Topoľčany pokrstili domácim ľad ziskom bodu. Víťazné plány „žochárov" prekazila Dubnica

Vyše polročné čakanie fanúšikov Topoľčian sa skončilo. „Žochári“ sa v televíznej predohrávke 10. kola TIPOS Slovenskej hokejovej ligy konečne vrátili na domáci ľad. Víťazne ho však pokrstiť nedokázali, proti bola Dubnica.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 10. kolo

HC Topoľčany – TSS Group Spartak Dubnica 1:2pp (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1)

Góly: 15. Tomala (Cápay, Gergel) – 23. Tábi (Ondruš), 63. Mikula (Ondruš, Tábi). Rozhodovali: Valachovič, Moller – Holienka, Hercog; strely: 37:40; vylúčení: 3:3 (navyše: Bystričan 5 min. za vrazenie na mantinel); presilovky: 0:1; oslabenia: 0:0; 436 divákov.

Topoľčany: Vojvoda – Bystričan, Plochotnik, Zekucia, Dosek, Hřebíček, Sedlák, Dúžek, Kopecký – Hvila, Nagy, Vybiral – Piačka, Tomčák, Ručkay – Matej, Laurenčík, Cápay – Tomala, Gergel, Šandor

Dubnica: Ovečka – Janík, Trška, Mikuš, Švec, Chatrnúch, Urban, Putala, Kopáč – Kristín, Ďuriš, Beták – Mikula, Ondruš, Škvarek – Lunter, Huhtela, Tábi – Géci, Haščák, Korbel

Report zaslal klub HC Topoľčany:

Na dnešný zápas nastúpili obe družstvá veľmi odhodlane s cieľom vyhrať. Ako každý zápas medzi Topoľčanmi a Dubnicou, aj tento sa niesol vo vysokom tempe s množstvom šancí na oboch stranách. Obaja brankári podali výborný výkon a tak bolo stretnutie veľmi chudobné na góly. Vedenia sa ujali domáci po peknej spolupráci štvrtého útoku, keď Tomala šikovne tečoval strelu Cápaya. Hostia udreli v poslednej minúte svojej päťminútovej presilovky keď po strate puku v strednom pásme skóroval z následného protiútoku Tábi. Zápas vyústil do predĺženia, kde sa podarilo presadiť po výbornej súhre Mikulovi, ktorému prihrával Ondruš a Dubnica si vezie domov 2 body.