Výmena pri Váhu, Sojčík si už TIPOS SHL túto sezónu nezahrá

Extraligový klub Dukla Trenčín sa dohodol so svojím považským susedom z Dubnice na výmene troch hráčov. Na konci januára sa účastníci dvoch najvyšších hokejových líg na Slovensku začínajú pozerať smerom k pomaly sa blížiacemu play-off a svoje tímy chcú čo najlepšie vyladiť. Nové impulzy do trenčianskej i dubnickej šatne by mohla priniesť  trojica Šimon Beták, Enrik Švec a Peter Sojčík, na výmene ktorej sa dohodli oba kluby.

Duklu Trenčín opúšťajú Enrik ŠvecŠimon Beták. Pre prvého menovaného Dubnica nie je žiadna neznáma, od roku 2016 za ňu nastúpil v každej sezóne aspoň na jeden zápas. Prebiehajúcu sezónu začal dvadsaťdvaročný obranca v Trenčíne, za ktorý odohral dvadsaťpäť duelov s bilanciou 1+1. Počas decembra stihol naskočiť v troch dueloch aj za samotnú Dubnicu a gólom i asistenciou jej pomohol k triumfu 5:1 nad Humenným.

O niečo skúsenejší je útočník Šimon Beták, ktorý v drese Dukly v aktuálnej sezóne odohral dvadsaťsedem duelov a pripísal si päť bodov (2+3). Okrem toho naskočil v ôsmich prípadoch za Dubnicu a pripísal si skvelých trinásť bodov (4+9). Prostredie v Spartaku je dvadsaťšesťročnému útočníkovi známe i z minulej sezóny, keď zaň odohral tridsať duelov s priemerom 0,9 bodu na zápas.

V TIPOS SHL sa Beták predstavil aj v drese Trnavy a Levíc a skúsenosti má tiež so zahraničným hokejom. Okrem Olomouca, kde hokejovo vyrastal, sa pred sezónou 2017/2018 pobral do Švédska, kde strávil dva ročníky v tretej a štvrtej najvyššej súťaži.

Opačným smerom než spomínaná dvojica si to namieril Peter Sojčík. Dubnický rodák hral za Duklu Trenčín nepretržite od sezóny 2015/2016, no pred aktuálnym ročníkom sa upísal rodnému mestu. Za Spartak nastúpil v 33 zápasoch a s 28 bodmi (12+16) patril do trojice najväčších ťahúňov tímu.

Skúsený útočník už počas sezóny štyrikrát pomohol Dukle a napokon sa vedenia oboch klubov dohodli na tom, že tridsaťpäťročný krídelník dohrá aktuálny ročník pod trenčianskym hradom.


Súvisiace články