Brezno si poradilo s mladíkmi SR 18

POPRAD (SZĽH) – Tím projektu centralizovanej prípravy slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov zatiaľ čaká na víťazstvo v aktuálnej sezóne TIPOS SHL. V domácom prostredí na ľade areálu Strednej športovej školy v Poprade podľahol Breznu 1:4. Mladí Slováci odohrajú najbližší duel už v piatok. Pod Tatrami nastúpia o 12.00 h v rámci Extraligy juniorov proti hráčom Michaloviec.

V prvej tretine gól nepadol, hoci zverenci Tibora Tartaľa mali miernu streleckú prevahu. Na začiatku druhého dejstva hostia nevyužili presilovku o dvoch hráčov, ale hokejisti s dvojkrížom na hrudi im nedisciplinovanosťou dopriali viacero ďalších početných výhod. Prvú z nich využil v 31. minúte príklepom Adrián Zubák a o dve minúty neskôr z podobnej pozície zužitkoval ďalšiu presilovku Lukáš Olejník. V záverečnej tretine si hokejisti Brezna postrážili náskok. Po góle pridali Michal Jasenec a Petr Kuboš, za osemnástku sa presadil Tomáš Pobežal.

Hlas po zápase:

Tibor Tartaľ, tréner SR "18": "Odohrali sme veľmi dobrú prvú a tretiu tretinu. Som rád, že sme boli konkurencie schopní proti takému kvalitnému tímu, akým je Brezno. Ukázali sme v nich charakter a túžbu po víťazstve. V druhom dejstve sme však doplatili na viaceré vylúčenia, ktorých sa nesmieme dopúšťať. Musím povedať, že oproti vlaňajšku sa zvýšila kvalita súťaže, je to spôsobené aj súbojom o priamy postup a zostup. Ak chceme pomýšľať aj na úspech, nie iba na konkurencieschopnosť, musíme sa vyvarovať trestom a musíme znižiť početnosť streľby súpera. To je cesta, po ktorej musíme ísť."

TIPOS SHL - vložený zápas 47. kola

JOJ Šport Slovensko 18 – HK Brezno Knights 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
 52. T. Pobežal (Beluško, Rohaľ) - 31. Zubák (Surový, Kuboš), 33. L. Olejník (Biro, Róbert Huna), 49. Jasenec (Zubák, Surový), 56. Kuboš (Zemko, Surový).
Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, Kocúr – Valachovič, Ris, 45 divákov.

SR 18: Slávik – Královič, S. Kupec, Beluško, Ďurina, Sakmár, Petras, Šlank – Feranec, T. Pobežal, T. Varga – Maruna, Párička, Rohaľ – Liščinský, S. Gron ml., Jedliček – Masnica, M. Liška.

Brezno: Lietava – Kuboš, Zubák, Ganz, Biro, Korytko, Bdžoch, Hudák, Grec – Jasenec, Zemko, Surový M. – Olejník L., Huna Ri, Huna Ro. – Nespala, Fungáč, Rákoš – Hojo, Turňa.