Projekt SR 18: Mladíci podľahli Martinčanom, jediný gól strelil Pobežal

POPRAD (SZĽH) – Tím projektu centralizovanej prípravy slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov neuspel vo štvrtkovom zápase vloženom do programu TIPOS SHL. Zverenci Tibora Tartaľa na domácom klzisku podľahli hokejistom Martina 1:5.

Úvodná tretina nepriniesla žiaden gól, ale ponúkla zaujímavý moment, keďže bola vynútene rozdelená do dvoch častí oddelených prestávkou. Prvýkrát sa zmenilo skóre až v 27. minúte. Slovenskí reprezentanti nezužitkovali dve po sebe nasledujúce vylúčenia súpera a presným zásahom v oslabení ich potrestal fínsky útočník Riku Petteri Tiainen.

Odpoveď mladíkov prišla onedlho v početnej prevahe. Vydarenou individuálnou akciou zakončenou gólom sa prezentoval Tomáš Pobežal. Od tohto momentu sa však domáci hráči nepresadili. Naopak, v závere druhej tretiny v presilovej hre zabezpečil Martinu vedenie Damian Tyczynski a v záverečnom dejstve poistili triumf favorita gólmi Adam Paulíny, Lukáš Toma aj František Poliaček.

Projektový výber odohrá v závere týždňa ešte jeden zápas. V piatok o 13.00 h nastúpi v rámci Extraligy juniorov proti lídrovi súťaže, bratislavskému Slovanu, tradične na ľadovej ploche Strednej športovej školy v Poprade.

Hlas po zápase:

Tibor Tartaľ, tréner SR 18: "Odohrali sme náročný zápas s kvalitným súperom, ktorý výkonom potvrdil pozíciu v popredí tabuľky. Ak chceme vôbec pomýšľať na víťazstvá proti takýmto protivníkom, potrebujeme využiť presilovkové príležitosti, ktoré sme dostali. Naopak, inkasovali sme góly pri našich presilovkách aj v oslabeniach, čo nás pripravilo o možnosť bojovať o lepší výsledok. Napriek tomu sa našli v našej hre aj pozitívne momenty. Zajtra nás čaká ďalší náročný duel, ale tešíme sa na Slovan."

TIPOS SHL – vložený zápas

JOJ Šport Slovensko 18 – HK VITAR Martin 1:5 (0:0, 1:2, 0:3)
29. T. Pobežal (Masnica) – 27. Tiainen (Lavička, Dírer), 36. Tyczynski (Dírer, Paulíny), 46. Paulíny (Charvát, Tyczynski), 50. Toma, 60. Poliaček (Vaňo, Lahtinen).
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:2, rozhodovali: Kalina, Jobbágy – Valachovič, Riš, 50 divákov.

Zostava JOJ Šport Slovensko 18: S. Urban – S. Kupec, Královič, Šlank, Beluško, Petras, Sakmár, Valko, Ďurina – Liščinský, T. Pobežal, Masnica – Maruna, Párička, Jobek – T. Varga, S. Gron ml., Rohaľ – M. Liška, Feranec. Tréner T. Tartaľ.