol mužom zápasu Michal Juščák s bilanciou 3+1.