Skalický večer premiérových strelcov

Na klziskách klubov z našej druhej najvyššej súťaže zdokonaľuje svoje umenie v aktuálnom ročníku množstvo mladých hokejistov. Perspektívnych hráčov má vo svojom kádri aj HK Skalica a dvom z nich sa v rámci 30. kola TIPOS SHL podarilo k svojím menám zapísať prvé tohtosezónne presné zásahy. Vo vyrovnanom zápase s Breznom tým výrazne prispeli k víťazstvu 4:3 po samostatných nájazdoch.

Prvým z dvojice premiérových strelcov obliekajúcich skalický dres sa stal Denis Kadlečík. Obranca druhej formácie mal však ešte predtým prsty pri otváraní gólovej opony, keď v 23. minúte asistoval pri úvodnej trefe duelu. Jeho chvíľa prišla presne o deväť minút neskôr – svojou prvou ranou do čierneho zvyšoval na 2:0 v prospech Záhorákov.

Pre 21-ročného muža defenzívy to bol vôbec prvý súboj v prebiehajúcej sezóne, z ktorého odchádzal s bilanciou 1+1. Dva kanadské body naposledy pozbieral za asistencie v úvode októbra zo zápasu s Levicami.

O čosi lepšie však meranie síl s Breznom chutilo Kristiánovi Rajčákovi. Center tretej útočnej línie doposiaľ síce nezaznamenal ani jeden bod, no proti Brezňanom si ich pripísal hneď dva a oba mali gólovú príchuť. Jeho premiérová rana bola trefou do šatne pred záverom druhého dejstva a znamenala výsledok 3:2. Súperovi sa ale podarilo skóre zrovnať, nerozhodný stav vydržal aj po predĺžení a na rad prišli samostatné nájazdy.

V ich piatej sérii sa slova ujal práve 20-ročný útočník, keď svojím druhým zásahom v dueli rozhodol o dvojbodovom víťazstve Záhorákov. Pre Kristiána to neboli len prvé góly v ligovom ročníku, ale aj prvé kanadské body.

Skalica teda na záver tretej desiatky kôl TIPOS Slovenskej hokejovej ligy našla záchrancov v podobe dvoch mladíkov. Najbližšie sa svieže duo môže predviesť na domácom ľade v boji s Trnavou.

Okrem skalických radov sa však individuálne prvý gól v sezóne zapisoval aj v Martine. Krídelník „rytierov“ Daniel Babka ním pečatil rezultát 3:0 s Modrými krídlami, bol to preňho kanadský bod s poradovým číslom štyri v aktuálne prebiehajúcom ročníku.