Spartak odmietol koniec série, štvrťfinále rozlúskne až siedmy duel

Na dubnickom zimnom štadióne bola na programe šiesta časť štvrťfinálových bojov medzi Spartakom a kádrom Martinčanov. Pre zotrvanie v sérii musel domáci kolektív myslieť len na víťazstvo. V zápase napokon padli tri presné zásahy a na potešenie prítomných divákov všetky smerovali do martinskej bránky.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 6. zápas štvrťfinále

TSS Group Spartak Dubnica - HK VITAR Martin 3:0 (0:0, 2:0, 1:0), stav série 3:3

Góly: 29. Beták (Ondruš, Tábi) 34. Mi. Kristín (Beták, Tyczynski) 59. Trška (Ďuriš, Tyczynski). Rozhodovali: Juraj Konc ml., Orolin – Šoltés, Kacej, strely: 32:43, vylúčení: 8:8 (navyše: Tábi 5+DKZ za pästný súboj, hrubosť, Pacalaj 5+DKZ za pästný súboj, hrubosť) presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1238 divákov

Dubnica: Kristín – Švec, Mikuš, Dubeň, Trška, Janík, Putala, Meszároš, Cerda – Hegyi, Ondruš, Tábi - Beták, Ďuriš, Mi. Kristín – Síkela, Tyczynski, Vaňo – Andrisík, Ferenyi, Haščák

Martin: Glosár – Dvořák, Charvát, Nátny, Bobček, Lavička, Krempaský, Pacalaj, Smidžár – Juščák, Huhtela, Tiainen – Toma, Dírer, Nauš – Fafrák, Murček, Poliaček – Makarov, Thomka, A. Bartoš

V piatich doposiaľ odohraných dueloch Dubnice s Martinom boli k videniu už tri predĺženia, jedno z nich vyústilo až do samostatných nájazdov. Rovnovážne rozložené sily oboch tímov deklarovalo aj úvodné dejstvo šiesteho súboja. Prvých dvadsať minút presné zásahy neprinieslo a prvýkrát sa do šatní šlo za bezgólového stavu.

Otváracia trefa dôležitého stretnutia prišla na rad tesne pred uplynutím polovice merania síl. Postaral sa o ňu domáci Beták, čím potešil početnú dubnickú kulisu. Rovnaký hráč sa o necelých päť minút neskôr predviedol aj v role nahrávača, keď hostitelia zásluhou Miroslava Kristína využili presilovú hru a odskočili súperovi na rozdiel dvoch gólov. Zvyšok prostrednej časti už zmenu skóre neponúkol, Spartak viedol 2:0.

Prvá desaťminútovka poslednej tretiny znamenala pre dubnické mužstvo dve vylúčenia, ktoré však „rytieri“ nepotrestali. Na záverečné minúty hracej doby si ale protagonisti museli hodnú chvíľu počkať. Dôvodom vynútenej prestávky bola nerovnosť na ľadovej ploche, ktorej oprava si vyžiadala nemalý časový úsek. Po neplánovanej pauze sa v scenári zápasu pri rušných chvíľach objavila ešte jedna trefa, ktorá znamenala potvrdenie výhry Dubničanov. Spartak zvíťazil 3:0 a rozuzlenie série prinesie až siedmy duel, ktorý sa odohrá v Martine.