Projekt SR 18: Mladíci v TIPOS SHL prehrali s Považskou Bystricou 1:4

POPRAD (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala prvý súťažný duel po reprezentačnej prestávke v rámci projektu centralizovanej prípravy. Na ľadovej ploche Strednej športovej školy v Poprade podľahla v rámci vloženého duelu TIPOS Slovenskej hokejovej ligy HK’95 Považská Bystrica 1:4. Jediný gólový úspech mladíkov zaznamenal v 25. minúte po fantastickom sóle pomedzi brániacich hráčov súpera Patrik Masnica.

Prvú tretinu štvrtkového duelu rozkúskovali vylúčenia. Rozhodcovia udelili šesť menších trestov, z toho až štyri na považskobystrickej strane. Gól však nepadol. Streliť ho mohol hosťujúci Jakub Cíger z trestného strieľania, ktoré bolo nariadené pre zaľahnutie puku v bránkovisku, lenže v nájazde sa mu puk v rozhodujúcom momente skĺzol z čepele a nestihol zakončiť. V závere prvého dejstva mali mladíci k dispozícii dvojminútovú presilovku piatich trom. Nielenže ju nevyužili, po jej konci v úvode druhej tretiny dokonca inkasovali. Obaja vylúčení hráči hostí naskočili spolu na ľad, dostali prihrávku do protiútoku a situáciu dvoch proti brankárovi Urbanovi využili napriek tomu, že ju zahrali krkolomne. V 25. minúte sa individuálnym majstrovstvom prezentoval Masnica. Skvele sa preštrikoval pomedzi brániacich hráčov a blafákom do forhendu vyrovnal.

V 45. minúte poslal Zlocha ideálnu prihrávku spoza bránky Tománekovi pred ňu a niekdajší extraligový kanonier strelil víťazný gól stretnutia. V ďalšom priebehu už Považskobystričania kontrolovali hru a tesný náskok navýšili na konečných 4:1 z ich pohľadu vďaka dvom gólom Sádeckého.

Program tímu JOJ ŠPORT Slovensko 18 pokračuje už v piatok 18. novembra, od 12.00 privítajú zverenci trénera Tibora Tartaľa v rámci juniorskej extraligy MHA Martin. V TIPOS SHL sa opäť predstavia budúci štvrtok 24. novembra od 16.00 proti HK Topoľčany.

TIPOS Slovenská hokejová liga – vložený zápas:

JOJ ŠPORT Slovensko 18 – HK’95 Považská Bystrica 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Góly: 25. Masnica – 22. Ďurkech (Rufati, Švantner), 45. Tománek (Zlocha), 53. M. Sádecký (Dmitriev), 46. M. Sádecký (Dmitriev).

Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 24:52.

Rozhodovali: Valach, Smerek – Valachovič, Tichý – 36 divákov.

Zostava JOJ ŠPORT Slovensko 18: Urban – Kupec, Královič, Beluško, Šlank, Petras, Sakmár, Valko, Ďurina – Maruna, Párička, Jobek – Liščinský, Pobežal, Masnica – Varga, Gron,  Feranec – Jedliček, Liška. Tréner T. Tartaľ.