Skalica vrátila Martinu úvodnú prehru rovnakým výsledkom a je späť v sérii

V oboch úvodných štvrťfinálových zápasoch medzi Skalicou a Martinou domáci Záhoráci nevyužili výhodu vlastného ľadu a do Martina tak cestovali s vedomím, že majú čo doháňať. Potrebovali výhru a to sa im napokon aj podarilo, hoci domáci ich v celom dueli prestrieľali 43:25. Druhýkrát v sérii sme boli svedkami predĺženia a opäť v ňom rozhodli hostia.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 3. zápas semifinále

HK VITAR Martin – HK iClinic Skalica 2:3 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1), stav série 2:1

Góly: 38. Toma (Dírer), 47. Poliaček (Charvát, Dvořák) – 17. Vidovič (Janáč), 37. Džiošvili (Galimov), 63. Galimov (Džiošvili). Rozhodovali: Konc ml, Adamec – Pribula, Riš, strely: 43:25, vylúčení: 1:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1789 divákov.

Martin: Glosár – Dvořák, Charvát, Nátny, Krempaský, Lavička, Pacalaj, J. Nemec, Smidžár – Juščák, Huhtela, Tiainen – Toma, Dírer, Nauš – Fafrák, Murček, Poliaček – Makarov, Thomka, A. Bartoš

Skalica: Trenčiansky-Vero – Horváth, Šmach, Janík, Vidovič, Hílek, Kadlečík, Mizerák, Arbuzov – Hujsa, Džiošvili, Galimov – Janáč, Včelka, Šátek – Nemec, R., Jarolín, Rajčák – Šišolák, Kuba, Kotvan

Martinčania hrali prvú tretinu aktívnejšie a svojho súpera zo Skalice prestrieľali v pomere 13:8. Domácim hráčom sa však nedarilo gólovo presadiť. Hosťujúci brankár dokázal pokryť všetky strely a bol to jeho náprotivok Glosár, ktorý kapituloval ako prvý. V sedemnástej minúte ho prekonal Vidovič po peknej prihrávky od Janáča. To ale bolo v úvodnej tretine všetko a do šatní sa šlo za stavu 0:1.

V druhej tretine začal Martin čoraz viac ukazovať, že zápas nehodlá prehrať a súperovi toho veľa nedovoľoval. Napriek tomu sa presadiť nedokázal. Oba tímy hrali veľmi disciplinovane, prvé vylúčenie prišlo až v 28. minúte, keď Skalica zle striedala a dostala tímový trest. Martin však s ponúknutou výhodou nenaložil dobre. Krátko po skončení prvého trestu išli Skaličania opäť do štyroch po faule Včelku, no ani to Martinčania nevyužili a paradoxne dva razy sa do šance dostali aj hostia. V 37. minúte z ničoho nič vtrhol po ľavej strane do útočného pásma Galimov, obkrúžil bránu, prihral pred ňu Ďžiošvilimu a ten sa proti Glosárovi nemýlil. Martinčania sa nevzdali a už o necelú minútu Dírer čisto vyhral v útočnom pásme buly priamo na hokejku Tomu, ktorý neváhal a vypálil puk rovno do siete.

Do tretej tretiny vleteli domáci hráči poriadne nabudení a okamžite začali ohrozovať skalickú bránku. Vo veľkej šanci sa ocitol Dírer, ktorý neupratal puk do odkrytej časti brány, krátko potom zvonila za hosťujúcim gólmanom tyč. Skalica tento tlak ustála a aj ona si vybojovala svoje šance, no Šatka ani Rajčák nevyzreli na Glosára. Domáci pokračovali v útočnom dobiedzaní a to sa im vyplatilo, keď v 47. minúte od modrej vypálil tvrdý projektil Charvát a Poliaček tečoval puk do súperovej brány. Po buly mohol okamžite prinavrátiť Skalici vedenie Janáč, no zoči-voči Glosárovi sa nepresadil, podobne skončila aj snaha Richarda Nemca. Po vyrovnávajúcom góle sa dianie na ľade ešte viac oživilo a hralo sa zo strany na stranu. Svoje šance mali na konci tretiny ako domáci, tak aj hostia, no brankári svoje tímy podržali a za svoje chrbty už puky nepustili a duel dospel až do predĺženia.

Desaťminútové predĺženie netrvalo dlho. Po úvodných opatrnejších sekundách sa hra rozbehla, čo sa vo formáte troch na troch stáva rýchlo. Po skalickej šanci prišla vzápätí martinská, no hostia hru opäť otočili, do útoku sa vydal Džiošvili, prihral Galimovovi a ten vystrelil. Glosár puk ešte dokázal vyraziť betónom, no len na hokejku prvého menovaného, pre ktorého už nebol veľký problém zasunúť ho do siete.