Súboj posledných pre Topoľčany, ktoré sa odlepili z dna tabuľky

HC Topoľčany – HK Brezno Knights 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly: 32. Stránský (Matej, Sedlák), 39. Cápay (Matej, Stránský) – 44. Surový (Jasenec). Rozhodovali: Bachúrik, Crman – Klejna, Hanko; strely: 51:32; vylúčení: 3:1; presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0; 632 divákov.

Topoľčany: Vojvoda – Hřebíček, Prapavessis, Bystričan, Zekucia, Dosek, Dúžek, Sedlák – Piačka, Tomčák, Vybiral – Šandor, Plochotnik, Hvila – Gergel, Nagy, Ručkay – Cápay, Stránský, Matej

Brezno: Surák – Zubák, Kuboš, Luža, Bača, Kaščák, Korytko, Hudák, Hojo – Jasenec, Oško, Surový – Ďuriš, Adamčík, Huhdanpää – Nespala, Thomka, Rákoš – Tomala, Fungáč, Novák

Report zaslal klub HC Topoľčany

Od úvodnej tretiny si obe mužstvá uvedomovali dôležitosť zápasu. Domáci mali viac z hry, vypracovali si aj množstvo šancí, no všetko v úvodnej tretine stroskotávalo na pozornom brankárovi Brezna. Hostia mali v úvodnej tretine len zopár protiútokov, no všetky boli veľmi nebezpečné, kde naopak zažiaril brankár Vojvoda. Druhá tretina bola jasne v réžii Žochárov, ktorým sa po tlaku podarilo streliť gól, keď do odkrytej bránky trafil Stránský. O pár minút na to sa opäť zavlnila sieť za brankárom Surákom, keď sa premiérovo za seniorov trafil 19 ročný Cápay. Stav tak po druhej tretine bol 2:0 a už sa zdalo, že Topoľčanci poľahky dotiahnu zápas do víťazného konca. Keď sa v úvode tretej tretiny trafil po chybe v obrane Surový, v Topoľčanoch bola opäť dráma až do samotného záveru. Žochári však ustáli všetky pokusy Brezna a môžu sa tešiť zo zaslúženého víťazstva.