Projekt SR 18: Pred reprezentačnou prestávkou vysoká prehra s Dubnicou v TIPOS SHL

POPRAD (SZĽH) – Slovenskej hokejovej reprezentácii do 18 rokov v rámci projektu centralizovanej prípravy nevyšiel štvrtkový duel v TIPOS Slovenskej hokejovej lige. Spartaku Dubnicu podľahla vysoko 2:10. Zápas rozhodla druhá tretina, v ktorej inkasovali mladíci až šesť gólov.

Dubnica bola už v prvej tretine strelecky aktívnejšia. Napriek tomu bol stav vyrovnaný 1:1. Za účastníka TIPOS SHL otvoril skóre Ďuriš, v 10. minúte vyrovnal Pišoja. Druhá tretina mala katastrofálny priebeh pre mladíkov z osemnástky. Dubnica vystrelila na bránku 10 pokusov a vsietila šesť gólov. Po presnom pokuse Betáka na 4:1 z pohľadu hostí v 27. minúte vystriedal Slávika v bránke osemnástky Bodnár. Ani on však nezabránil ďalšiemu prílevu gólov. Dubnica skórovala v druhom dejstve šesťkrát a rozhodla o osudí stretnutia. V tretej tretine pridala tri góly. V 51. minúte viedla už 10:1, konečnú vysokú prehru 2:10 v záverečných sekvenciách zápasu zjemnil za domácich Masnica.

„Druhá tretina bola z našej strany katastrofálna. Prehrali sme ju 0:6, z 10 striel sme inkasovali šesť gólov. Verím, že takýto zápas v TIPOS SHL už nezopakujeme. Pozitívom sú jedine dve využité presilové hry,“ povedal po stretnutí hlavný kouč osemnástky Tibor Tartaľ.

Reprezentanti do 18 rokov sa tak nenaladili ideálne na blížiacu sa asociačnú prestávku, počas ktorej odcestuje výber hráčov na Turnaj štyroch krajín dánskeho Rodovre. Na odohrá tri zápasy – proti domácim rovesníkom, Nórsku a Dánsku.

TIPOS SHL

JOJ ŠPORT Slovensko 18 – TSS Group Spartak Dubnica 2:10 (1:1, 0:6, 1:3)

Góly: 10. Pišoja (Liščinský), 57. Masnica (Pobežal, Pekarčík) – 3. Ďuriš (Mikula, Huhtela),  22. Korbel (Škvarek, Géci), 23. Kopáč (Maniaček, Trška), 27. Beták (Chartrnúch, Janík), 33. Haščák (Putala, Trška), 40. Beták (Huhtela, Chatrnúch), 40. Škvarek (Géci, Urban), 44. Mikula (Haščák, Maniaček), 46. Huhtela (Lunter, Huovinen), 51. Huhtela (Škvarek, Putala).

Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 20:33.

Rozhodovali: Kocúr, Kalina – Tomáš, Beniač – 28 divákov.

Zostava JOJ ŠPORT Slovensko 18: Slávik (27. Bodnár) – Šlank, Kupec, Královič, Sakmár,Durina, Petras, Valko, Pišoja – Liščinský, Pobežal, Masnica – Maruna, Párička, Pekarčík – Varga, Jobek, Rohaľ – Liška, Gron, Feranec. Tréner T. Tartaľ.