Slasti a strasti týždňa TIPOS SHL: Topoľčianska jazda, dva hetriky a nepríjemné zranenie

Ďalší týždeň plný duelov našej druhej najvyššej súťaže znamenal poriadne premiešanie tabuľkových priečok. Pozíciu lídra si udržali Humenčania, no zraky hokejovej verejnosti stále viac púta stopercentný káder Topoľčian. Na nedávne dni však nebudú v najlepšom spomínať hokejisti Levíc a Branislav Srnka, útočník Žiaru nad Hronom.

SLASTI TÝŽDŇA V TIPOS SHL

Vpredu tucet, vzadu nula

Skutočne obdivuhodnú jazdu má doposiaľ rozbehnutú tím Topoľčian. V doterajších piatich stretnutiach získal tamojší káder plný počet bodov, gól neinkasoval až v štyroch prípadoch a so skóre 25:2 naháňa svojim súperom oprávnené obavy. Takmer polovicu z nastrieľaných zásahov pridali Topoľčanci v ostatnej dvojici zápasov. V stredu si poľahky poradili s Modrými krídlami 7:0 a v piatok na domácej pôde zdolali Brezno 5:0. Okrem pozoruhodnej ofenzívy stoja za zmienku aj výkony brankárov tohto mužstva. Matej Marinov si pri svojej tohtosezónnej premiére pripísal v Bratislave hneď aj prvé čisté konto. Ešte lepšie je na tom jeho kolega Erik Kompas, pre ktorého to proti Breznu bola už tretia vychytaná nula v aktuálnom ročníku TIPOS SHL.

Hetrik Juráka v Leviciach

Po prehre s nováčikom zo Žiaru nad Hronom zavítali trnavskí „gladiátori“ do trápiacich sa Levíc, kde si rozhodne chceli zlepšiť bilanciu minulého týždňa. K naplneniu tejto méty im výrazne pomohol útočník prvej formácie Roman Jurák. O tom, že to preňho bude vydarené stretnutie, rozhodol tridsaťročný krídelník už počas prvého dejstva, v ktorom si k svojmu menu pripísal dve presilovkové rany. Na zásah, ktorým dovŕšil svoj hetrik, si musel počkať do 38. minúty, keď zvyšoval už na 5:2 v prospech Trnavy. Romanov gól sa napokon ukázal ako víťazný a aj jeho zásluhou si po výhre 6:4 hostia odnášali tri body.

Gólový debut

Pre útočníka neexistuje lepší spôsob predstavenia sa v novom klube, ako je gólový zápis hneď pri svojej premiére. Práve to sa podarilo najnovšej akvizícii Topoľčian, ktorou je 21-ročné krídlo Andrej Legalin. Pri debute sa v dueli s Breznom mladý útočník zaradil do tretej ofenzívnej formácie. Na prvý kanadský bod čakal necelých 44 minút, keď priamo asistoval pri góle na 4:0. Presne o dvanásť minút smeroval k jeho menu aj druhý kanadský bod, no tentoraz už so sladkou príchuťou prvého presného zásahu, ktorým spečatil celkový rezultát na 5:0.

Režisér Dírer a víťazstvo v derby

V stredu bol pod Dubňom na programe susedský stret Žiliny s Martinom. Zápas, ktorý zakaždým láka nie len divákov z tamojšieho regiónu, ale aj ostatných fanúšikov kvalitného hokeja, si pod taktovku zobral hosťujúci útočník Matej Dírer. V základnom hracom čase sa na troch góloch mužstva z Turca podieľal dvomi presnými trefami a jednou asistenciou. Hetrikové dielo dokonal po necelej polminúte predĺženia, keď svojím tretím zásahom rozhodol o osude celého merania síl. 29-ročný krídelník má teda na cennej výhre a dvoch martinských bodoch leví podiel.

Martin Hujsa

Boj v derby rozhodlo až predĺženie. Zdroj: VLCI Žilina

STRASTI TÝŽDŇA V TIPOS SHL

Levice natiahli negatívnu šnúru

Sériu nepodarených duelov majú za sebou levickí hokejisti, ktorým sa v poslednej pätici stretnutí nepodarilo získať ani bod. Naposledy boli v pozícii priebežne vyhrávajúceho tímu ešte na konci septembra v domácom zápase proti Breznu. Odvtedy sa v každom súboji museli na svojho protivníka doťahovať, no márne. Rovnaký scenár mal pre Levičanov pripravený aj minulý týždeň. Najprv podľahli skalickému hostiteľovi 3:5 a následne doma privítali Trnavu, proti ktorej už v úvode druhej tretiny prehrávali 0:4. Meranie síl domáci ešte dokázali zdramatizovať, no stačilo to len na prehru 4:6, ktorá bola už piatou v poradí a s tromi bodmi okupujú Levice jedenáste miesto.

Až tri z piatich

Na breznianskych hokejistov bola v piatok pripravená zložitá úloha v podobe zápasu v Topoľčanoch a toto náročné zadanie si sami ešte sťažili. Stredoslovenský káder doplatil proti strelecky disponovanému súperovi na prehrešky proti pravidlám a následné neubránenie sa v oslabeniach. Hneď prvé tri inkasované góly totiž padli do siete hostí práve pri početných výhodách protivníka. Ďalšie dve síce Brezno ubránilo, no na zvrat v dueli sa už nezmohlo. Z celkových piatich zásahov inkasovalo až tri pri vlastnom oslabení a silnému hostiteľovi podľahlo 0:5.

Nepríjemné vyvrcholenie ťažkého týždňa

Náročný rozpis čakal na „indiánov“ zo Žiaru nad Hronom, ktorí v priebehu troch dní museli odohrať tri stretnutia. Prvé dve zvládli a odniesli si šesť bodov, no piatkový súboj so Žilinou im už dôvod na radosť nepriniesol, ba naopak. Horšie ako prehra 0:2, bolo zranenie Branislava Srnku. V 46. minúte ho na mantinel veľmi nepríjemne vrazil žilinský obranca Adrián Sloboda, ktorý si už do konca duelu nezahral. Nedohral ho však ani 37-ročný center Srnka, ktorý musel byť prevezený do nemocnice, kde mu okrem rozbitej hlavy zistili otras mozgu a odtrhnutú kľúčnu kosť. Braňovi želáme najrýchlejšie možné uzdravenie a dúfame, že ho na slovenských klziskách ešte uvidíme.

Zaujímavé individuálne a tímové predstavenia môže priniesť aj nasledujúcich sedem dní, v ktorých nás v rámci TIPOS SHL čaká ďalších trinásť napínavých stretnutí.