Štvorgólový obrat Brezna za 8 minút, v barážovej sérii opäť vedie

Hokejisti HK Brezno vyhrali tretí zápas baráže o TIPOS SHL proti víťazovi 2. hokejovej ligy z Trebišova hlavne zásluhou štvorgólového obratu v prostrednej tretine v priebehu ôsmich minút. Posledný celok druhej najvyššej súťaže sa tak v sérii opäť ujal vedenia, baráž pokračuje hneď v pondelok, opäť na strednom Slovensku.

Baráž o TIPOS SHL - 3. zápas

HK Brezno – HK Steel Team Trebišov 5:2 (0:2, 4:0, 1:0), stav série 2:1

Góly: 26. Soveľ (Kraut, Kylnar), 26. Šebest (Rybár, Veselý), 30. Giertl (Kraut, Surový), 34. Surový (Ganz, Kraut), 59. Kraut (Kylnar, Dvonč) – 2. T. Slovák (Hančák, Marcinko), 5. Valečko (Hopkovič, Kubus). Strely: 31:33. Vylúčení: 8:8. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Štefik, Žák - Danko, Klejna. Divákov: 520.

Brezno: Pončák (49. - 52. Smik) – Soveľ, Ganz, Boldižár, Lopejský, Bálint, Homola – Dvonč, Giertl, Kraut – Surový, Kylnar, Sarvaš – Veselý, Rybár, Šebest – Hojo, Rákoš

Trebišov: T. Halász – Hopkovič, Valečko, T. Slovák, Hančák, Buraľ, Ondrej, Štec, Dolgoš – Matis, Kubus, T. Stríž – Fedorko, Marcinko, Halás - Barna, Khismatullin, Danielčák – Béreš, Šechný, Šiňanský.

Trebišovčania mali aj v treťom barážovom zápase lepší štart do zápasu. V druhej minúte bol po faule na Halása vylúčení Sarvaš a hostia expresne rýchlo, už po piatich sekundách využili presilovú hru, keď strelou od modrej prestrelil Pončáka Tomáš Slovák. Hostia sa dostali na koňa, hneď po góle sa mohol presadiť Dominik Béreš a do šance sa dostal aj syn trénera Šechného Richard mladší. Tlak prinášal aj ďalšie fauly Brezna. V rozpätí pätnástich sekúnd boli vylúčení Sarvaš s Veselým a Tomáš Valečko v presilovke piatich proti trom pridal druhý trebišovský gól. V šiestej minúte dostali domáci šancu znížiť, vylúčenie Buraľa, „oceliarov“ ale podržal brankár Tomáš Halász. Domáci pokračovali vo svojej nedisciplinovanosti. V rozpätí 40 sekúnd boli vylúčení Kraut s Ganzom, tentokrát ale Trebišovčania presilovku o dvoch hráčov a ani o jedného nevyužili. Zaujímavá prvá tretina pokračovala aj v poslednej päťminútovke. Giertla tesne pred brankárom Halászom fauloval Kubus, v presilovke Surový neprestrelil trebišovského gólmana, Kylnár už po nej v nájazde mieril do hornej žŕdky.

Aj v úvode druhej tretiny pokračovala séria vylúčení. Domáci Boldižár sa previnil nedovoleným vyhodením puku, následnú presilovku ale Trebišovčania nevyužili. Za nevyužitú presilovku prišiel trest. Kraut sa dostal so Soveľom do prieniku dvoch na jedného, Hálasz ešte jeho strelu kryl, Soveľ však dopravil puk do siete. O šesť sekúnd neskôr bolo vyrovnané, keď ihneď po buly prenikol do pásma „oceliarov“ Šebest a strelou pod hornú žŕdku nedal Halászovi šancu. Dobrý zápas pokračoval aj naďalej. Hančák krásne našiel Igora Halása, ten ale netrafil odkrytú domácu bránku. Domácim sa podaril obrat za desať minút, po tom, čo Giertl využil presilovku po faule Richarda Šechného. Domáci sa mohli dostať ešte viac na koňa. Na trestnú lavicu totiž v rozpätí pol minúty putovali Šiňanský s Valečkom, presilovku piatich proti trom ale Brezno nevyužilo. Krátko po skončení presilovky ale domáci opäť udreli, keď sa presadil ich najproduktívnejší hráč Maroš Surový.

Brezno mohlo zvýšiť svoj náskok v úvode poslednej časti, keď bol vylúčený Šechný, presilovku však nevyužili. Obdobnú šancu získali aj Trebišovčania po faule Ganza, ani oni ale presilovku nevyužili. V nej nastala zmena v bránke domáceho tímu, keď zraneného Pončáka nahradil Smik. Bolo to však iba na minútu, potom sa vrátil do bránky. Hosťujúci tréner Richard Šechný v priebehu tretiny stiahol svoju hru na tri útoky, hostia sa však stále iba ťažko dostávali do šancí. Dve minúty pred koncom sa hostia odhodlali k odvolaniu brankára a Kraut gólom do prázdnej bránky rozhodol.