TOP zostava talentov aktuálnej sezóny TIPOS SHL

TIPOS Slovenská hokejová liga je výborný odrazový mostík pre mladých hokejistov smerom k budúcej kariére. Potvrdzuje to aj táto sezóna. Vedieť o sebe dáva veľa talentovaných hráčov, ktorí majú vďaka svojmu napredovaniu šancu presadiť sa v extralige alebo v zahraničí. V nasledujúcich riadkoch nájdete zostavu talentovaných hráčov, o ktorých v budúcnosti ešte určite budete počuť.

Patrik Andrisík (Modré krídla Slovan)

Účastník dvoch juniorských svetových šampionátov to v úvode ročníka nemal jednoduché. Viac príležitostí v bráne dostával o rok mladší Gadžiev, ktorý neskôr zamieril do USA. Pre Andrisíka to otvorilo dvere smerom k brankárskej jednotke a mladý gólman so skúsenosťami z Fínska a Nemecka dokazuje, že tréneri i spoluhráči sa na neho môžu plne spoľahnúť.

Patrik Andrisík

Patrik Andrisík. Zdroj: Peter Ilenčík

Michal Frídel (HKM Rimavská Sobota)

Rodák z Trnavy, ktorý v minulej sezóne nastúpil na 42 extraligových zápasov v drese Banskej Bystrice, zamieril v lete do tímu nováčika SHL z Rimavskej Soboty. Hoci tá je už nejakú dobu na poslednej priečke, v zostávajúcej časti základnej časti určite zabojuje o záchranu. Dôležité bude v tomto boji nie len zvýšenie produktivity druhej najhoršej ofenzívy súťaže, ale aj dobrá hra v defenzíve. Podarí sa hráčom Rimavskej Soboty dostať sa z poslednej priečky?

Michal Frídel

Michal Frídel. Zdroj: VLCI Žilina

Tomáš Královič (Modré krídla Slovan)

V auguste minulého roka oslavoval odchovanec Slovana osemnáste narodeniny. K seniorskému hokeju „pričuchol“ už pred dvoma sezónami, kedy dvakrát nastúpil na extraligový zápas v prvom tíme „belasých“. V tomto ročníku pomáha vysoký obranca rezerve v boji o prvú šestku tabuľky, no osemkrát nastúpil aj v extralige, kde si pripísal jednu asistenciu. V tejto sezóne si zahral aj za reprezentáciu Slovenska do 20 rokov.

Královič

Tomáš Královič. Zdroj: Peter Ilenčík

Marek Šramaty (HK MŠK Indian Žiar nad Hronom)

Šikovný center si vyskúšal dres „indiánov“ už v sezóne 2021/22. Po roku strávenom v Nitre a v Leviciach sa do Žiaru vrátil, aby dokázal, aký produktívny vie byť. V priemere zbiera takmer bod na zápas a v tíme trénera Jerguša Baču zohráva dôležitú úlohu v boji o prvú šestku tabuľky. Navyše, na tri zápasy si odskočil aj do materskej Nitry. V drese „corgoňov“ nastúpil spolu už na 43 extraligových duelov. A nebolo by prekvapenie, keby sa vďaka výkonom v tejto sezóne prepracoval do extraligy natrvalo.

Marek Šramaty

Marek Šramaty. Zdroj: Jana Cútt

Antonio Ožvald (Modré krídla Slovan)

Tretí hráč Modrých krídel v zostave talentov. Nie je to náhoda, veď práve projekt rezervy Slovana má slúžiť mladým hráčom na prechod do seniorského hokeja. Celú svoju doterajšiu kariéru strávil Ožvald v materskom klube, s výnimkou jedného štartu za Trnavu v sezóne 2020/21. Okrem toho bol súčasťou projektu Slovensko 18, kde získaval svoje prvé skúsenosti so seniorským hokejom. V minulosti už dostal aj šancu v prvom tíme Slovana, za ktorý nastúpil v extralige na štrnásť zápasov bez bodového zápisu. Svoje štatistiky v SHL vylepšuje každý rok. Podarí sa mu vo zvyšku tejto sezóny pokoriť hranicu tridsiatich bodov?

Antonio Ožvald

Antonio Ožvald. Zdroj: Modré Krídla Slovan

Alex René Bartakovics (HC Topoľčany)

V minulej sezóne ohúril svojou produktivitou v nižšej zámorskej juniorskej súťaži USPHL Premier, kde v drese Vernalu Oilers zbieral tri body na zápas. Výborné čísla potvrdzuje aj v Topoľčanoch, kde sa v produktivite útočníkov usadil za výbornou trojicou Legalin-Plochotnik-Šakvorostov. Zatiaľ tri zápasy si pripísal aj v extraligovej Nitre. Aj na jeho výkony sa budú „žochári“ spoliehať vo zvyšku základnej časti v boji o druhé miesto tabuľky.

Bartakovics

Alex René Bartakovics. Zdroj: Peter Ilenčík

TOP zostava talentov aktuálnej sezóny TIPOS SHL  

Patrik Andrisík (Modré krídla Slovan): 16 zápasov, úspešnosť 91,78%, priemer 2,71 inkasovaných gólov na zápas
Michal Frídel (HKM Rimavská Sobota): 36 zápasov, 3 góly, 8 asistencií, 11 bodov
Tomáš Královič (Modré krídla Slovan): 29 zápasov, 1 gól, 7 asistencií, 8 bodov
Marek Šramaty (HK MŠK Indian Žiar nad Hronom): 35 zápasov, 14 gólov, 18 asistencií, 32 bodov
Antonio Ožvald (Modré krídla Slovan): 35 zápasov, 10 gólov, 15 asistencií, 25 bodov
Alex René Bartakovics (HC Topoľčany): 33 zápasov, 9 gólov, 14 asistencií, 23 bodov