Prešovčania bleskovo postúpili do finále, v play-off zatiaľ nenašli premožiteľa

Hokejisti Prešova kráčajú vyraďovacou častou TIPOS Slovenskej hokejovej ligy bez jedinej prehry. Po štvrťfinálovej sérii s Levicami zvládli s výsledkom 4:0 na zápasy aj semifinálové súperenie s Považskou Bystricou. Vo finále play-off budú čeliť lepšiemu tímu z dvojice Dubnica – Skalica.

Považania mali štvrtý zápas semifinále výborne rozbehnutý. Už v 3. minúte otvoril skóre Adam Zlocha a o desať minút neskôr zvýšil na 2:0 Lukáš Urbánek. Favorizovaní východniari však postupne otočili vývoj stretnutia. V prostrednom dejstve vyrovnali zásluhou dvojice Oleksandr Peresunko a Jakub Suja. V tretej tretine ich poslal do vedenia Alex Novota a zdalo sa, že dokráčajú za štvrtým triumfom v semifinále. Panteri však zabojovali. V závere riadneho hracieho času vyrovnali vďaka Jakubovi Cígerovi a predĺžili si sezónu. Napokon len o pár minút, keďže v samostatných nájazdoch rozhodol hosťujúci Peresunko. 

TIPOS Slovenská hokejová liga – 4. zápas semifinále play-off

HK´95 Považská Bystrica – HC Prešov 3:4 po sam. nájazdoch (2:0, 0:2, 1:1 – 0:0, 0:1), konečný výsledok série 0:4
Góly:
3. A. Zlocha (Rufati, Putala), 13. L. Urbánek (T. Nauš, Omelka), 60. J. Cíger (Tománek) – 29. Peresunko (Chalupa, Cibák), 32. Suja (Chalupa, Peresunko), 43. A. Novota (Hrabčák), rozhodujúci samostatný nájazd Peresunko.
Rozhodcovia: Fridrich, Valach – Hajnik, Vyšný. Strely: 32:50, vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1 536 divákov.

Považská Bystrica: Maťovčík – Zaťko, Omelka, Nahálka, L. Ďurkech, Putala, A. Zlocha, Nikmon – L. Urbánek, J. Zlocha, T. Nauš – Tománek, P. Ligas, J. Cíger – S. Rehák, Král, Lušňák – Zemko, Rufati, A. Stránský – Vaňo.

Prešov: Melicherčík – Glazkov, Novický, Semaňák, Cibák, Pulščák, Nátny, J. Nemec, M. Novota – Horvát, Suja, Peresunko – Haščák, Krajňák, Hamráček – Leščenko, Hrabčák, Chalupa – Matúš Paločko, Frič, A. Novota.

Jakub Ručkay, hlavný tréner HK 95 Považská Bystrica: "Myslím si, že pre Prešov sme boli dôstojný súper, aj keď konečný stav série tomu nezodpovedá, 4:0 je pre nás veľmi kruté. Keď sa vrátim trochu dozadu, v druhom zápase série sme boli k zisku bodu naozaj veľmi blízko a myslím si, že keby sa nám to podarilo, tá séria by sa odvíjala úplne inak. Na druhej strane však musím povedať, že kvalita súpera jednoznačne zodpovedala aj prejavu toho hokeja. My sme boli defenzívne naladení, chalani robili všetko stopercentne a myslím si, že sme podali dobrý výkon. Chalanom ďakujem za sezónu a myslím si že na konci, keď to všetko prebolí, je to pre nás veľká odmena."

Peteris Skudra, hlavný tréner HC Prešov: "Bol to pre nás ťažký zápas. Mali sme slabšiu prvú tretinu. Neviem, čo sa stalo, že nám chýbala emócia, ale počas prestávky sme si k tomu povedali pár slov a dali sme sa dokopy. Urobili sme niekoľko zmien vo formáciách a vrátili sme sa k našej hre, ktorú sme predvádzali v doterajšom play-off. Bohužiaľ, v závere riadneho hracieho času prišlo dvojnásobné vylúčenie a vyrovnanie súpera, ale napriek tomu sme naďalej držali pokope ako tím a vďaka tomu sme si zaslúžili víťazstvo. Musím však uznať aj kvalitu súpera, ktorý proti nám stál v semifinále. Vedeli sme, že v tejto fáze súťaže nás nebude čakať nič jednoduché. Považská Bystrica bojovala, mala šikovných hráčov aj kvalitného brankára. Víťazstvo a postup do finále patria aj našim fanúšikom, ktorí síce nemohli byť na tribúnach, ale na diaľku nás podporovali."