Skaličania si postrážili druhú priečku, tri body Mihalíka na levické víťazstvo nestačili

Piatkový program 33. kola TIPOS Slovenskej hokejovej ligy sa okresal len na trojicu stretnutí. Nepriamy boj o druhé poschodie tabuľky vyhrali Skaličania, ktorí si poradili s dubnickým Spartakom. Prenasledovateľ Záhorákov z Martina však o nič nezaostal a uspel v strete s Breznom. Od víťazstva neboli ďaleko ani Levice, no po nájazdovej lotérii putujú dva body do Topoľčian.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 33. kolo

HK VITAR Martin - HK Brezno 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Góly: 8. Dvořák (Toma) 25. Poliaček (Dírer, Toma) 29. Fafrák (Paulíny, Charvát) – 24. Petrinec (Sarvaš, Surový). Rozhodovali: Valachovič, Jobbágy – Tomáš, Varga, strely: 51:22, vylúčení: 4:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 348 divákov

Martin: Glosár – Charvát, Dvořák, Lavička, Pacalaj, Nátny, Burzík, Thomka, A. Bartoš – Tiainen, Babka, Paulíny – Toma, Dírer, Poliaček – Novák, Huhtela, Fafrák – Juščák, Ďurina

Brezno: Gajan – Petrinec, Španko, Homola, Viktorin, Ganz, Petrek, Benka-Rybár – Surový, R. Dvonč, Sarvaš – Olejník, Kylnar, Veselý – Šebest, Rybár, Kraut – Bálint, Zemko, Ďördík

V Turci bol na programe duel „rytierov“ medzi Martinom a Breznom. Doterajšie dva vzájomné strety vyšli lepšie hostiteľovi piatkového zápasu a inak to nedopadlo ani v tom treťom. O všetkom podstatnom sa rozhodlo už v prvej polovici merania síl, po ktorej domáci viedli 3:1. Ďalšie presné zásahy už k videniu neboli, Martinčania tak ostávajú v tesnom závese za Skalicou, s ktorou majú totožný počet bodov.

HK iClinic Skalica - TSS Group Spartak Dubnica 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Góly: 5. Galimov (Kotzman, Janík) 21. Džiošvili (Hujsa, Janáč) 38. Vidovič (Šišolák, Kotzman) 46. Džiošvili (Štumpf, Vidovič) 59. Jaša (Janík, Borák) – 31. Ďuriš (Tábi, Trška). Rozhodovali: Krist, Fridrich – Orolin, Nosek, strely: 35:20, vylúčení: 3:5, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 725 divákov

Skalica: Borák – Horváth, Arbuzov, Kadlečík, Janík, Vidovič, Hílek, Rapant, Zaňát – Hujsa, Džiošvili, Štumpf –  Galimov, Jaša, Šátek – Janáč, Včelka, Kotzman – Šišolák, Kuba, Kotvan

Dubnica: Kristín – Cebák, Urban, Trška, Dubeň, Putala, Janík, Miklovič, Korbel – Sojčík, Ondruš, Síkela - Andrisík, Ďuriš, Haščák – Tábi, Tyczynski, Vaňo – Cerda, Hegyi, Maniaček

Po boji s lídrom tabuľky privítali Záhoráci šiestu Dubnicu. Skaličanom dýcha na chrbát martinský káder, v súboji so Spartakom teda pomýšľali na plný počet bodov. Vstup do prvých dvoch tretín vyšiel lepšie práve domácim a po štyridsiatich minútach viedli 3:1. V záverečnom dejstve svoje víťazstvo ešte prikrášlili dvomi trefami. Hostitelia v každej tretine využili jednu presilovú hru a po zisku troch bodov ostávajú na druhom mieste tabuľky.

HK Levice - HC Topoľčany 3:4sn (0:0, 2:1, 1:3 – 0:0, 0:1)

Góly: 25. Vorobjev (Ri. Huna, Mihalík) 31. Valigura (Mihalík, Pastucha) 53. Štefanka (Mihalík) – 35. D. Gergel (Bečka, Bystričan) 55. L. Novák (Čaládi, Tomčák) 59. Bečka (M. Novák, L. Novák) – rozh. sam. nájazd Legalin. Rozhodovali: Mĺkvy, Bachúrik – Staššák, Makúch, strely: 45:42, vylúčení: 5:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 150 divákov

Levice: Rychlík  – Štefanka, Pastucha, Mešár, Šeliga, Socha, Homer, Škibtan, Zubák – Olejník, Svitana, Suľovský – Ri. Huna, Mihalík, Vorobjev – Uhnák, Matoušek, Piačka – Valigura, Tužinský, Dzivjak

Topoľčany: Kompas  – M. Novák, Zekucia, Bystričan, Kučerka, Kapičák, Dúžek, A. Gergel – Čaládi, Kurbatov, L. Novák – Matej, Tomčák, Legalin – Kluka, Bečka, D. Gergel – Kováč, Vereš, Gubo

Do Levíc, ktorých snahou je priblížiť sa k prvej desiatke, zavítali zo štvrtej priečky Topoľčany. Po bezgólovom prvom dejstve začali padať presné trefy až v druhej dvadsaťminútovke, po ktorej bol rezultát 2:1 v prospech hostiteľa. Levičania pridali ďalšiu ranu v 53. minúte, no o pár chvíľ bolo znížené na 3:2. Začínalo to vyzerať, že tri body ostanú doma, ale v predposlednej minúte zrovnal skóre Patrik Bečka. Predĺženie svojho víťaza nenašlo, nasledovali samostatné nájazdy, a tie si pre seba napokon uchmatli hostia.