Strelecká smola Topoľčian odkliata, odniesli si to Levice

HC Topoľčany - HK Levice 6:3 ((0:2, 3:1, 3:0)
25. Gaťár (Hvila, Gergel), 28. Addison (Vybiral), 30. Ručkay (Stránský, Šandor), 46. Šandor (Ručkay, Stránský), 58. Stránský (Hřebíček, Šandor), 59. Knižka (Bystričan) – 17. Leščenko (Vorobjev, Šiskov), 18. Novák, 26. Štefanka (Róbert Huna). Rozhodovali: Krist, Fridrich - Rehák, Ščurka, vylúčení: 2:6, navyše: Leščenko 10 minút za nešportové správanie sa, Šiškov (obaja Levice) 10+DKZ za nešportové správanie sa, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 706 divákov

Topoľčany: Kompas (26. Vojvoda) - Dosek, Dúžek, Zekucia, Bystričan, Laurenčík, M. Knižka, Hřebíček, Sedlák – Vybiral, Stranský, Addison – H. Ručkay, Piačka, Hvila – Gaťár, Plochotnik, Matej – Šandor, D. Gergel, S. Nagy.

Levice: Beržinec - J. Štefanka, M. Novák, Šiškov, Rais, Korenko, Ingeli, Drápal, Lauro – Volko, Suľovský, Pohl – Leščenko, Šakvorostov, Vorobjev – Richard Huna, Róbert Huna, Gubo – Smidžár, D. Adámik, Gaško.

Report zaslal klub HC Topoľčany:

Zápas sa začal veľmi opatrne a vo vlažnom tempe. Topoľčanci mali na začiatku mierny tlak, no po školáckych chybách inkasovali najskôr z hokejky Leščenka po brejku a neskôr po strele Nováka a prvá tretina skončila 0:2. Do druhej tretiny ako keby prišlo na ľad iné mužstvo, čo sa týka „žochárov". Zrýchlili hru, dohrávali súboje a tlačili sa do šancí. Zaslúžene znížili na 1:2. O chvíľu však už bolo opäť o 2 góly keď sa trafil od modrej Štefanka. Domáci nepoľavili, naopak ešte zvýšili tempo a po 2. tretine bolo vyrovnané 3:3, keď sa v presilovke presadil Addison a neskôr Ručkay. V tretej tretine pokračoval rovnaký obraz hry. „Žochári" sa stále viac a viac tlačili do šancí a strelili v záverečnej časti ešte 3 góly keď strelcami gólov boli Šándor, Stránsky a na konečných 6:3 upravil Knižka. Topoľčany konečne strelili viac gólov a zaslúžene vyhrali.