Spoznali sme vyžrebovanie TIPOS SHL, Výkonný výbor schválil prevod licencie z Martina do Prešova

BRATISLAVA (SZĽH) – Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja schválil prevod súťažnej licencie z HK Martin do Prešova. TIPOS Slovenskú hokejovú ligu bude hrať v metropole Šariša klub „Presov Hockey a.s.“, ktorý splnil všetky podmienky vyplývajúce z licenčnej smernice a súťažného poriadku.

Prevod súťažnej licencie z HC 21 Prešov, ktorý po vlaňajšej sezóne vypadol z extraligy, na klub HK Králi Kežmarok schválený nebol. „HK Králi Kežmarok najprv nesplnili podmienky podľa súťažného poriadku. Pri opakovanom pokuse chceli presunúť klub do Levoče, no pri tomto zámere mal Výkonný výbor pochybnosti o dostatočnom technickom zabezpečení tamojšieho zimného štadióna pre potreby štartu v Slovenskej hokejovej lige, preto im ani opätovne neschválil prevod licencie,“ vysvetlil dôvody generálny sekretár zväzu a člen Výkonného výboru SZĽH Miroslav Lažo. „Výkonný výbor SZĽH má mandát od Kongresu SZĽH a kompetenciu zohľadniť a zvážiť všetky skutočnosti týkajúce sa udeľovania licencií do súťaží SZĽH. Je viazaný stanovami, poriadkami a smernicami schválenými kongresom a v prípade pochybností má oprávnenie licenciu neudeliť, keďže v zmysle predpisov SZĽH na udelenie alebo odstúpenie licencie nie je právny nárok,“ dodal generálny sekretár.

HC 21 Prešov neprejavil záujem hrať TIPOS SHL a aktuálne už ani nespĺňa podmienky štartu v tejto súťaži a licencia bola klubu odobratá. Jedna licencia do TIPOS Slovenskej hokejovej ligy je teda voľná a Výkonný výbor SZĽH sa bude zaoberať tým, či bude ponúknutá účastníkovi 2. ligy seniorov alebo zostane nevyužitá a Slovenskú hokejovú ligu bude v súťažnom ročníku 2023/2024 hrať len 11 družstiev.

Súťažné oddelenie po tomto rozhodnutí zverejnilo rozpis zápasov TIPOS SHL. Dôvodom omeškania boli práve procesy spomínaných účastníkov licenčných konaní o prevod licencií. 

Účastníci TIPOS Slovenskej hokejovej ligy v sezóne 2023/2024:

1. Modré Krídla Slovan
2. HK Spartak Dubnica
3. Aquacity Pikes (HK Levice) 
4. Prešov Hockey, mediálne HC Prešov (licencia od HK Martin)
5. HK ´95 Považská Bystrica
6. HKM Rimavská Sobota
7. HK ESMERO Skalica
8. HC TOPOĽČANY
9. HK Gladiators Trnava
10. HK Indian Žiar nad Hronom
11. VLCI Žilina 
12. voľná licencia

 

1. kolo TIPOS Slovenskej hokejovej ligy 2023/2024

Piatok, 22. September 2023

VLCI Žilina VLCI Žilina
17:30
HK ESMERO Skalica HK ESMERO Skalica
HK MŠK Indian Žiar nad Hronom  HK MŠK Indian Žiar nad Hronom
18:00
Modré krídla Slovan Modré krídla Slovan
HC Topoľčany HC Topoľčany
18:00
HC Prešov HC Prešov
licenč. konanie licenč. konanie
0:00
Aquacity Pikes Aquacity Pikes
HK Gladiators Trnava HK Gladiators Trnava
17:30
HKM Rimavská Sobota HKM Rimavská Sobota
HK ‘95 Považská Bystrica HK ‘95 Považská Bystrica
18:00
TSS Group Spartak Dubnica TSS Group Spartak Dubnica

*Zmena programu vyhradená v prípade zaradenia TV prenosu.

Kompletné vyžrebovanie TIPOS SHL nájdete na tomto odkaze.


Fotogaléria