Rekordný zápis „vlkov“, gólové hody v Humennom

V piatkovom 41. kole Tipos Slovenskej hokejovej ligy nebola núdza o zaujímavé súboje. Žilina naplnila rolu favorita na ľade Levíc. Pre „vlkov“ to bolo už 21. ligové víťazstvo v základnej časti v rade, čím prekonali doterajší rekord Spišskej Novej Vsi zo sezóny 2008/09. Skalicu neutlmil výborný nástup Brezna a v ďalšom priebehu otočila skóre.

Humenné v televíznom šlágri štvrtého tímu s piatym rozstrieľalo Topoľčany a siahalo na dvojciferný zápis. Ďalší súboj tabuľkových susedov v Žiari nad Hronom ovládli Dubničania. Martin sa na výhru na ľade Modrých krídiel poriadne nadrel, v samostatných nájazdoch rozhodla ich nová posila, 36-ročný útočník Konstantin Makarov.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 41. kolo

HK iClinic Skalica – HK Brezno 5:2 (1:2, 3:0, 1:1)

Góly: 12. Kotzman (Vidovič), 23. R. Nemec (Včelka, Kotzman), 29. Jarolín (R. Nemec, Kotzman), 37. Dziošvili (Hujsa, Štumpf), 51. Štumpf (Dziošvili, Hujsa) – 2. Šebest (Veselý), 7. Veselý (Petrek), 42. Veselý (Olejník).
Rozhodovali: Mĺkvy, Čahoj - Valo, Drblík, strely: 49:26, vylúčení: 5:6, presilovky a oslabenia: 0:0, 813 divákov

Skalica: Trenciansky-Vero (od 7. min. Borák)– Horváth, Šmach, Kadlečík, Janík, Vidovič, Hílek, Arbuzov, Rapant – Hujsa, Dziošvili, Štumpf – Galimov, Jaša, Šátek – R. Nemec, Včelka, Kotzman – Šišolák, Jarolín, B. Kotvan

Brezno: Pončák – Petrinec, Petrek, Kaščák, Viktorin, Lopejský, Soveľ – Dvonč, Giertl, Sarvaš – Lavrovs, Kylnar, Kraut – Olejník, Veselý, Šebest – F. Rybár

Úvod stretnutia patril hosťom. Už v druhej minúte sa presadil Šebest a v siedmej minúte vyhnal domáceho gólmana z bránky Veselý. Paradoxne, nevydarený vstup naštartoval Skaličanov. Ešte v prvej tretine znížil Kotzman a ďalšie tri presné zásahy pridali v druhom dejstve R. Nemec, Jarolín a Dziošvili. Brezno sa zásluhou druhého gólu Veselého v 42. minúte ešte dostalo na dostrel, o výhre domácich však definitívne rozhodol Štumpf.

HC 19 Humenné - HC Topoľčany 9:4 (4:1, 4:2, 1:1)

Góly: 3. Pichnarčík (Šimčák, Veličkin), 3. Krajňák (Borov), 6. Porošin (Šimčák, Veličkin), 20. Krajňák (Borov), 21. Borov (Pichnarčík), 26. Veličkin (D. Markuš), 31. Macko (Kiss), 39. Hvila (Borov), 54. Kiss (Krajňák) – 19. M. Novák (Matej), 24. Čaládi (Tomčák), 40. Vereš (Legalin), 59. Legalin (Tomčák, Čaládi).
Rozhodovali: Tornay, Smerek - Beniač, Pribula, strely: 48:22, vylúčení: 4:6, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 237 divákov

Humenné: Rabčan – Pichnarčík, Poroshin, Mat. Chovan, Ivanov, Ťavoda, Španko, A. Markuš – Horvát, Krajňák, Borov – Hvila, D. Markuš, Lačný – Solomončak, Šimčák, Veličkin – Macko, Farkaš, Kiss

Topoľčany: Halo (od 6. min. Komžík) – M. Novák, Zekucia, Bystričan, Bulák, Kapičák, Kučerka, A. Gergel – Kurbatov, Čaládi, Gubo – Gergel, Tomčák, Hvizdoš – Matej, Vereš, Legalin

V televíznom šlágri pri Laborci sa očakával vyrovnaný súboj dvoch tabuľkových susedov. Opak bol však pravdou. Už v prvej tretine strelili domáci štyri góly a keď v prostrednej časti pridali ďalšie štyri, vo vzduchu visela aj "desiatka". Napokon sa však gólostroj zastavil na čísle 9. Hostia síce strelili štyri góly, domov však odchádzali s debaklom. Zaskvel sa predovšetkým štvorbodový krídelník Dominik Borov.

HK Levice – VLCI Žilina 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)

Góly: 56. Vorobjev (Bunov, Šiškov) – 3. Petran (Cíger), 7. Š. Petráš (Macek, Petran), 26. Myšiak (Šmída), 31. Šmída (Š. Petráš).
Rozhodovali: Výleta, Píšťanský - Danko, Haringa, strely: 31:29, vylúčení: 2:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 151 divákov

Levice: Beržinec – Štefanka, Chovanec, Shishkov, Shkibtan, Pastucha, Šeliga, Zubák, Adámik – Olejník, Rób. Huna, Piačka – Vorobyev, Mihalík, Bunov – Valigura, R. Svitana, Suľovský – Uhnák, M. Matoušek, Jevoš

Žilina: Mikoláš – Nahálka, Petran, Jakubík, Drtina, Pišoja, Hudec, Myšiak, Kocúr – Macek, M. Halama, Š. Petráš – Safaralejev, Šmída, Vybiral – J. Cíger, Markovič, Koyš – Lopušan, S. Rehák, Tibenský

Vedúci tím tabuľky a čerstvý víťaz Slovenského pohára nenechal nič na náhodu. V tretej minúte strelil prvý gól Petran a v siedmej zaokrúhlil svoj strelecký súčet na rovných 30 kanonier Petráš. A keď pridali ďalšie góly Vybiral a Šmída, o žilinskom rekorde nebolo ani najmenších pochýb. Aspoň čestný presný zásah domácich strelil v 56. minúte Vorobyev.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – TSS Group Spartak Dubnica 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Góly: 39. Adamčík (Hrabčák, Tatár) – 24. Vaňo, 25. Tábi (Trška), 37. Tábi (Ferenyi, Dubeň), 58. Švec (Síkela, Andrisík).
Rozhodovali: Vido, Smrek - Riš, Olle, strely: 36:35, vylúčení: 5:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 213 divákov

Žiar: Ovečka – Pač, Kobolka, Buianov, Hlinka, Nádašdi, Polukhin, Čulík – Jakúbek, Novotný, L. Lunter – Babeliak, N. Gašpar, Václav – Hrabčák, Adamčík, Tatár – Pulščák, Srnka, Magdolen

Dubnica: Gabriš – Dubeň, En. Švec, Trška, Miklovič, Putala, Janík, Korbel, Rohaľ – Hegyi, Ondruš, Tábi – Beták, O. Ďuriš, M. Kristín – Síkela, Tyczynski, Vaňo – Andrisík, Ferenyi, Maniaček

"Rytieri" ťahali v predchádzajúcich dvoch vzájomných meraniach síl tesne za kratší koniec, a tak mali Dubnici čo vracať. Aj tabuľkové postavenie naznačovalo vyrovnaný duel a bezgólová prvá tretina je toho jasným dôkazom. Dva góly hostí v priebehu osemdesiatich sekúnd druhej tretiny ich však nasmerovali za tromi bodmi, presadili sa Vaňo a Tábi. Práve druhý menovaný pridal ďalśí presný zásah v 37. minúte. Domáci sa o dve minúty síce dostali na rozdiel dvoch gólov, ale to bolo z ich strany všetko. V závere prikrášlil výhru Dubnice Enrik Švec.

Modré krídla Slovan – HK VITAR Martin 3:4 pp a sn (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 10. Danišovský (Klučiar, Demo), 49. Danišovský (Klučiar, Petriska), 49. Lepskiy (J. Uram, Hauser) – 4. Dírer (Nauš, Toma), 25. Pacalaj, 46. Murček (Tiainen), rozhodujúci nájazd Makarov.
Rozhodovali: Hatala, Krist - Makúch, A. Kollár, strely: 35:45, vylúčení: 7:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 92 divákov

Slovan: Hlavaj – Demo, Žabka, Škultéty, Verčík, Hauser, Královič, Mrva, Parobek –Klučiar, Bezák, Danišovský – Lukošik, Urbánek, Chalupa – Petriska, J. Uram, Lepskiy – Géci, Trubač, Škvarek

Dubnica: A. Nagy (od 49. min. Glosár) – Charvát, Dvořák, Nemec, Pacalaj, Nátny, Krempaský, Lavička, Smidžár – Tiainen, Huhtela, Makarov – Toma, Dírer, Nauš – Fafrák, Murček, Poliaček – Juščák, Thomka, A. Bartoš

Domáci ťahali trojzápasovú šnúru prehier, tabuľkové postavenie naviac jednoznačne favorizovalo Martin. Po prvej tretine však svietil na tabuli vyrovnaný stav 1:1. Papierové predpoklady začali Turčania napĺňať v druhej a tretej tretine, kedy sa dostali do dvojgólového trháku. Ani to im však nestačilo na trojbodový úlovok. Danišovský a Lepskiy poslali duel do predĺženia, v ktorom gól nepadol. O dodatočnom extra bode pre Martin rozhodol vo svojom prvom zápase nový úlovok klubu, skúsený 36-ročný útočník Konstantin Makarov.