Projekt SR 18: Mladíci s ďalším kvalitným výkonom v TIPOS SHL na ľade Aquacity Pikes

BRATISLAVA (SZĽH) – Slovenská reprezentácia do 18 rokov prehrala v utorňajšom vloženom stretnutí TIPOS Slovenskej hokejovej ligy s Aquacity Pikes 1:4. Mladíci prestrieľali súpera z druhej najvyššej domácej súťaže 28:27, no na gól pretavili len jediný pokus, a to v 31. minúte z hokejky Tomáša Šlanka.

Tentoraz nemal reprezentačný výber v rámci projektu centralizovanej prípravy dlhú cestu na dopoludňajší zápas v rámci TIPOS SHL. Z priestorov popradskej Strednej športovej školy zamieril len pribliežne tri kilometre smerom k hlavnému zimnému štadiónu, aby výrazne potrápil farmársky tím extraligových „kamzíkov“. Dlho s ním držal krok. Na vedúci gól Suchého zareagovali mladíci v 31. minúte vyrovnaním z hokejky Šlanka. V zápase boli mimoriadne disciplinovaní. Súperovi ponúkli len jednu početnú prevahu, ktorú nevyužil. V 37. minúte však Peresunko poslal domácich do vedenia. V tretej tretine mali zverenci trénera Martina Dendisa streleckú prevahu, no vyrovnania sa nedočkali. Naopak, v závere pečatili triumf Pikes do prázdnej bránky Šotek s Peresunkom.

TIPOS SHL – vložený zápas

Aquacity Pikes – JOJ ŠPORT Slovensko „18“ 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 4. Suchý (Zekucia, Mešár), 37. Peresunko (Králik, Burzík), 58. Šotek (Peresunko, Burzík), 60. Peresunko (Suchý, Šotek) – 31. Šlank (Fabuš, Krchňavý). Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 27:28. Rozhodovali: Kocúr, Smrek – Tomáš, Janiga – 1493 divákov.

Pikes: Rabčan - Burzík, Česánek, Zekucia, Mešár, Lavička, Nahalka – Peresunko, Suchý, Šotek – Tkáč, Paločko, Valigura – Kylnar, Oško, Chlepčok – Stanček, Králik, Sokoli.

SR 18: Lenďák – Ličko, Kupec, Húževka, Beluško, Šlank, Fabuš, Hazala, Šimon – Šilhár, Semančík, Lašš – A. Nemec, Pobežal, Chrenko – Straka, Šatan, Tomík – Liška, Krchňavý, Liščinský. Tréner M. Dendis.

Ľubomír Hurtaj, hlavný tréner AquaCity Pikes: Bol to veľmi ťažký zápas. Kredit musím dať "osemnástke". Hrala a korčuľovala veľmi dobre. My sme sa na to pripravovali. Od začiatku boli živší, prekorčuľovali nás a vyhrávali súboje. My sme dnes chceli získať hlavne tri body. Hovorí sa, že povinné, hoci to tak nie je. Ale máme ich a sme radi, že sme to zvládli, aj napriek tomu, že to bola dráma do konca. Dnes to bolo vďaka podpore žiakov iné, bol to veľmi dobrý nápad a hráči mali konečne iný pocit z hokeja."

Martin Dendis, tréner SR 18: Zápas sa hral vo veľmi vysokom tempe už od začiatku. Mužstvá si nič nedarovali. Bol to zápas o jednom góle. My sme na konci ešte dvakrát odvolali brankára. Nemáme sa za čo hanbiť. Vytvorili sme si veľa šancí, z ktorých sme mohli skórovať. Vo veľkej časti hry sme boli viac ako vyrovnaným súperom. Bol to dobrý zápas dvoch kvalitných tímov. Verili sme si na víťazstvo za tri body proti kvalitnému súperovi. V závere sme nedokázali prekonať brankára, ale vytvorili sme si tlak a šance. Chalanom nemôžeme nič vyčítať.“